Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Połączenie dwóch wzmacniaczy

Gregory9502 21 Gru 2016 16:25 1161 5
  • #1 21 Gru 2016 16:25
    Gregory9502
    Poziom 2  

Witam.
    Mam taką sytuację. Chciał bym połączyć dwa wzmacniacze, bym mógł grać czterema kolumnami, a nie dwoma. Już opisuję sytuację dokładnie. Połączenie miało by wyglądać tak:
    1. Laptop
    2. Kabel jack/RCA

Spoiler:

3. Mikser behringer X802
    Spoiler:

4. 2x trójnik RCA
    Spoiler:

5. Dwa razy kabel RCA każdy do innego wzmacniacza.

Czy to zda egzamin? Czy nie będzie jakiś zakłóceń, czy też nie będzie grał ciszej? Z tego co się orientuję, to z komputera idzie tylko sygnał, jeśli się mylę, to proszę mnie poprawić, a jeśli to nie zda egzaminu to prosił bym o pomoc jak to połączyć.

Wzmacniacze to: 1. SPL 1000, a 2. IBIZA AMP1000 (tego nie jestem pewien bo to jest wzmacniacz znajomego, ale wygląda identycznie)

Pozdrawiam
    Gregor

• #2 21 Gru 2016 18:36
    Rysiek2
    Poziom 32  

Można połączyć wejścia dwóch wzmacniaczy równolegle. Nie powinno to wpłynąć na zmniejszenie sygnału wejściowego. Wynika to z dużej różnicy impedancji wyjścia i wejścia m.cz. Oczywiście przy założeniu standardowych poziomów wyjścia i wejścia.

• Pomocny post
    #3 22 Gru 2016 11:18
    DjMapet
    Poziom 42  

Laptop podłącz do jednego z wejść liniowych stereo (3/4 lub 5/6) L+R miksera, kablem TRS 3,5mm - 2xTS 6,3mm.
    Wyjścia liniowe MAIN OUT L+R miksera, połącz z gniazdami jack 6,5mm L+R wzmacniacza ibiza, dwoma kablami TS 6,3mm - TS 6,3mm.
    Gniazda RCA L+R wzmacniacza ibiza, połącz z gniazdami CD A+B wzmacniacza SPL-1000, kablem 2xRCA - 2xRCA.

Pozdrawiam.

• #4 22 Gru 2016 18:42
    Gregory9502
    Poziom 2  

DjMapet napisał:
    Gniazda RCA L+R wzmacniacza ibiza, połącz z gniazdami CD A+B wzmacniacza SPL-1000, kablem 2xRCA - 2xRCA.

Czyli rozumiem, że mam wyjść z "LINE IN" i wejść w "INPUTS CD" kablem RCA? to nie są czasem dwa wejścia?

• Pomocny post
    #5 23 Gru 2016 15:46
    DjMapet
    Poziom 42  

Gregory9502 napisał:
    mam wyjść z "LINE IN" i wejść w "INPUTS CD" kablem RCA?

Tak.
    Obie pary złącz (jack oraz RCA) wzmacniacza ibiza, są ze sobą połączone równolegle, więc w przypadku podania sygnału z miksera na jedną parę złącz (np. jack), z drugiej pary złącz (w tym przypadku RCA) ten sam sygnał - bez obaw o jego jakość - można przesłać do innego wzmacniacza.
    W taki sposób (łączenie kaskadowe), można podać sygnał nie tylko na dwa, ale i na większą ilość wzmacniaczy.

Pozdrawiam.

• #6 08 Sty 2017 23:34
    Gregory9502
    Poziom 2  

Wszytko grało :) Dziękuję za pomoc. Temat do zamknięcia ;)

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME