Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

antena telewizyjna i instalacja

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> antena telewizyjna i instalacja
Autor
Wiadomość
antyBrygadaW
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Siedlce

Post#1 Post autora tematu 16 Lip 2005 15:09   

antena telewizyjna i instalacja

a. sory, pytanie nie na poziomie, ale jestem zupełnie
zielony...

którą antenę telewizyjną wybrać? jaki kabelek (10m) i jakie
wtyczki, żebym nie musiał denerować się odbiciami? będę
wdzięczny za konkretne linki...

czy takie z regulacją wzmocnienia są lepsze niż bez?

b. aha, ważne jest to (o czym zapomniałem dopisać), że po tych
10 m kabelka chcę dać rozgałeźnik i rozdzielić na kartę TV w
kompie oraz na sprzęt VIDEO... czyli przechodzi przez DVD
następnie przez VIDEO po czym do TV... jaką kombinację
połączeń polecacie?

oczywiście chodzi o jak najlepszy obraz na DVD i ew. VIDEO?
później na karcie TV, a na TV to tylko, żeby teletekst
chodził ;o).

c. a jak będzie wyglądała sprawa z dopasowaniami? martwi mnie
zwłaszcza ta karta TV? czy przy wyłączonym kompie nie będzie
jakichś dziwnych rzeczy?
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 16 Lip 2005 15:09   

Powrót do góry

snozer
Poziom 16
Poziom 16

Miasto: Warszawa

Post#2 16 Lip 2005 15:55   

Re: antena telewizyjna i instalacja

Jeśli chodzi o kabel od anteny do rozgałęźnika to użyj jak najgrubszego. Najlepszy był by od anteny satelitarnej albo telewizji kablowej. Ważne by w środku kabla koncentrycznego był drut miedziany a nie skrętka. Zalecana przeze mnie grubość tego druta to conajmniej 1,1mm.
Jeśli chodzi o wtyczki to najlepsze są skręcane gdyż nie trzeba ich lutować a jak wiadomo cyna wprowadza zakłócenia. Jak masz robić kombinacje podłączeń tych że urządzeń to :
1.Jesli wszystkie urządzenia są blisko siebie - stoją na sobie lub są w jednej szafce wtedy możesz przewód telewizyjny przepuścić kolejno przez te wszystkie urządzenia.
Ja osobiście bym proponował Ci taką kolejność:
a)DVD (tylko jeśli ma opcje nagrywania – jeśli nie to nie podłączaj do niego anteny bo nie ma to sensu)
b) Video
c) TV
2.Natomiast, jeśli są one oddalone od siebie więcej niż 150 - 200cm to trzeba kupić dobry rozgałęźnik i każde urządzenie z osobna podłączyć.
W pierwszym przypadku wystarczy podwójny rozgałęźnik do karty telewizyjnej i do pozostałych urządzeń.

Wybór anteny telewizyjnej nie jest taki prosty i jest zależny od miejsca, w którym mieszkasz oraz od przeszkód jakie ewentualnie sygnał telewizyjny ma na drodze do ciebie czyli: dachy, inne anteny, drzewa, wysokie budynki, itp.

Najlepsze anteny zapewne mają osobno wzmacniacze z oddzielną regulacją wzmocnienia w zakresie fal UHF, VHF, lecz nie zawsze jest to konieczne i często gęsto wystarcza najprostsza antena z małym wzmacniaczem.

Jeśli chodzi o zakłócenia powstałe podczas włączania komputera to są one zależne od dwóch rzeczy:
1.Twojej karty telewizyjnej (czy nie emituje zakłóceń z powrotem do kabla
antenowego)
2. Od prowadzenia kabli do twojego komputera oraz w komputerze. Jest to sztuka, o której wiele osób napisało książki i nazywa się kompatybilność elektromagnetyczna.

Pozdrawiam Snozer :)

Dodano po 8 [minuty]:

A i jeszcze jedna sprawa, jeśli chcesz łączyć te urządzenia po kolej to kable łączące je zrób sam z tego smego przewodu, co kabel antenowy. Kup do tego końcówki skręcane i będziesz maił bardzo małe straty. Fabryczne kable od Dvd czy Videa są cienkie i najczęściej lutowane, dlatego też nie polecam ich w takich rozwiązaniach.

Snozer :D
Powrót do góry

antyBrygadaW
Poziom 14
Poziom 14

Miasto: Siedlce

Post#3 Post autora tematu 16 Lip 2005 16:32   

dzięki, moja zieloność polega też na tym, że nie mam pojęcia gdzie taki dobry kabelek i dobre wtyczki i gniazdka oraz rozgałęźnik kupić... może ktoś mógłby mi podpowiedzieć (oczywiście najlepiej wysyłka)?

no i fajnie byłoby gdyby ktoś wskazał mi namiar na taką antenę zewnętrzną ze wzmacniaczem o regulowanym wzmocnieniu (przydatne do eksperymentów)?
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 16 Lip 2005 16:32   

Powrót do góry

snozer
Poziom 16
Poziom 16

Post#4 16 Lip 2005 17:48   

A oto kabel Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany

wtyk f do rozgałęźnika Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany

kable łaczeniowe tv z video i vido z dvd Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany

rozgałęźnik sygnału Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany

Jeśli to nie pomoże Ci to musisz sobie wziąć specjalistę od anten i on Ci wszystko zrobi i przyniesie

Dodano po 2 [minuty]:

wtyki do rozgałęźnika to oczywiście
Aby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 16 Lip 2005 17:48   

Powrót do góry

aceton
Poziom 21
Poziom 21

Miasto: Poland

Post#5 16 Lip 2005 18:05   

akurat kabel przedstawiony w linku do najlepszych nie nalezy poszukaj sobie naAby zobaczyć materiał na tym forum musisz być zalogowany
Powrót do góry

snozer
Poziom 16
Poziom 16

Post#6 16 Lip 2005 19:09   

No tak ale tam jest 10 metrów a nie 50 więc z powodzeniem wystarczy
Powrót do góry

Ad

Ad

Post# 16 Lip 2005 19:09   

Powrót do góry

decki
Poziom 5
Poziom 5

Post#7 03 Mar 2010 14:09   

Jakoś niedawno szukałam anteny, takiej zwykłej i trafiłam na sklep wasserman.pl - tam mają bardzo duży wybór różnego rodzaju anten, właściwie można do każdego tv dopasować, ceny na każdą kieszeń - byłam zaskoczona oczywiście pozytywnie. Warto tam sobie zerknąć, jeżeli szuka się czegoś takiego.
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Kosz -> Kosz Archiwum -> antena telewizyjna i instalacja
Strona 1 z 1