Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 19 Gru 2016 11:57
    Nikodemon
    Poziom 12  

Witam!

Naprawiłem ostatnio sterownik w w/w pralce, po wstawieniu do sprzętu i ustawieniu programu panel na chwilę się zaświeca i gaśnie, zaświeca/gaśnie i tak w kółko, i nie reaguje na żadne przyciski...

Sprawdziłem moduł w innej pralce i jest to samo, wziąłem identyczny, uszkodzony moduł, wymieniłem kompletny zestaw naprawczy i nadal to samo 8-O...

Mam na koncie kilkadziesiąt zregenerowanych programatorów tego typu i nigdy problemu nie było, chodzą do dzisiaj (oprócz trzech przypadków, w których po około roku spaliły się wymienione rezystory 24Ω). Czyżby trafiły mi się jakieś podrabiane układy scalone? Zawsze biorę je z ASWO... czy szukać gdzie indziej?

Pzdr

• #2 19 Gru 2016 16:42
    Loker
    Poziom 36  

"Próbkowanie" przetwornicy sugeruje zwarcie gdzieś po stronie niskiego napięcia.

• #3 20 Gru 2016 00:22
    falo22
    Poziom 23  

Może to być wadliwy LNK304PN, lub dioda zenera, miałem już takie przypadki.

• #4 05 Sty 2017 09:32
    walker17
    Poziom 12  

Lub w ostateczności może być ugotowany procesor i ma zwarcie, wtedy przetwornica też nie może wystartować, a zresztą co za problem wymienić jeszcze raz LNK i posprawdzać elementy dookoła to tylko kilka złotych za wszystkie elementy.

• #5 10 Sty 2017 23:12
    Lodxx
    Poziom 14  

Ja tam pod LNK zawszę daje podstawkę prawie nic nie kosztuje a w razie czego mniej roboty i mniejsze prawdopodobieństwo uszkodzenia układu,podczas lutowania,a zamawiam w tme i jak na razie wszystko jest ok.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty