Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 55/60 cali, bez 3D, za 2/3/4 tyś

Blanco23 06 Gru 2016 23:07 900 14
  • #1 06 Gru 2016 23:07
    Blanco23
    Poziom 3  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 15m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost choć przy 4 osobach z dziećmi różnie to bywa
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? duże okno z boku telewizora, ale będzie roleta zaciemniająca
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Sony 40-calowy Full HD kupiony jakieś 7 lat temu (pęknięta matryca uderzona przez dziecko)
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? matryca 100Hz (chyba że ktoś mądry mnie przekona, że nie potrzebuję), Wi-fi? Android?
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? telewizja "naziemna"
    10 .Jakie urządzenia ? PS3 (gry, DVD, BluRay), laptop, mam stare ale fajne głośniki Logitech 2+1 na gniazdo słuchawkowe
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-4h, w weekendy dłużej (dzieci)
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Dzieci oglądają bajki po ładne parę godzin jeśli o to chodzi
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale, sport, bajki dla dzieci
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? to będzie pewnie niewygodne więc pewnie nie (opera przez moje PS3 na starym Sony to był koszmar)
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 20%
    16. Preferencje co do marki? Sony ale podobno serie w rozsądnej cenie na ten rok są bardzo słabe stąd zgryz i otwarcie na marki: Philips, Panasonic, Samsung
    17. Preferencje co do wielkości? 55 cali w górę (wiadomo że już z 60 w tej cenie to mrzonka) mam słaby wzrok a chciałbym z tych 3m z kanapy oglądać filmy z napisami i je widzieć, podobnie szczegóły/napisy w grach na PS3
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? wyblakłe nienaturalnie jasne kolory, używałem przez jakiś czas Samsunga 32 cale i każdy program w TV lub film z DVD wyglądał tak samo - jak para dokument "dlaczego ja" kręcony kamerą domową z dziwnym filtrem
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? najchętniej i najrozsądniej do 3000zł, dam się łatwo skusić na 3000+ gdybym nie maił wyjścia i było coś super to może być od biedy 4000 z małym ogonkiem
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? Jak się zepsuje (co najmniej 5 lat)
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Z Youtube wszyscy u mnie korzystają notorycznie, ja lubię pograć w gry z androida na telefonie i gdybym mógł czasem pograć w coś na dużym ekranie też byłoby miło, ogólnie korzystam

Najchętniej kupiłbym coś do 3000 bo nie potrzebuję ani 3D ani 4K raczej, zależy mi na tym by zwykła telewizja wyglądała bardzo dobrze, DVD i filmy z Youtube oraz filmy ściągane z internetu, gdybym nie musiał podłączać laptopa by odtworzyć ściągnięty .mkv albo inny format i telewizor umiałby wczytać napisy w .srt to byłby szał. Nagrywanie na USB byłoby fajne ale jak nie będzie to nic się nie stanie. Potrzebuję duży ekran bo słabo widzę i nie chcę musieć siadać bliżej podczas gdy wszyscy siedzą na kanapie. Wiem, że przy tych wielkościach cena idzie już w górę, ale w zasadzie nie potrzebuję za bardzo bajerów. Telewizor ma wisieć na ścianie więc miło by było gdyby nie miał wszystkich wyjść z tyłu do których nie będę miał potem dostępu. Po przejrzeniu Sony i nie znalezieniu czegoś ciekawego zacząłem spoglądać na Philipsa (ambilight) Panasonica nawet Samsunga (za którym nie przepadam ogólnie) tyle że nie znam się na tych markach ani ogólnie na telewizorach. Nie wiem które w moim przypadku parametry są ważne a które nie. Podobno fajne modele Sony były w zeszłym roku i miały matryce 120Hz ale prawie ich już nie ma w sklepach lub wciąż są po 5000. Pewnie jest jakiś niedrogi model który wystarczy do moich potrzeb ale nie wiem który to jest :)

• Pomocny post
    #2 07 Gru 2016 13:13
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Do podanych warunków masz bardzo dobre modele :
    - TCL 58 S7806 za 3299 zł
    - TCL 55S7906 za 3099 zł
    - Panasonic 55CS630 za 2999
    - LG55LF652 - za 2999 zł

Najtańszy Philips z ambilightem 55" to 55PUS6561 za 3599 zł
    Kalibracja gratis.

• #3 07 Gru 2016 13:25
    Blanco23
    Poziom 3  

Dzięki za odpowiedź. Z tych co podałeś tylko Panasonic wchodzi w rachubę ze względu na markę. Żona też narzuciła swoje niewielkie bo niewielkie ale wymagania. Kusi mnie właśnie najbardziej ten Philips 55PUS6561/12. Warto dołożyć te 600-700zł w stosunku do tego Panasonica? Rozumiem też, że matryca 100Hz mi się jednak przyda jeśli chodzi o moje potrzeby..?
    Z FullHD poniżej 3000 nie znajdzie się coś godnego uwagi?

• Pomocny post
    #4 07 Gru 2016 14:25
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Zdecydowanie warto - Panasonic 55CS630 to model full hd i wsparcie dla tej technologii się kończy. Dlatego jeśli zakup na dłużej niż na 3-4 lata to kierunek obowiązkowy na 4K, 100Hz, HDR, VP9.
    Czyli Philips jest oczywiście nie tylko wart dopłaty ale konieczny.

Wszystkie modele 100Hz w klasie 3 tyś masz wymienione.

• #5 07 Gru 2016 15:45
    Blanco23
    Poziom 3  

Dzięki kolego,
    Po Twojej odpowiedzi przeczytałem jeszcze wiele podobnych postów gdzie przewijają się modele, które brałem pod uwagę. Często tam doradzałeś również. Pomaga mi to jednak zweryfikować moje potrzeby i oczekiwania. Zaczynam się upierać na FullHD kosztem 4K, wolę mieć pretekst do zmiany TV na jakiś wypas 4K za 3 lata jak się ogarnę w nowym domu. Zaczynam się tez upierać na matrycę VA >100Hz i niskim input lag (gry PS3). Oglądam głównie w nocy i zależy mi na perfekcyjnym obrazie. Poza tym jestem przyzwyczajony do obrazu Sony... Jest coś co będzie bliżej 3tyś niż 4? Sony KDL-55W755C spełnia te wymagania? Będzie miał nieścinającego się androida? Wciąż też nie chcę 3D (raczej odpada Sony KDL-55W809C)
    Tego Philipsa nie skreśliłem - dziś go gdzieś obejrzę ale ciągnie mnie do Sony...

• #7 07 Gru 2016 16:06
    Blanco23
    Poziom 3  

Bardzo mi pomagasz kolego,

Ostatnie pytania:
    Jest jakaś różnica między Sony KDL-55W755C, a Sony KDL-55W756C ? Ten z 6 na końcu jest wciąż dostępny w odrobinę bardziej renomowanych sklepach niż 755 (na duże sieciówki i tak nie mogę już liczyć z tymi modelami).
    Gdzie mogę znaleźć dokładne testy tego modelu typu input lag itd.?
    Czy te telewizory będzie można updatować do android 6 ?

• #8 08 Gru 2016 02:47
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To jest co do jakości dokładnie to samo.
    Modele UHD Sony będę miały Update do 6,0 ale czy w 755 nie powiem.
    Bo modele FullHd w przyszłym roku tracą wsparcie.
    Producenci przerzucają się w całości na 4K.
    Może najmniejsze telewizory 32, 40" jeszcze będą fullhd.
    Ale pojedyńcze i to w każdej firmie.

Pisałem na hdtv.com.pl Które model mają zapowiedź do 6,0 musisz zerknąć.

• #9 12 Gru 2016 10:07
    Blanco23
    Poziom 3  

W końcu kupiłem KDL55W809C.
    Po prostu nie znalazłem KDL-55W755C / KDL-55W756C w żadnym sklepie któremu mógłbym zaufać i/lub włączyć produkt na miejscu i odebrać osobiście.
    Jak podłączę to napiszę jak się sprawuje.

• #10 12 Gru 2016 14:36
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #11 12 Gru 2016 14:44
    Blanco23
    Poziom 3  

W sumie już kupiłem... Więc pewnie na przedłużanie gwarancji za późno. Chyba, że jest taka możliwość bezpośrednio w Sony? Byłbym wdzięczny za info. Miałem też problem z doborem uchwytu obrotowego (aby mieć dobry dostęp do wejść z tyłu). Wejścia są niestety również dokładnie na środku i nie wiem czy nie będą przysłonięte przez konstrukcje uchwytu - ale tego już nie mogę sprawdzić. Zamówiłem Vivanco WAP 400 - jak nie będzie pasował to po prostu oddam i wezmę inny - do skutku.

• #13 27 Gru 2016 11:03
    Blanco23
    Poziom 3  

Gdyby ktoś kiedyś natrafił na ten post napiszę na koniec o plusach i minusach po pewnym okresie użytkowania.
    Plusy:
    1. Świetny obraz bez kalibracji na TV z anteny naziemnej, YouTube i innych programach przez Android, filmach z dysku przez KODI
    2. Znośny dźwięk na głośnikach TV, tak naprawdę bez zarzutu
    3. Dobry dźwięk już na głośnikach Logitech 2+1 przez gniazdo słuchawkowe
    4. Bezproblemowy Android, zero resetów
    5. Atrakcyjny wygląd telewizora, aluminium, cienka ramka, smukłość

Minusy:
    1. Źle rozmieszczone wejścia, głęboko schowane z boku, z tyłu na środku co utrudnia znalezienie wieszaka do powieszenia na ścianę i wymusza zastosowanie uchylnego (tak się stało w moim przypadku, na szczęście udało się dopasować uchylny, który nie zasłania żadnego wejścia)
    2. Brzydki (żółty) obraz z PS3 na kablu HDMI (nie potrafię znaleźć trybu, na którym ładnie wyglądałby film z DVD/BR z PS3) automatycznie załączał się tryb "gra" ale po przestawieniu na "kino domowe" i inne w sumie jest podobny. A szkoda bo na starym Sony 40" FullHD obraz był świetny z PS3 na HDMI bez żadnej kalibracji.
    3. Brak okularów 3D w zestawie

• #15 02 Sty 2017 12:52
    Blanco23
    Poziom 3  

Podsumowanie napisałem post wyżej. Problem doboru rozwiązany. Przymknąłem oko na 3D, którego nie potrzebuję z uwagi na dostępność w sklepach. Problem wyjść umieszczonych z tyłu rozwiązałem za pomocą uchylnego wieszaka, który nie przysłania wejść. Postawiłem na Sony, FullHD, 55 cali, matrycę 100Hz. Jestem zadowolony z wyboru.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme