Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 40-43 cale do 2000 zł

aimop 20 Gru 2016 13:54 381 5
  • #1 20 Gru 2016 13:54
    aimop
    Poziom 2  

Witam
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 440 x 290 cm
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ~2,6 m (możliwe że czasami z metr bliżej).
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost. Ale jeśli miałby dobre kąty mógłby też służyć jako drugi monitor obok biurka (chociaż nie jestem pewien jak pracowałoby się na 40 calowym ekranie :) ).
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Wisieć.
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Z boku
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Nie mam.
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobry obraz.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? PC przez HDMI + (jeśli będzie posiadał Smart TV) być może streaming z NAS'a.
    10 .Jakie urządzenia? PC
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Z 2-3 godziny. No chyba że zaadaptowałbym go jako drugi monitor to 5-6.
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Nie
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy i seriale Bluray.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Raczej nie.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Okazjonalnie i w gry nie wymagające raczej niesamowicie niskiego input laga.
    16. Preferencje co do marki? Brak.
    17. Preferencje co do wielkości? 40 - 43 cale
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Nie wiem.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 2000 zł
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu? Nie wiem, ale raczej będzie na dłużej niż 3-4 lata.
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? Nie miałem okazji na telewizorze, ale wątpię żeby były mi jakoś specjalnie przydatne, no chyba że wspomniany wcześniej streaming z NAS'a, więc miło by było gdyby ten Smart TV jednak był.

No chyba, że rzeczywiście warto dołożyć z 500 zł na np. takiego Phillipsa 43PUS6501, chociaż wolałbym jednak pozostać w cenie do tych 2000 zł.

• #2 20 Gru 2016 16:15
    sliders84
    Poziom 10  

Ja wybrałem samsunga ue40h6500, ale bardzo nie polecam!!!
    Fajna rzecz w telewizorach samsunga, to wtyczka flash player (to kierowało mnie do zakupu, co się okazało o tym dalej). Dzięki niej przeglądarka jest wykorzystywana w 100%. Czyli możemy oglądać każdy film i na każdej stronie, nie jak w przypadku konkurencji. Ekran ładnie świeci i jest bardzo wyraźny.
    Jednak najwyraźniej cała seria 6 ma wadę fabryczną (być może i wszystkie ich telewizory). Otóż, potrafi się zakurzyć matryca (ciemne chmurki). U mnie po pół roku już się pojawiły. Serwis zabrał, wyczyścił i oddał. Po czyszczeniu i tak na białym tle było widać ślady po plamach, ale dało się oglądać.
    Po dwóch miesiącach od czyszczenia, ponownie zaczęły się pojawiać plamy. Zgłosiłem, że znowu to samo i nie zgadzam się na czyszczenie.
    Serwis przyjechał z nową matrycą. Oczywiście standardowo, zostałem pouczony, że mam kurz w mieszkaniu (ciekawe kto go nie ma?)i to dlatego wychodzą te plamy (czytałem, że każdemu serwują tę gadkę).
    I tutaj Pan serwisant strzelił sobie w kolano. Wyjął nową (w szczelnie zamkniętej folii)i ją zamontował, włączył i....uwaga! Jeszcze większe plamy na ekranie, jak były na tej starej matrycy. Szkoda że nie widziałem tej miny (nie byłem w domu), ale gościu od razu zaczął przepraszać, za tę gadkę o kurzu.
    Telewizor pojechał z serwisantem i po tygodniu wrócił. Na razie jest spokój, ale to tylko do czasu. Mój ojciec ma model 6400 i po 1,5 roku też zaczęły się pojawiać plamy.
    Więc po gwarancji zapewne telewizor wyląduje na złomie, bo nie wierzę w to że sytuacja się nie powtórzy.
    Omijam teraz szerokim łukiem wszystko co od szajsunga!!!
    Pozdrawiam

• Pomocny post
    #3 20 Gru 2016 16:55
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Pisaliśmy o tym setki razy że matryca jest słaba , bo wpuszcza kurz do środka.
    I zakupu nie polecamy , chyba ze na własne ryzyko:
    http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/116935-gwarancja-samsunga-uwaga.html

Jeśli zakup na 3-4 lata to możesz spokojnie sięgać jeszcze po modele fullhd.
    I tylko został LG 42LF652.

Jeśli na dłużej to za 2499 zł masz Philipsa 49PUS6501 - czyli 4K, 100Hz, HDR, VP9, MxPlayer, Kodi, Ambilight i kalibracja profesjonalna gratis.
    Nic lepszego nie kupisz.

• #4 20 Gru 2016 19:40
    sliders84
    Poziom 10  

Akurat w moim przypadku samsung nie robił problemów z czyszczeniem, czy wymianą matrycy. To na plus, ale fakt, że po gwarancji zostaję z badziewiem nie jest czymś fajnym.
    Najśmieszniejsze jest to, że nowa matryca hermetycznie zapakowana miała już plamy. Czy to wina kurzu?
    Być może temat, był wałkowany, ale nie zaszkodzi kolegi ustrzec przed tą marką. Miałem kupić LG (mam już jeden kilka lat i teściowie również-żadnych problemów). Tylko przez flash player padła decyzja na to coś.

• #5 20 Gru 2016 20:48
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #6 21 Gru 2016 20:26
    aimop
    Poziom 2  

Dzięki za pomoc, wziąłem ten LG.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme