Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

55 cali do 3000zł do salonu

Haribox7 03 Gru 2016 19:04 1023 15
  • #1 03 Gru 2016 19:04
    Haribox7
    Poziom 2  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 18m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? duże okno z boku telewizora, ale będzie roleta zaciemniająca
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung 37-calowy kupiony jakieś 7 lat temu
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? W sumie to chyba Internet mnie interesuje, żeby od czasu do czasu coś obejrzeć
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? chyba cyfrowy(?) orange/upc
    10 .Jakie urządzenia ? od czasu do czasu pewnie laptop
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 2-3h
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Rzadko, ale około 2h to max
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Serial lub sport(mecze piłki nożnej)
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie przewiduje
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
    16. Preferencje co do marki? brak
    17. Preferencje co do wielkości? około 55 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? nigdy nie zwróciłem na to uwagi:)
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3000zł
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? Niezbyt często
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Na telewizorze nie korzystam, bo nie mam takiej możliwości, ale szczerze mowiąć gdybym obecnie taką miał i tak bym nie korzystał.

Pierwszy telewizor do nowego mieszkania, nie chce żeby był zbyt drogi, bo kasa się już skończyła;) Telewizor będzie pewnie użytkowany do tego czasu aż się zepsuje, wtedy zapewne będę w stanie przeznaczyć większą kwotę na jego zakup. W sklepie zaproponowali mi LG 55LH630V lub PHILIPS 55PUH6101/88 - oba w cenie 2900zł. Pytanie który lepszy lub ewentualnie czy uda się znaleźć coś godnego uwagi w tym rozmiarze natomiast z niższą ceną?

• #2 04 Gru 2016 19:37
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #3 05 Gru 2016 14:06
    Haribox7
    Poziom 2  

LOCOLOCO napisał:
    Co ile lat wymieniasz telewizor w domu ?

Niezbyt często, z reguły dopiero jak 'umrze' to zastanawiam się nad kolejnym. Jestem świadomy, że przy takiej wielkości ekranu przydałoby się dorzucić kilkanaście stówek, ale w tym momencie niestety nie ma na to pieniędzy, więc dopuszczam ewentualność, że ten za 2-4 lata wymienię.

• #4 05 Gru 2016 19:02
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

A to zupełnie inna sprawa.
    Możesz brać w takim razie jeszcze:
    - Panasonic 55CS630 za 2999 zł
    - LG 55LF652.
    Oczywiście z kalibracją.

• #5 06 Gru 2016 21:52
    Haribox7
    Poziom 2  

LOCOLOCO napisał:
    - Panasonic 55CS630 za 2999 zł

Na innym forum wspominałeś, że ma problem z bandingiem ;/

LOCOLOCO napisał:
    LG 55LF652.

Dostępy jedynie w EURORTVAGD, gdzie zwrot możliwy do 2 tygodni, ale jedynie nieużywanego sprzętu, a wolałbym chyba jednak sprawdzić wcześniej TV.

Przyglądałem się dzisiaj w sklepie, zainteresował mnie także cenowo LG 55UH6507, ale z tego co sprawdziłem to 50hz;/ oraz zauważyłem w Samsungach, ze czarne tło przeplatane jest białymi pikselami, strasznie słabo to wygląda...
    Czy jest w ogóle możliwość, aby takie 'problemy' jak banding, clouding czy DSE pojawiły się po pewnym czasie używania telewizora?

• #6 07 Gru 2016 13:18
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Sprawdzamy przed wysyłką każdy model przy kalibracji.
    To model 100Hz.

Masz jeszcze 58S7806 TCLa za 3299 zł i 55S7906 za 3099 zł
    Kalibracja gratis

LG co podałeś to model 50Hz.
    Tak, może się pojawić w czasie użytkowania.

Z bardzo dobrych 100Hz masz jeszcze Philipsa 55PUS6561 za 3599 zł z kalibracją.

• #7 07 Gru 2016 17:40
    Haribox7
    Poziom 2  

LOCOLOCO napisał:
    Z bardzo dobrych 100Hz masz jeszcze Philipsa 55PUS6561 za 3599 zł z kalibracją.

Sorry, że tak wybrednie, ale jest szansa na coś dobrego pomiędzy 3000 zł a tym Philipsem? Jestem skłonny zwiększyć ten budżet, no ale każda stówka więcej coraz bardziej boli :D

• #8 08 Gru 2016 02:58
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Tu nie chodzi o to aby na siłę naciągać.
    Zakup jest na wiele lat i to jak miła osoba w domu, codziennie musisz na nią patrzeć.
    Oczywiście, że są inne modele innych firm ale 4K i 100Hz kosztują dużo więcej i pytanie czy masz na dokładkę cenową ?
    - Panasonic 58Dx750 za 6199 zł
    - Sony 55Xd8505 za 5099 zł
    - Samsung 55KS7000 za 5699 zł
    - LG 55UH8507 za 5799 zł

Philips jest jedyny który ma 4K, 100Hz, HDR, VP9.
    I masz jeszcze kalibracje gratis.

• #9 20 Gru 2016 12:30
    mszczepa
    Poziom 8  

Hej, podepnę się pod temat, bo akurat interesuje mnie podobny segment i mam kilka wątpliwości:
    1. Po pierwsze zastanawia mnie gigantyczna różnica w cenie w sklepie audiovideo, a podawanymi na forach, jak w tej cenie miałbym kupić TV i jak zapłacić?

2. Budżet mam nieco płynny choć i mniej tym lepiej, taką nie miłą dla mnie granicą jest 3000 zł, zainteresowany jestem głównie Androidem (Kodi itd.), bo mój stary smart jedynie Netflixa i Playera płynnie obsługuje (choć nie powiem by się płynnie uruchamiały). Z doświadczenia wiem, że dodatkowy box Androidowy nie jest wystarczający (Netflix jedynie w SD, część materiałów w Player i Ipla niedostępna... tak więc jedynie Kodi działa płynnie).

Ale przechodząc do tematu zainteresowany jestem 49PUS6561, ale odstrasza mnie fakt, że jeszcze niedawno dało się go sporo taniej kupić. Dodatkowo 49'' cali to może być minimalnie za mało (kanapę mogę mieć w odległości 2 do 3,5 m, ale często siedzę bliżej więc 49 uznałem za jakiś kompromis - choć aktualnie mam 42'' FHD i jest OK), pomieszczenie jest spore i nieregularne, głośniki TV nie są w ogóle używane więc nie ma ją większego znaczenia).

Zastanawiam się co będzie lepsze dla widza (załóżmy, że mam 3 m od ekranu), 49PUS6561 czy 55PUS6401 cena jest zbliżona, choć różnice sprzętowe niestety spore. Inna sprawa, że nie pali się więc może warto poczekać (ale do kiedy?).

Zastanawia mnie też jakie są realne różnice np. dla 49PUS6561 vs 49PUS7101?

• #10 20 Gru 2016 20:52
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Masz tylko trzy modele:
    - TCL 50S7806 za 2699 zł
    - Philips 49PUS6561 za 2999 zł
    - Philips 49PUS7101 za 3350 zł
    Do tego kalibracja profesjonalna gratis.

Na inne modele kasy nie wystarczy:
    - Panasonic 50DX750 za 4699 zł
    - Samsung 49KS7000 za 4899 zł
    - Sony 49XD9305 za 4899 zł

Box Androidowy - zależy jaki, ale daje już obraz w 4K bez problemów.
    Wgrywamy odpowiednie wtyczki , no i kalibracja gratis.

• #11 20 Gru 2016 22:20
    mszczepa
    Poziom 8  

LOCOLOCO napisał:
    Box Androidowy - zależy jaki, ale daje już obraz w 4K bez problemów.
    Wgrywamy odpowiednie wtyczki , no i kalibracja gratis.

4K bez problemu, ale nie z Netflixa, większość urządzeń umożliwia tylko streaming SD, Netflix nie zamierza nawet z nimi "gadać", windows jest bezpieczniejszy, bo z założenia mamy dostęp do odpowiedniego poziomu zabezpieczeń (DRM itd). Szczęśliwie producenci TV jednak się dogadują z Netflixem i philips ma maksymalną jakość (no może poza HDR).
    W tym momencie zdecyduję się na 55PUS6561 (przy zakupie czegoś innego co i tak muszę kupić wychodzi teraz 3419 zł, dawno takiej ceny nie było).

• #12 21 Gru 2016 03:37
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ale nie dostaniesz kalibracji - a ta kosztuje 400 zł + 99 zł dojazd.
    Więc suma sumarum - oferta jest zdecydowanie lepsza.
    Nikt też Ci nie wgra wtyczek i nie sprawdzi modelu.
    Ale to Twoja kasa i Twoja decyzja.

• #13 21 Gru 2016 07:19
    mszczepa
    Poziom 8  

LOCOLOCO napisał:
    Ale nie dostaniesz kalibracji - a ta kosztuje 400 zł + 99 zł dojazd.

Jak kupię u Ciebie nie będę miał też możliwości łatwego i darmowego zwrotu gdy jednak mimo cudownej kalibracji i sprawdzenia nie będzie mi w tym TV odpowiadać. Co co kalibracji jakoś nikt nie wspomina, że niestety co jakiś czas należałoby ją powtarzać.
    BTW robiliśmy jakiś czas temu dokładne testy, z których wynikało, że np. niektóre monitory fabrycznie kalibrowane łatwiej zepsuć niż poprawić.

LOCOLOCO napisał:

Więc suma sumarum - oferta jest zdecydowanie lepsza.

zakładając, że wszystko byłoby ok to może i tak, ale przy tylu negatywnych opiniach o tym modelu, wolę mieć możliwość łatwego zwrotu!
    [/quote]

LOCOLOCO napisał:

Nikt też Ci nie wgra wtyczek i nie sprawdzi modelu.
    Ale to Twoja kasa i Twoja decyzja.

No to już naprawdę zabawne - naprawdę jeśliby system wymagał wiedzy tajemnej do takich czynności to by szybko wrócił do sklepu.
    Tak więc dziękuję już za ten marketing forumowy, bo faktycznie to moje pieniądze. Nie dostałem też odpowiedzi na zadane pytania... ale i tak bez samodzielnego porównania konkretnych modeli nie wiele by to dało.

• #14 23 Gru 2016 13:55
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Przecież przepisy to regulują.
    Każdy zakup na odległość , gwarantowany zwrot 14 dni.
    Łatwiejszego zwrotu nie ma.

Możesz wracać ile chcesz , żaden sklep nawet za kasę nie wgra Ci właściwych wtyczek do KODI - bo nie mają o tym bladego pojęcia .

http://www.cinematic.pl/wiedza/kalibracja_obrazu.html
    Ci którzy mają dobrze zrobioną kalibrację nie wykonują jej kolejny raz , bo po co ?
    Chyba że pozwalasz wciskać sobie kit od pazernych kalibratorów.

1. Chcesz kupować drożej też zapewniamy z przyjemnością wyższe ceny.
    jesteśmy ponad 30 lat na rynku, sprzedajemy sprzęt wyłącznie z Polską gwarancją.

PUS6561 vs PUS7101
    Realne różnice - czerń, podświetlenie matrycy, głębia obrazu, wygląd, wyższe algorytmy.

• #15 27 Gru 2016 18:10
    mszczepa
    Poziom 8  

LOCOLOCO napisał:
    Przecież przepisy to regulują.
    Każdy zakup na odległość , gwarantowany zwrot 14 dni.
    Łatwiejszego zwrotu nie ma.

Ale może być tańszy, każda przesyłka zwrotna takiego gabarytu kosztuje, szczególnie gdy sprzedawca wymaga wysyłki na palecie, co może skutecznie zniechęcić do zwrotu.
    W MM i Saturnie mam 30 dni, także w sklepie stacjonarnym w X-Kom 14 (ale także dotyczy odbioru osobistego), brak dodatkowych kosztów, ewentualnego pakowania itd.
    Korzystałem już z tego i prościej już być nie może.

LOCOLOCO napisał:
    Możesz wracać ile chcesz , żaden sklep nawet za kasę nie wgra Ci właściwych wtyczek do KODI - bo nie mają o tym bladego pojęcia .

Sam sobie wgram, przynajmniej nie będę miał śmietnika jak w produktach od Chińczyków

LOCOLOCO napisał:
    http://www.cinematic.pl/wiedza/kalibracja_obrazu.html
    Ci którzy mają dobrze zrobioną kalibrację nie wykonują jej kolejny raz , bo po co ?
    Chyba że pozwalasz wciskać sobie kit od pazernych kalibratorów.

Monitory, więc zapewne i TV z czasem zmieniają parametry i nie jest to tylko teoria, zresztą w razie potrzeby mam dostęp do odpowiedniego sprzętu i kalibrację mogę zrobić sam.
    Choć szczerze mówiąc nie odczuwam jakiejś wielkiej potrzeby, poza podświetleniem i czernią jest w miarę OK - przynajmniej w fabrycznym trybie film, jak będę miał czas to może coś z tym zrobię

LOCOLOCO napisał:
    1. Chcesz kupować drożej też zapewniamy z przyjemnością wyższe ceny.
    jesteśmy ponad 30 lat na rynku, sprzedajemy sprzęt wyłącznie z Polską gwarancją.

Aktualnie najlepsza cena to 3343, ja pytałem wcześniej o ceny z Pańskiego sklepu i gigantyczną różnicę w stosunku do podawanych cenach na forum i to właśnie wydaje się być naciąganiem - a nuż ktoś kupi?

Wracając do samego TV i Kodi (o czym piszą ludzie na różnych serwisach ) co może komuś się przydać:
    1. Nie działa DTS i DD passthrough (w aplikacji preinstalowanej nie ma problemu)
    2. DD passthrough da się bez problemu uzyskać w SPMC - czyli jak widać nie jest problem philipsa samego w sobie (no ale DTS dale nie działa)
    3. Interfejs Kodi jest tylko FHD, ale działa OK (na starym boxie Minixa z Androidem 4.4 jest 4K i bezproblemowo da się przekierować dźwięk cyfrowy na amplituner)
    4. Samo Kodi i SPMC działa raczej bezproblemowo nie trafiłem, na żadem plugin z którego korzystałem na normalnym Androidzie, który by nie działał w TV - no ale wiele tego nie potrzebuję.

Sam TV potrafi się niestety zawiesić, nawet na samej telewizji.

Pozdrawiam wszystkich i do Siego Roku

• #16 27 Gru 2016 20:56
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Nie jesteś niebieski , więc od cen specjalnych jesteś daleko.
    Kto chce kupować taniej kupuje, kto nie che zawsze może kupić drożej.
    Jego kasa, jego wybór.
    Na daniach będzie update do 6,0 i powinno się poprawić.
    Ważne że sklepy przyjmują zwroty i wymiany i musiał się dostosować do praw rynku internetowego. Każdy zwrot kosztuje 49 lub 69 zł więc nie jest majątek , szczególnie gdy ktoś ma prawo być niezadowolony z zakupu.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme