Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Klimatyzacja typu split do ogrzania lokalu

gniochu 06 Gru 2016 01:05
  • #1 06 Gru 2016 01:05
    gniochu
    Poziom 10  

Witam.
    Mam pytanie odnośnie zamontowania klimatyzacji w lokalu żony w ktorym będzie działał salon fryzjerski. Jako, że budynek jest wolno stojący, górę budynku wynajmują ludzie (mieszkanie) żona dół pod salon fryzjerski a problem polega na tym, że ogrzewanie jest przez piec na ekogroszek/ drzewo. Centralne nie ma możliwości rozdzielenia ogrzewania (osobno dół, osobno góra) żona będąc w pracy ogrzewała by swój salon wraz z mieszkaniem ludzi którzy mieszkają na górze przez powiedzmy 8 godzin dziennie + do tego bojler na CWU z którego ona nie korzysta ponieważ ciepłą wodę ma z bojlera elektrycznego (brak podłączenia CWU w salonie żony). Więc z powodu braku możliwości oddzielenia ogrzewania wpadłem na pomysł założenia klimy do ogrzewania lokalu. I teraz moje pytanie, czy klimatyzacja podoła ogrzaniu? Salon ma około 57m2 + do tego mała łazienka + pomieszczenie socjalne (łazienka i pomieszczenie socjalne jakby trzeba było dogrzewane by było jakimś promiennikiem czy innym źródłem ciepła). Bardzo bym prosił o odp. lub jakieś propozycje.

• #2 06 Gru 2016 07:38
    janek1815
    Poziom 38  

Ludzie mieszkający na górze znowu też w piecu nie palą bo ogrzewają salon żony? Jeśli korzystają może warto dojść do porozumienia. Ogrzewanie splitem też średnio będzie Ci się opłacać. I tak będzie musiało zimą chodzić praktycznie cały czas. Przynajmniej kilka godzin przed otwarciem.

• #3 06 Gru 2016 12:02
    gniochu
    Poziom 10  

Palą Ale u żony na dole zamknięte grzejniki są ponieważ żona jeszcze tam nie funkcjonuje, ale były próby dogadania się z nimi i za bardzo się nie da A że jestem człowiekiem który nie lubi jak ktoś mi w drogę wchodzi i ja też komuś niechce postanowiłem coś takiego. A dlaczego myślisz że nie będzie się opłacać? Pod jakim względem?

• #4 08 Gru 2016 09:40
    Chris_W
    Poziom 35  

W mrozy raczej nie ogrzejesz tego lokalu klimą. A siedzieć u fryzjera i marznąć w stopy i palce - średnia przyjemność, a jak trzeba umyć głowę to już porażka.
    Zawsze możesz wspomagać grzejnikami elektrycznymi, jak nie ma wyjścia. Oczywiście najlepiej się dogadać (kupić im z 60-70% węgla, żeby ich robociznę skompensować).
    Oni są właścicielami czy też wynajmują? Może właściciel pomoże?

• #5 08 Gru 2016 11:15
    gniochu
    Poziom 10  

Właśnie wynajmują a właściciel umywa ręce :(. Jak ostatnio z nimi rozmawialiśmy to powiedzieli że chcą 500-600zł miesięcznie za ogrzewanie 80m2 bo tyle powierzchni, więc moim zdaniem stanowczo za dużo mi za dom 180m2 tyle nie wychodzi na.miesiąc więc kwestia dogadania się w sprawie opału całkowicie odpada. Tym bardziej że przed nimi to mieszkanie wynajmował mój znajomy i pytałem ile kosztowało go ogrzanie mieszkania odpowiedział że 200-300 zł miesięcznie paląc cały czas. Czyli żona za kwotę którą podali grzała by cały budynek za swoją kasę nie mówiąc o chodzeniu dokładać do pieca w ciągu dnia natomiast oni by mieli nie dość że na gotowca to opał za darmo.

• #6 08 Gru 2016 11:32
    Wlodek22
    Poziom 20  

Ogrzejesz bez problemu, ale musi to być odpowiednie urządzenie, nie byle jaka klima, która podziękuję za współpracę przy - 5C.

• #7 08 Gru 2016 12:10
    Chris_W
    Poziom 35  

500-600pln wydasz na prąd służący do ogrzania, a jeszcze nakład na zakup urządzenia (szacuję że ok 8-10 tys.). Klima nie podziękuje za współpracę przy -5 (pewnie wszystkie będą grzać), ale po prostu nie da rady utrzymać temperatury, będzie grzać, ale co z tego jak będzie w salonie 19*C, bez perspektyw podniesienia. A salon fryzjerski jednak wymaga ciepła, musi być porządnie wygrzany, inaczej klientki będą narzekać i przestaną przychodzić.

• #8 08 Gru 2016 12:31
    Wlodek22
    Poziom 20  

Nie strasz go zabobonami. Jak będzie grzał tylko w czasie pracy ew po pracy temperatura obniżona do 10-15C, to tyle zapłaci za cały sezon. Zakres pracy do - 20 / - 25C, pompa powietrze /powietrze typu split, inverter, moc do wyliczenia, ale na oko by 5-6K mogła wydać przy - 10C.

• #9 08 Gru 2016 16:22
    gniochu
    Poziom 10  

To w końcu jak to będzie? Bo widzę każdy pisze i twierdzi inaczej już sam zglupialem

• Pomocny post
    #10 08 Gru 2016 16:50
    Wlodek22
    Poziom 20  

Zadaj pytanie na forum muratora w dziale pomp ciepła. Przedstaw warunki i poproś o oferty. Tam uzyskasz o wiele więcej informacji niż tu.

• #11 18 Gru 2016 10:18
    majka345
    Poziom 2  

Ja zastanawiam się nad klimatyzatorem Ewaporacyjnym KLA- 375KWA, widziałam taki od producenta MALTEC na ich stronie. Taki przenośny i wydaje mi się bardzo funkcjonalny z tego co czytałam na jego temat. Co o nim sądzicie?

• #12 18 Gru 2016 13:02
    jack63
    Poziom 39  

Czy zdajesz sobie sprawę co to jest?
    Pewnie nie, więc Ci powiem w skrócie: kawałek szmaty na dwóch wałkach przewijany silnikiem + wetylator. Na dole zbiornik z wodą, w której ta szmata się nurza stając się mokra. Wentylator szuszy szmatę dając chłodny powiew.
    I co dalej jesteś zainteresowany?

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty