Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regeneracja Zestawu głośnikowergo Altus 100

bundy81 19 Lis 2016 14:01 327 3
  • #1 19 Lis 2016 14:01
    bundy81
    Poziom 11  

Witam
    Jakieś 18 lat temu kupiłem sobie stare Altusy 100, (grały na dyskotekach szkolnych), dałem z nie śmieszne grosze, ale głośniki były wyprute. Będąc młodym wstawiłem tam GDN 25/80 oraz GDM 12/60/2 oraz GDWT 9/100 kupowane na giełdzie i regenerowane. Teraz chciał bym je wskrzesić ale na oryginałach Tonsila. I mam parę pytań. Jaki basowy tutaj wsadzić, bo w oryginale jest GDN 25/40/3 czy nie lepiej zastosować GDN 25/60 maja o 2db większą efektywność. Pytanie numer 2 to jaki średni tam wsadzić teraz mam GDM 12/60/2 który jest zamknięty kosz czy nie lepszy będzie 12/60 z otwartym koszem ?? Głośnik jest i tak pakowany w puszkę. Czy będzie to robiło różnicę w brzmieniu, co zrobić z oryginalnym wytłumieniem (wata w workach) zostawić je czy zastosować watę tłumiącą ?

Pozdrawiam

• #2 19 Lis 2016 15:36
    idek24
    Poziom 28  

bundy81 napisał:
    Teraz chciał bym je wskrzesić ale na oryginałach Tonsila.
    bundy81 napisał:
    Jaki basowy tutaj wsadzić

Oryginalny i żaden inny.
    bundy81 napisał:
    Pytanie numer 2 to jaki średni tam wsadzić teraz mam GDM 12/60/2 który jest zamknięty kosz czy nie lepszy będzie 12/60 z otwartym koszem ?

Oryginalny i żaden inny.
    bundy81 napisał:
    Głośnik jest i tak pakowany w puszkę. Czy będzie to robiło różnicę w brzmieniu,

Oczywiście.
    bundy81 napisał:
    co zrobić z oryginalnym wytłumieniem (wata w workach) zostawić je czy zastosować watę tłumiącą ?

Kup matę wygłuszającą , albo piankę akustyczną.
    (Specyfikację tych '' burczydeł '' znajdziesz w necie.)

• #3 19 Lis 2016 20:15
    bimberboy32
    Poziom 17  

Witam
    Proponowałbym też wymienić przewody na grubsze od oryginalnych np. 2,5 mm^2. Odbiór na pewno poprawi się w zakresie sekcji średnio i wysokotonowej.
    Pozdrawiam

• #4 19 Lis 2016 23:28
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

bimberboy32 napisał:

Proponowałbym też wymienić przewody na grubsze od oryginalnych np. 2,5 mm^2. Odbiór na pewno poprawi się w zakresie sekcji średnio i wysokotonowej.
    Nie przesadzaj. Kable o przekroju 2,5 kwadrat to tutaj gruba przesada. Tutaj na prawdę wystarczają kable 0,75. Poza tym jaka poprawa wysokich tonów? Przecież tu jest GDWT 9/40. Tu już nic nie pomoże.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME