Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Klimatyzacja typu split do ogrzania lokalu

gniochu 06 Gru 2016 01:05 1266 15
  • #1 06 Gru 2016 01:05
    gniochu
    Poziom 10  

Witam.
    Mam pytanie odnośnie zamontowania klimatyzacji w lokalu żony w ktorym będzie działał salon fryzjerski. Jako, że budynek jest wolno stojący, górę budynku wynajmują ludzie (mieszkanie) żona dół pod salon fryzjerski a problem polega na tym, że ogrzewanie jest przez piec na ekogroszek/ drzewo. Centralne nie ma możliwości rozdzielenia ogrzewania (osobno dół, osobno góra) żona będąc w pracy ogrzewała by swój salon wraz z mieszkaniem ludzi którzy mieszkają na górze przez powiedzmy 8 godzin dziennie + do tego bojler na CWU z którego ona nie korzysta ponieważ ciepłą wodę ma z bojlera elektrycznego (brak podłączenia CWU w salonie żony). Więc z powodu braku możliwości oddzielenia ogrzewania wpadłem na pomysł założenia klimy do ogrzewania lokalu. I teraz moje pytanie, czy klimatyzacja podoła ogrzaniu? Salon ma około 57m2 + do tego mała łazienka + pomieszczenie socjalne (łazienka i pomieszczenie socjalne jakby trzeba było dogrzewane by było jakimś promiennikiem czy innym źródłem ciepła). Bardzo bym prosił o odp. lub jakieś propozycje.

• #2 06 Gru 2016 07:38
    janek1815
    Poziom 38  

Ludzie mieszkający na górze znowu też w piecu nie palą bo ogrzewają salon żony? Jeśli korzystają może warto dojść do porozumienia. Ogrzewanie splitem też średnio będzie Ci się opłacać. I tak będzie musiało zimą chodzić praktycznie cały czas. Przynajmniej kilka godzin przed otwarciem.

• #3 06 Gru 2016 12:02
    gniochu
    Poziom 10  

Palą Ale u żony na dole zamknięte grzejniki są ponieważ żona jeszcze tam nie funkcjonuje, ale były próby dogadania się z nimi i za bardzo się nie da A że jestem człowiekiem który nie lubi jak ktoś mi w drogę wchodzi i ja też komuś niechce postanowiłem coś takiego. A dlaczego myślisz że nie będzie się opłacać? Pod jakim względem?

• #4 08 Gru 2016 09:40
    Chris_W
    Poziom 36  

W mrozy raczej nie ogrzejesz tego lokalu klimą. A siedzieć u fryzjera i marznąć w stopy i palce - średnia przyjemność, a jak trzeba umyć głowę to już porażka.
    Zawsze możesz wspomagać grzejnikami elektrycznymi, jak nie ma wyjścia. Oczywiście najlepiej się dogadać (kupić im z 60-70% węgla, żeby ich robociznę skompensować).
    Oni są właścicielami czy też wynajmują? Może właściciel pomoże?

• #5 08 Gru 2016 11:15
    gniochu
    Poziom 10  

Właśnie wynajmują a właściciel umywa ręce :(. Jak ostatnio z nimi rozmawialiśmy to powiedzieli że chcą 500-600zł miesięcznie za ogrzewanie 80m2 bo tyle powierzchni, więc moim zdaniem stanowczo za dużo mi za dom 180m2 tyle nie wychodzi na.miesiąc więc kwestia dogadania się w sprawie opału całkowicie odpada. Tym bardziej że przed nimi to mieszkanie wynajmował mój znajomy i pytałem ile kosztowało go ogrzanie mieszkania odpowiedział że 200-300 zł miesięcznie paląc cały czas. Czyli żona za kwotę którą podali grzała by cały budynek za swoją kasę nie mówiąc o chodzeniu dokładać do pieca w ciągu dnia natomiast oni by mieli nie dość że na gotowca to opał za darmo.

• #6 08 Gru 2016 11:32
    Wlodek22
    Poziom 22  

Ogrzejesz bez problemu, ale musi to być odpowiednie urządzenie, nie byle jaka klima, która podziękuję za współpracę przy - 5C.

• #7 08 Gru 2016 12:10
    Chris_W
    Poziom 36  

500-600pln wydasz na prąd służący do ogrzania, a jeszcze nakład na zakup urządzenia (szacuję że ok 8-10 tys.). Klima nie podziękuje za współpracę przy -5 (pewnie wszystkie będą grzać), ale po prostu nie da rady utrzymać temperatury, będzie grzać, ale co z tego jak będzie w salonie 19*C, bez perspektyw podniesienia. A salon fryzjerski jednak wymaga ciepła, musi być porządnie wygrzany, inaczej klientki będą narzekać i przestaną przychodzić.

• #8 08 Gru 2016 12:31
    Wlodek22
    Poziom 22  

Nie strasz go zabobonami. Jak będzie grzał tylko w czasie pracy ew po pracy temperatura obniżona do 10-15C, to tyle zapłaci za cały sezon. Zakres pracy do - 20 / - 25C, pompa powietrze /powietrze typu split, inverter, moc do wyliczenia, ale na oko by 5-6K mogła wydać przy - 10C.

• #9 08 Gru 2016 16:22
    gniochu
    Poziom 10  

To w końcu jak to będzie? Bo widzę każdy pisze i twierdzi inaczej już sam zglupialem

• Pomocny post
    #10 08 Gru 2016 16:50
    Wlodek22
    Poziom 22  

Zadaj pytanie na forum muratora w dziale pomp ciepła. Przedstaw warunki i poproś o oferty. Tam uzyskasz o wiele więcej informacji niż tu.

• #11 18 Gru 2016 10:18
    majka345
    Poziom 2  

Ja zastanawiam się nad klimatyzatorem Ewaporacyjnym KLA- 375KWA, widziałam taki od producenta MALTEC na ich stronie. Taki przenośny i wydaje mi się bardzo funkcjonalny z tego co czytałam na jego temat. Co o nim sądzicie?

• #12 18 Gru 2016 13:02
    jack63
    Poziom 39  

Czy zdajesz sobie sprawę co to jest?
    Pewnie nie, więc Ci powiem w skrócie: kawałek szmaty na dwóch wałkach przewijany silnikiem + wetylator. Na dole zbiornik z wodą, w której ta szmata się nurza stając się mokra. Wentylator szuszy szmatę dając chłodny powiew.
    I co dalej jesteś zainteresowany?

• #13 22 Sty 2017 10:53
    gniochu
    Poziom 10  

Klimatyzatory założone 2x3.5kw dają radę nawet aż jestem zaskoczony, drzwi otwarte prawie cały czas do pomieszczenia socjalnego i łazienki i również ciepło jest. A jeszcze pytanie jak sądzicie wyłączać je na noc? Czy lepiej zostawiać włączone? Jak będzie bardziej ekonomicznie? Chyba lepiej jak chodzą cały czas bo jak przez nic się wychlodzi to rano będą buzowac na Maxa aż nagrzeja A tak tylko podtrzymują temperaturę A póki co włączam na noc na eco.

• #14 22 Sty 2017 12:29
    miron_102
    Poziom 14  

Moim zdaniem nie zaoszczędzisz wyłączaniem urządzeń na noc. Może zejdź dwa stopnie niżej.
    Musisz pamiętać o tym że nieprzyjemnie siada się na zimnym fotelu, zimny szampon nałożony na głowę potrafi zniechęcić potencjalną klientelę. Po pierwsze musisz dbać o klienta :)

• #15 22 Sty 2017 13:21
    gniochu
    Poziom 10  

Dlatego nie są wylaczane na noc póki co tylko.schodzę do temperatury 20 stopni i.włączam to niby eco

• Pomocny post
    #16 22 Sty 2017 13:33
    miron_102
    Poziom 14  

Nic bym więcej nie zmieniał.

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME