Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak naprawić cewkę w głośniku Unitra Tonsil GDS 20/10?

nobanmeplease 22 Lis 2016 18:03 387 3
  • #1 22 Lis 2016 18:03
    nobanmeplease
    Poziom 14  

Witam!
    Więc tak jak w temacie, mam starą jak świat kolumnę z głośnikiem takim jak w temacie.
    Najwidoczniej pod membraną drucik idący do cewki mógł się przepalić, lub przez zużycie przerwać.
    Nie wiem w jaki sposób rozebrać ten głośnik, aby nie stracił na swojej audiofilskiej jakości.
    Pozdrawiam!

• #2 22 Lis 2016 19:05
    Rysiek2
    Poziom 32  

Jeżeli nigdy tego nie robiłeś to możesz sobie nie poradzić. Trzeba dużo cierpliwości i delikatności. Opisy znajdziesz w sieci. Oczywiście musisz zakupić membranę z resorem i cewką, gdyż o wiele łatwiej wymienia się całą membranę niż samą cewkę. Druga sprawa to to, że jak wymienisz w jednym głośniku to powinieneś wymienić też w drugim bo charakterystyka głośnika się zmieni. Powodzenia.

• Pomocny post
    #3 22 Lis 2016 20:48
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

nobanmeplease napisał:
    Najwidoczniej pod membraną drucik idący do cewki mógł się przepalić, lub przez zużycie przerwać.
    Drucik idący do cewki głośnika od konektorów? To można wymienić.
    Rysiek2 napisał:
    Oczywiście musisz zakupić membranę z resorem i cewką, gdyż o wiele łatwiej wymienia się całą membranę niż samą cewkę.
    nobanmeplease napisał:
    Nie wiem w jaki sposób rozebrać ten głośnik, aby nie stracił na swojej audiofilskiej jakości.

Uważasz, ze wymiana membrany i cewki nie wpłynie na dźwięk (jaki by nie był - Autorowi pasuje)?Poza tym - z tego co zrozumiałem Autorowi chodzi o doprowadzenie (licę) od zacisków do membrany - a jeżeli tak, po cholerę wymieniać wszystko?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME