Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przypadkowe wartości pomierzone w Speaker Workshop

Bucefal76 04 Gru 2016 14:16 357 0
  • #1 04 Gru 2016 14:16
    Bucefal76
    Poziom 8  

Mój temat jest wołaniem o pomoc w temacie pomiarów pasma przenoszenia głośników przy pomocy Speaker Workshop'a.

Wykonałem sobie JIG'a, sprawdziłem jego poprawne działanie wedle kilkunastu punktów załączonych w instrukcji składania JIG'a, udało mi się pomierzyć z sukcesem przy pomocy JIG'a impedancje głośników i całych zestawów, więc JIG działa.

Przygotowałem sobie mikrofon na wkładce WMA, który zaopatrzyłem we wzmacniacz z kitu avt2728. Okablowanie, sprawdziłem czy sygnał z mikrofonu wraca do kompa i czy słychać coś przez mikrofon.

Następnie, zabrałem się za wykonywanie pomiarów przenoszenia głośników onaxis (1m) i tutaj niespodzianka, pomiary wychodzą w sposób przypadkowy. Aby wykluczyć problem zbyt małego wzmocnienia wzmacniacza mikrofonowego postanowiłem przerwać próby onaxis i przystąpić do pomiarów w polu bliskim. Pomiary GDWK w gotowej kolumnie wychodzą w sposób manieryczny, to znaczy co 4 wychodzi dobrze a pozostałe pełne są szumów, przykład poprawnego pomiaru:

Użyta opcja "Measure -> Gated Response"

Częściej jednak wyniki wyglądają tak:

Co jest o tyle dziwne że pomiar przeprowadzam w bezpośredniej bliskości więc nie ma żadnych odbić:

Wersja SW 1.06, używam wbudowanej karty dzwiękowej w laptopa (karta oczywiście kiepskiej jakości jest, ale z HolmImpulse działa bez zarzutów dając poprawne i powtarzalne wyniki)

Dodano po 1 [godziny] 41 [minuty]:

Hmm chyba sobie już odpowiedziałem - karta ustawień i ręczne wybieranie czasu bramkowania, cóż HolmImpulste załatwia to automatycznie ...

To jeszcze jedno pytanie w uzupełnieniu - do obliczania zwrotnicy przyjmujemy przebiegi w odległości 1m czy w polu bliskim?

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme