Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PCB początkującego - do sprawdzenia

Diabloo24 05 Gru 2016 00:29 1395 4
  • #1 05 Gru 2016 00:29
    Diabloo24
    Poziom 4  

Witam, zaprojektowałem swoje pierwsze PCB i prosiłbym kogoś bardziej doświadczonego o sprawdzenie poprawności projektu. Głownie chodzi o wąskie ścieżki wychodzące z układu L200, przechodzące pod tranzystorem BD249, zastanawiam się czy nie są zbyt blisko siebie ? Ich szerokość ustawiłem na 40 i mam wątpliwość czy może być tak czy zmniejszyć do 32?

PCB początkującego - do sprawdzenia

• Pomocny post
    #2 05 Gru 2016 05:52
    anders11
    Poziom 28  

Ścieżka z kolektora tranzystora wyjściowego idąca do rezystora mocy R1
    powinna być tej samej grubości co ścieżka na emiter tegoż tranzystora

Te dwie ścieżki przepuść lepiej zworkami nad ścieżką NS4 ,przechodząc pod tranzystorem
    trochę ciasno sie robi i o zwarcie łatwo

• #3 25 Gru 2016 22:26
    tomasz249
    Poziom 13  

Chcesz potem wykonać w domu tą płytkę? Jeśli między tymi dwoma ścieżkami jest <10 mils to może być to problematyczne. Ścieżki przy tranzystorze to w zależności od prądu- nie wiemy jaki będzie płynął w Twoim obwodzie. A te 2 ścieżki jeśli są "sterujące" i płynie mały prąd to mogłby być nawet cieńsze. Poza tym zgadzam się z kolegą wyżej.

• #5 11 Sty 2017 11:28
    Diabloo24
    Poziom 4  

Zrobiłem dwie ścieżki na warstwie top, których po wydrukowaniu nie widać tylko tam gdzie kończą sie na warstwie bottom, rozwierciłem i zrobiłem przelotki z drucików i w innym miejscu nie pod tranzystorem. Był początkowo kłopot z termotransferem bo miałem papier kredowy o strasznie dużej gramaturze ii nie chciał namakać w wodzie i odchodzić a później ponowiłem na "setce" i wyszło pięknie. Dziękuje za pomoc!

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME