Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Klima LG V inverter - Wywala bezpieczniki

piszmaile 13 Gru 2016 16:44
 • #1 13 Gru 2016 16:44
  piszmaile
  Poziom 9  

  Witam.

  Mam problem z klimatyzacją firmy LG.

  Klimatyzacja ma trochę ponad 2 lata - zamontowana w mieszkaniu - jednostka wewnętrzna w pokoju - jednostka zewnętrzna na balkonie.

  Klimatyzacja podłączona do zasilania poprzez kabel który idzie między obiciem balkonowym (deski boazerii) - do puszki na balkonie a następnie znowu pod boazerią - do wewnątrz mieszkania - zwykła wtyczka z przełącznikiem 1/0 - Wtyczka podłączona do kontaktu (*można całkowicie wyłączyć z prądu np w czasie burzy).

  Kilka dni temu żona wyłączyła wszystko w mieszkaniu z kontaktu bo wydawało się jej że się coś gdzieś pali. Okazało się że to chyba nic u mnie w mieszkaniu. Żona podłączyła wszystko ponownie do kontaktów - tak jak wcześniej było i okazało się że wywala bezpieczniki - całe zasilanie, nie tylko gniazdka ale także oświetlenie.

  Po powrocie do domu sprawdziłem i okazało się że wywala tylko kiedy jest podłączona klimatyzacja. Bez klimy wszystko dobrze działa. Po podłączeniu klimatyzacji wywala bezpiecznik Przeciwporażeniowy - nie wywala bezpieczników od gniazdek, oświetlenia itp tylko przeciwporażeniowy. Klimatyzacja nawet nie jest włączana na samej klimatyzacji - nie włączam jej pilotem z opcją WŁĄCZ tylko włączam wtyczkę do kontaktu i na wtyczce daję 1 - włączanie zasilania za wtyczką.

  Ciekawi mnie czemu nie wywala bezpieczników od gniazdek w mieszkaniu tylko przeciwporażeniowy. Przepatrzyłem kable i nigdzie nie widzę żeby były złamane, przegryzione, czy w inny sposób uszkodzone. Puszka na balkonie przez którą idzie zasilanie do klimy nie jest zalana czy naruszona w jakiś sposób - wszystko ok w niej).

  Sprawdzałem wtyczkę (do kontaktu) - rozebrałem ją ale nic nie wskazuje by się jakieś kable np dotykały. Wygląda na ok.

  Próbowałem przełączać klimę do innego gniazdka - ten sam efekt.

  Więc albo kable gdzieś szlak trafił albo sama klima coś odwala. Przypomnę że jest zima i może coś nie wiem od mrozu zepsuło.

  Moje pytanie do Was. Czemu wywala przeciwporażeniowy ?
  Czy da się normalnymi metodami (samemu - bez elektryka) sprawdzić co może być nie tak ?

  Na drodze mieszkanie-kable (czyli ściany itp) nic nie było robione

 • #2 13 Gru 2016 22:29
  ja9
  Poziom 14  

  rozkręć klimę i zobacz czy nie jest coś rozwalone - np kondensator , jak nic nie widać to trzeba mierzyć w którym miejscu jest zwarte (lub nie do końca ) do obudowy pozdr.

 • #3 15 Gru 2016 13:10
  maxrider
  Poziom 20  

  Skoro ma 2 lata to jest na gwarancji. Wezwać montażystów i po problemie jeśli z zasilaniem jest wszystko w porządku.

 • #4 15 Gru 2016 14:57
  piszmaile
  Poziom 9  

  Tylko z tego co wiem to właśnie miałem na nią 2 lata gwarancji.

  Nie chcę wezwać byle kogo bo każą mi wymienić połowy klimy i skasują 3 razy więcej niż trzeba. Dlatego pytałem o "domowe sposoby" diagnozy usterki.

  Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty