Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

długo czekam na ciepłą wodę w bloku

s-addam 15 Lis 2016 18:52 504 6
  • #1 15 Lis 2016 18:52
    s-addam
    Poziom 2  

Witam, mam problem z dopływem wody ciepłej do mieszkania w bloku. Blok jest nowy oddany 2 lata temu. Po odkręceniu kranu czekam bardzo długo na ciepłą wodę. Minutę-półtorej minimum. Wodomierz leci, a ja płacę za zużycie zimnej wody jak za zużycie ciepłej. Dopiero po chwili można np. zmywać. Odległośc kranu od wodomierza to jakieś 6 metrów. Czy są na to jakies normy, czy deweloper oszczedził na mnie? Słyszałem, że jest jakaś instalacja, aby była ciepła woda prawie od razu. Czy ona w mim przypadku powinna być, czyto tylko dobra wola dewelopera.
    Będę wdzięczny za konkretne informacje.
    ps. ciepła woda z kotła grzewczego, ale działa poprawniei jest ciepła prawie od razu w innych mieszkaniach. Mieszakam dość daleko od kotła ale na tym samym poziomie co kotłownia.

• #3 15 Lis 2016 19:06
    Gienek
    Poziom 35  

Ten typ tak ma. Jeżeli odległośc kranu od wodomierza to jakieś 6 metrów (to znaczy, że pętla cyrkulacyjna znajduje się przed wodomierzem), to aby ciepła woda popłynęła z kranu musisz najpierw "pobrać" tą wodę, która wystygła w rurach. Jedyne rozwiązanie, to pętla cyrkulacyjna wody w mieszkaniu (wodomierz bardzo blisko kranu). Do mieszkania (do kranu) muszą być trzy rury - jedna z zimną wodą i dwie z ciepłą (wejście i wyjście cyrkulacyjne). Innego rozwiązania nie ma.

• #4 15 Lis 2016 19:42
    maurycy123
    Poziom 32  

Gienek napisał:
    Jeżeli odległośc kranu od wodomierza to jakieś 6 metrów (to znaczy, że pętla cyrkulacyjna znajduje się przed wodomierzem), to aby ciepła woda popłynęła z kranu musisz najpierw "pobrać" tą wodę, która wystygła w rurach.
    Zgadza się. Ale nie przez ponad minutę.

• #5 15 Lis 2016 20:01
    s-addam
    Poziom 2  

Naprawdę na ciepłą wodę czekam przynajmniej 60 sekund. Dopytam, czy są na to jakieś normy, jeśli kran jest ponad 5 metrów od wodomierza?

• #6 15 Lis 2016 21:32
    Tommy82
    Poziom 39  

Woda musi Ci najpierw "nagrzać rury"

• #7 15 Lis 2016 21:58
    Łukasz-O
    Moderator Elektrycy

Jak nowy blok to zapewne wodomierze są w szachcie na klatce schodowej. Niestety nic z tym nie zrobisz. Tak mają tysiące ludzi mieszkających w nowym budownictwie.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme