Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 17 Gru 2016 22:10
    Grzesiek2609
    Poziom 2  

Koledzy!

Mam problem ze zmywarką podobny jak wielu przede mną. Od jakiś 6 m-cy pojawiał się błąd i20 podczas zmywania, który można było obejść wyłączają i włączając zmywarkę. Od tygodnia jednak błąd i20 pojawia się na początku dowolnego programu (także kalibracji) - po trzech próbach odpomowania zmywarka zaczyna wydawać sygnał dźwiękowy i pojawia się błąd i20. Nie dochodzi do pobrania wody. Samo odpomowanie działa, po nalaniu wody do środka zmywarki woda jest odpompowywana.

Człowiek z serwisu zmywarek po około 20 minutowych oględzinach stwierdził, że do wymiany jest sterownik. Podczas oględzin tych obejrzał chyba jedynie rurkę od misy do hydrostatu, sprawdził czy zmywarka odpompowuje wodę po nalaniu wody do środka i
    uruchomił program testowy (lub płukania 15 min) podczas którego dostał ten błąd i20.

Ja dodatkowo wykonałem:

1. Przejrzałem różne wątki dotyczące podobnego błędu, w tym:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3172990.html
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2970202.html
    2. Wyczyściłem czujnik NTC oraz gniazdo czujnika NTC. Faktycznie było tam sporo białego osadu.
    3. Obejrzałem rurkę od od misy do hydrostatu - jest drożna i w środku czysta bez osadów.
    4. Wykonałem reset błedów (tryb serwisowy a następnie drugi przycisk od lewej).
    5. Uruchomiłem tryb testu - w tym trybie tak jak w innych programach wyskakuje błąd i20 po ok 4 min.
    4. Podstawa zmywarki jest sucha, nie ma śladów wycieków.

Mam prośbę o poradę, co dalej? Posłuchać diagnozy serwisanta (koszt nowego sterownika to około 400zł), czy szukać jeszcze innych możliwych usterek?

W wątku http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3172990.html (te same objawy co u mnie) pomogła wymiana hydrostatu. Koszt hydrostatu to ok 40 zł - warto zaryzykować w ciemno?

• #2 17 Gru 2016 22:37
    Lodxx
    Poziom 14  

Grzałkę sprawdziłeś czy ma przejście i nie ma przebicia do masy?

• #3 18 Gru 2016 13:22
    Grzesiek2609
    Poziom 2  

Lodxx napisał:
    Grzałkę sprawdziłeś czy ma przejście i nie ma przebicia do masy?
    Sprawdziłem. Odpiąłem przewody zasilania od grzałki. Przejście jest - opór między zaciskami zasilającymi ~25Ω, przebicia nie ma - miernik pokazuje poza zakresem przy pomiarze pomiędzy dowolnym zaciskiem, a obudową grzałki.

• #4 10 Sty 2017 00:21
    lukasz.bartoszczuk
    Poziom 1  

Jeżeli sprawdzałeś wszystko i gra, to ja sugeruję żebyś się udał z modułem sterującym do autoryzowanego serwisu na ponowne programowanie.
    Mnie pomogło, a mam identyczny "sprzęt".
    Był i20 błąd.

Przeczyściłem kanał hydrostatu, sprawdziłem grzałkę - to wszystko co mi sugerował autoryzowany serwis z Katowic.

Jeżeli hydrostat masz sprawny, to raczej tylko programowanie pomaga.

Odkręciłem sam sterownik - jak wyciągasz wtyczki to opisuj je i miejsce po nich cyframi, żeby później nie pomylić przy wpinaniu (ja robiłem dodatkowo zdjęcia).

Zaprogramowanie na nowo 30 netto.

Okazało się, że błąd tak się "wczytał w pamięć", że nawet kasowanie nie pomagało.

Przeprogramowali i teraz śmiga dalej, a ma już 6 rok :-)

Jak coś to wal na PW.

ŁB

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty