Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV ok. 1700 zł, +/- 42 cale, bez dodatków, po prostu do oglądania

oltom76 18 Gru 2016 20:38 663 8
  • #1 18 Gru 2016 20:38
    oltom76
    Poziom 10  

Chciałbym jeszcze przed świętami kupić TV dla osoby wiele czasu spędzającej przed TV, obecnie mającej CRT ok. 28 cali.
    Na pewno nie będzie używać Smart itp, oczywiście jak będzie możliwość odtwarzania filmów z USB czy podłączenia laptopa to na pewno czasem się skorzysta.
    Ja 2 lata temu, z polecenia tego forum kupiłem Panasonica TX-L42E6EK za 1700 zł i jestem bardzo, bardzo zadowolony.
    Jeśli dziś bym mógł kupić taki nowy to bez wahania bym kupił - obraz jak dla mnie super, ładna czerń - a to chyba najważniejsze w TV.

Zapewne nie będzie czasu na zakup przez internet, będę szukał w sklepach.
    Chyba, że się uda.

Dzięki.

Poniżej wymagane odpowiedzi

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    5x5m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    2,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    głównie 1 ale czasem i 6
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    1 osoba na wprost, jak więcej osób to pod kątem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    stoi
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    okna za TV
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    CRT ok. 28 cali
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    dobry obraz
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    Cyfrowy Polsat
    10 .Jakie urządzenia?
    Dekoder, DVD
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    dużo, ale nie wiem, może 10 godz.
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program?
    tak
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    wszystko, wiadomosci, sport, film
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    nie
    16. Preferencje co do marki?
    nie chcę sugerować
    17. Preferencje co do wielkości?
    +/- 42
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    nie umiem odpowiedzieć
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    raczej na okrągło
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    1700 +/- (mogę dopłacić jesli naprawdę warto)
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu?
    Jak się zepsuje
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych?
    nie korzystam

• #2 18 Gru 2016 22:29
    RNIC
    Poziom 13  

W cenie do 1700 zł jesteś w stanie kupić coś przyzwoitego.
    Np coś takiego:
    http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-pla...h6400.bhtml?from=ceneo&p=1499.00&cr=0&1098358

Wiem, że jest to starzy model Samsunga ale z ciut wyższej półki, tzn. seria 6. I to jest najniższa sensowna seria jeśli chodzi o Samsunga. Seria 5 ma z reguły gorsze matryce (fizycznie 50 Hz).
    Tak. Wiem, że ten TV posiada funkcje SMART, ale w tej cenie jest to jakby wartość dodana.

Generalnie skup się na TV:
    - z podświetleniem LED. Przy długim oglądaniu nie zje cię zakład energetyczny.
    - Full HD (1920 x 1080). Na dzień dzisiejszy Ultra HD jest zupełnym zbytkiem (TV w HD nadaje sygnał 720p)

Dodatkowo, Cyfrowy Polsat chyba udostępnia moduł CAM do dekodowania karty zamiast tunera a wtedy masz jednego pilota i brak kolejnego prądożercy (tunera).

Z nowszych konstrukcji to obecnie chyba LG lekko przegonił Samsunga ale tego nie jestem pewny.

• #3 19 Gru 2016 01:43
    Raiz3n
    Poziom 11  

Fajny ten tv co podałeś w linku, tylko nigdzie nie mogę takiego znaleźć, jest na alle tyle że używany ;/

• #5 19 Gru 2016 19:20
    RNIC
    Poziom 13  

Cholercia, wczoraj jak to linkowałem to był jeszcze dostępny - dlatego linkowałem.

No dobra w ramach próby rehabilitacji, przyglądnąłbym się temu:

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sharp-lc-40cfe6352e.bhtml
    - dość podstawowy model ale może być dobra matryca (Active Motion 400 - bełkot marketingowy wskazujący, że siedzi w nim 100 Hz matryca)

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/philips-43pfs5301-12.bhtml
    - podobnie jak wyżej, może mieć ładniejszy obraz, nie wiem jak z twałością

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue40k5572su.bhtml
    - ciut wyższa cena (powyżej zakładanego budżetu) ale 100 Hz matryca i generalnie wyższy model z serii 5. Literka "k" w nazwie oznacza, że jest to model z najnowszej serii.

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue40j6240.bhtml
    - Też trochę przewyższa budżet ale jest to seria 6.

Generalnie, jeśli chodzi o Samsunga to naprawdę nie polecam nic z matrycą 50 Hz (parametr: Picture Quality Index 200). Obraz w nich jest naprawdę dość kiepski. Ja wiem, że funkcje SMART są wielu osobom zbędne ale niestety lepszy obraz = szybsza matryca = dodatkowe wodotryski (SMART) = wyższa cena.
    Raz mnie w rodzinie nie posłuchali i został kupiony niski (budżetowy) model z serii 5. Efekt ? Jest, bo jest ale przyjemności oglądania ZERO.

Pozdrawiam

• #6 20 Gru 2016 00:28
    oltom76
    Poziom 10  

Dzięki, analizuje propozycje.
    Mam jeszcze pomysł, aby mój TV Panasonic 42E6E dać tej osobie a sobie kupić nowy, porównywalny lub lepszy, rozmiar podobny, nie mniejszy, budżet ok. 2000 wtedy. Co dzisiaj jest porównywalne (ciut lepsze) do tego Panasonica?

• #7 20 Gru 2016 12:50
    piotrek121ol
    Poziom 11  

Już nie raz tu polecałem i zrobię to kolejny raz ;) szukałem niedawno TV w podobnej cenie i wybrałem Philipsa 43PFS5301 to naprawdę dobry wybór, a kryteria które wymieniłeś mamy podobne. Wiem, że Philips zbierał nie za dobre opinie, ale nie ten model ! ;)
    Korzystam z niego ok dwóch tygodni i jestem naprawdę bardzo zadowolony, jakość obrazu dobra. Nie szukałem ze smartem, ale ten model ma smarta z przeglądarką i m.in takie aplikacje jak YouTube czy Ipla oraz obsługę hybrydowej.
    Telewizor dostępny w znanych sieciówkach.
    Sprawdź temat, są inne proponowane modele: http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3278025.html

Pozdrawiam, Piotr

• #8 20 Gru 2016 20:59
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Bo ten Philips będzie bardzo dobry.
    Ale masz zakup na wiele lat wiec aby nie być zmuszonym za 3-4 lata do wymiany skup się na 4K, 100Hz, HDR, VP9.
    Masz tylko Philipsa 43PUS6501 za 2499 zł i to z kalibracją profesjonalną gratis.
    Na inne modele innych firm musisz mieć 100o zł więcej.

• #9 14 Mar 2017 22:37
    oltom76
    Poziom 10  

Dziękuję, w końcu nic nie kupiłem ale na dzień dzisiejszy na pewno kupiłbym Panasonica TX-40DS630E, dobry obraz, odświeżanie i cena.
    Szukam też większego dla rodziców ale również obecnie brak funduszy. Ale również ten model tylko 50 cali biorę w ciemno jeśli fundusze się pojawią.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme