Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Wyznaczenie widma filtru cyfrowego - program

pabl0s 26 Lis 2016 20:48
  • #1 26 Lis 2016 20:48
    pabl0s
    Poziom 3  

Witam
    Poszukuję programu który pomorze mi w realizacji projektu na zajęcia z cyfrowych pomiarów w automatyce elektroenergetycznej.
    Konkretnie mam pokazać jak wpływa na cechy filtracyjne zmiana parametrów okna filtru - długości i częstotliwości - na przykładzie filtrów sinusowych i cosinusowych. Filtry SOI, o które mi chodzi są wykorzystywane w cyfrowych zabezpieczaniach elektroenergetycznych w celu odfiltrowania wyższych harmonicznych z sygnały pomiarowego. Na zajęciach profesor pokazywał nam przykłady takich filtrów. Na podstawie ich widma amplitudowego byliśmy wstanie określić które harmoniczne będą tłumione i jak silnie. Poprzez zmianę długości okna filtru lub zmianę częstotliwości funkcji okna uzyskiwaliśmy inne cechy filtracyjne.
    W projekcie planuję zrobić mniej więcej to samo - pokazać kilka przykładów widm filtrów przy różnych parametrach, ale niestety nie wiem jaki program może mi w tym pomóc. Podobno MatLab potrafi zrobić coś takiego, ale nie za bardzo go ogarniam wiec prosiłbym o jakieś wskazówki jak taki układ zamodelować lub o wskazanie jakiegoś innego programu, który może mi tym pomóc.
    Z góry dziękuje z pomoc i rady
    Pozdrawiam