Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Arduino / external EEPROM - Arduino odczyt zewnętrznej pamięci EEPROM dzięki I2C

eliasz91 16 Gru 2016 18:34 528 3
  • #1 16 Gru 2016 18:34
    eliasz91
    Poziom 5  

Witam forumowiczów.
    Od niedawna zacząłem bawić się Arduino. Zainteresowałem się kopiowaniem chipów (od tonera w drukarce), które oparte są na pamięci EEPROM. Poszukałem trochę w internecie, znalazłem program, który skanuje łącze w poszukiwaniu adresów na jakich dana pamięć się znajduje( chip mam zalany żywicą więc nie sposób było domyśleć się jak wygląda struktura układu). Program ten zadziałał poprawnie, niestety mój kolejny program niezupełnie.

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

cały program oparłem na tutorialu z YouTube:
    https://www.youtube.com/watch?v=J3nuIL2dBak
    Nie wiem czy dobrze rozumiem, że "lowAddress" oraz "highAddress" to jest adres komórki w tabeli(macierzy) pamięci EEPROM?
    Jednak nie wyświetla mi się cała tabela, serialport monitor tak jakby się zawieszał. Arduino UNO zamówiłem bezpośrednio z Chin i nie mam pewności czy jest oryginalne. [/code]

• #3 17 Gru 2016 16:51
    eliasz91
    Poziom 5  

Też tak myślę. Najbardziej mnie zastanawiają te dwa adresy: lowAddress i highAddress oraz czy ma znaczenie kolejność z jaką użyje tych adresów(jeżeli tak to jakie to ma znaczenie)

Pozdrawiam
    Eliasz

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme