X

antena telewizyjna i instalacja

16 Jul 2005 15:09 ANantyBrygadaW
  • #1 16 Jul 2005 15:09
    antyBrygadaW
    Level 15  
    Helpful post? (0)
    a. sory, pytanie nie na poziomie, ale jestem zupełnie
    zielony...

którą antenę telewizyjną wybrać? jaki kabelek (10m) i jakie
    wtyczki, żebym nie musiał denerować się odbiciami? będę
    wdzięczny za konkretne linki...

czy takie z regulacją wzmocnienia są lepsze niż bez?

b. aha, ważne jest to (o czym zapomniałem dopisać), że po tych
    10 m kabelka chcę dać rozgałeźnik i rozdzielić na kartę TV w
    kompie oraz na sprzęt VIDEO... czyli przechodzi przez DVD
    następnie przez VIDEO po czym do TV... jaką kombinację
    połączeń polecacie?

oczywiście chodzi o jak najlepszy obraz na DVD i ew. VIDEO?
    później na karcie TV, a na TV to tylko, żeby teletekst
    chodził ;o).

c. a jak będzie wyglądała sprawa z dopasowaniami? martwi mnie
    zwłaszcza ta karta TV? czy przy wyłączonym kompie nie będzie
    jakichś dziwnych rzeczy?
  • #2 16 Jul 2005 15:55
    snozer
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    Jeśli chodzi o kabel od anteny do rozgałęźnika to użyj jak najgrubszego. Najlepszy był by od anteny satelitarnej albo telewizji kablowej. Ważne by w środku kabla koncentrycznego był drut miedziany a nie skrętka. Zalecana przeze mnie grubość tego druta to conajmniej 1,1mm.
    Jeśli chodzi o wtyczki to najlepsze są skręcane gdyż nie trzeba ich lutować a jak wiadomo cyna wprowadza zakłócenia. Jak masz robić kombinacje podłączeń tych że urządzeń to :
    1.Jesli wszystkie urządzenia są blisko siebie - stoją na sobie lub są w jednej szafce wtedy możesz przewód telewizyjny przepuścić kolejno przez te wszystkie urządzenia.
    Ja osobiście bym proponował Ci taką kolejność:
    a)DVD (tylko jeśli ma opcje nagrywania – jeśli nie to nie podłączaj do niego anteny bo nie ma to sensu)
    b) Video
    c) TV
    2.Natomiast, jeśli są one oddalone od siebie więcej niż 150 - 200cm to trzeba kupić dobry rozgałęźnik i każde urządzenie z osobna podłączyć.
    W pierwszym przypadku wystarczy podwójny rozgałęźnik do karty telewizyjnej i do pozostałych urządzeń.

Wybór anteny telewizyjnej nie jest taki prosty i jest zależny od miejsca, w którym mieszkasz oraz od przeszkód jakie ewentualnie sygnał telewizyjny ma na drodze do ciebie czyli: dachy, inne anteny, drzewa, wysokie budynki, itp.

Najlepsze anteny zapewne mają osobno wzmacniacze z oddzielną regulacją wzmocnienia w zakresie fal UHF, VHF, lecz nie zawsze jest to konieczne i często gęsto wystarcza najprostsza antena z małym wzmacniaczem.

Jeśli chodzi o zakłócenia powstałe podczas włączania komputera to są one zależne od dwóch rzeczy:
    1.Twojej karty telewizyjnej (czy nie emituje zakłóceń z powrotem do kabla
    antenowego)
    2. Od prowadzenia kabli do twojego komputera oraz w komputerze. Jest to sztuka, o której wiele osób napisało książki i nazywa się kompatybilność elektromagnetyczna.

Pozdrawiam Snozer :)

Dodano po 8 [minuty]:

A i jeszcze jedna sprawa, jeśli chcesz łączyć te urządzenia po kolej to kable łączące je zrób sam z tego smego przewodu, co kabel antenowy. Kup do tego końcówki skręcane i będziesz maił bardzo małe straty. Fabryczne kable od Dvd czy Videa są cienkie i najczęściej lutowane, dlatego też nie polecam ich w takich rozwiązaniach.

Snozer :D
  • #3 16 Jul 2005 16:32
    antyBrygadaW
    Level 15  
    Topic author Helpful post? (0)
    dzięki, moja zieloność polega też na tym, że nie mam pojęcia gdzie taki dobry kabelek i dobre wtyczki i gniazdka oraz rozgałęźnik kupić... może ktoś mógłby mi podpowiedzieć (oczywiście najlepiej wysyłka)?

no i fajnie byłoby gdyby ktoś wskazał mi namiar na taką antenę zewnętrzną ze wzmacniaczem o regulowanym wzmocnieniu (przydatne do eksperymentów)?
  • #4 16 Jul 2005 17:48
    snozer
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    A oto kabel To view the material on this forum you must be logged in.

wtyk f do rozgałęźnika To view the material on this forum you must be logged in.

kable łaczeniowe tv z video i vido z dvd To view the material on this forum you must be logged in.

rozgałęźnik sygnału To view the material on this forum you must be logged in.

Jeśli to nie pomoże Ci to musisz sobie wziąć specjalistę od anten i on Ci wszystko zrobi i przyniesie

Dodano po 2 [minuty]:

wtyki do rozgałęźnika to oczywiście
    To view the material on this forum you must be logged in.
  • #5 16 Jul 2005 18:05
    aceton
    Level 26  
    Helpful post? (0)
    akurat kabel przedstawiony w linku do najlepszych nie nalezy poszukaj sobie naTo view the material on this forum you must be logged in.
  • #6 16 Jul 2005 19:09
    snozer
    Level 17  
    Helpful post? (0)
    No tak ale tam jest 10 metrów a nie 50 więc z powodzeniem wystarczy
  • #7 03 Mar 2010 13:09
    decki
    Level 9  
    Helpful post? (0)
    Jakoś niedawno szukałam anteny, takiej zwykłej i trafiłam na sklep wasserman.pl - tam mają bardzo duży wybór różnego rodzaju anten, właściwie można do każdego tv dopasować, ceny na każdą kieszeń - byłam zaskoczona oczywiście pozytywnie. Warto tam sobie zerknąć, jeżeli szuka się czegoś takiego.
Similar topics to antena telewizyjna i instalacja
Mouser  Search 4 million + Products
Browse Products