Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Potrzebna pomoc w wyborze przetworników niskotonowych do kolumn DIY

Adeqx 15 Gru 2016 11:41 411 7
  • #1 15 Gru 2016 11:41
    Adeqx
    Poziom 7  

Witam
    Planuję kupić dwa głośniki niskotonowe 4 Ohm i połączyć je szeregowo(będą w kolumnie domowej) ale nie wiem które wybrać...
    Oto nad którymi się zastanawiam:
    25/100/4
    25/60/4

One różnią się tylko mocą, ale który lepiej zagra, który kupić?
    Na razie będą pod wzmacniaczem, który ma 50W/kanał ale przyszłościowo jest w planach mocniejszy]Link[/url]

• #2 15 Gru 2016 12:42
    A.Gieronimo
    Poziom 34  

Kolumnę (obudowę) wylicza się pod konkretne głośniki, kupując w ciemno możesz sobie rzucić monetą albo kupić ładniejszy, na jedno wyjdzie, bo nikt nie zgadnie jak to zagra.

• #4 15 Gru 2016 18:48
    wkj
    Poziom 34  

marian133 napisał:
    Adeqx napisał:
    One różnią się tylko mocą

Jeśli tak uważasz to może nie bierz się za budowę własnych kolumn głośnikowych, tylko skopiuj gotowy projekt, bo z taką wiedzą to nic dobrego nie wykonasz samodzielnie.

Dokładnie.

Drogi autorze ale dlaczego nie wkleiłeś 25/80? Rozumiem że chcesz wypadkową impedancję 8Ω, ale z 80-kami dwoma też to uzyskasz.

• #5 15 Gru 2016 20:07
    Adeqx
    Poziom 7  

Mam stare pudła i chce je wsrzesić :)
    Niestety regeneracja głośników odpada bo mam tylko jeden GDN, druga kolumna jest cała pusta. Jak widać na zdjęciu FOTO w kolumnie był jeden GDN+membrana bierna (gdzie taka dostane?)
    Więc stąd pomysł zastąpienia membrany biernej drugim głośnkiem.
    Gdyby ktoś zechiał pomóc (dobrać głośniki) odsyłam do mojego poprzedniego postu, jest tam sporo informacji na temat owych kolumn PoprzedniTemat
    Potrzebna pomoc w wyborze przetworników niskotonowych do kolumn DIYOryginalny głośnik

]Link[/url]

• #6 16 Gru 2016 05:38
    wkj
    Poziom 34  

Nie jest to dobry pomysł zastępowania membran biernych głośnikami, chyba że jednego nie podepniesz i będzie służył jako "pasywka".

Po drugie, głośników nie dobiera się do istniejącej obudowy, obudowę konstruujesz do kupionych głośników. Teraz wynik z tego co chcesz zrobić może okazać się loterią, wydasz trochę pieniędzy i na końcu powiesz że efekt do bani bo nie ma basu albo co innego.

Co stało się z będącymi tam w oryginale przetwornikami, nie da rady ich wskrzesić?

• #7 16 Gru 2016 08:52
    A.Gieronimo
    Poziom 34  

Ta kolumna już dawno straciła parametry, ze starości się rozszczelniła, więc na takiej zasadzie że kupisz i będzie brzęczeć, no będzie, pewnie nie gorzej jak dotychczas.
    Często całkiem przypadkowe konstrukcje grają względnie dobrze.

• #8 16 Gru 2016 14:27
    Adeqx
    Poziom 7  

Niestety nie odzyskam reszty głośników, gdyż pudła dostałem od kolegi ktróry zwyczajnie wyrzucił głośniki :(
    Czyli gra nie warta świeczki... Może kupię jakieś inne.
    No cóż, dziękuję za pomoc.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME