Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 22 Gru 2016 11:57
    mVn
    Poziom 9  

Witam,
    W wyżej wymienionym monitorze gaśnie podświetlenie matrycy po około 2 sekundach.
    Po oględzinach okazuje się, że trafko inwertera jest uszkodzone. (widać, że jest nadpalone i widać, że w drucie który tam jest nawinięty jest przerwa)
    Numery trafka QGAH02101 A09TM29A.
    Numery płytki zasilacza: BN44-00296A i drugi numer który jest napisany na tej płytce to: SU10362-9002 REV 1.0 DATE 2009.03.04

Z racji tego, że nowego trafka o tych numerach nie mogę znaleźć w sklepach moje pytanie brzmi czy mogę użyć trafka z innego modelu tego monitora ( jest kilka modeli Samsung 2233 różnią się one tym, że nie mają rozdzielczości FullHD no ale z tego co wyczytałem rozdzielczość nie ma wpływu na działanie podświetlenia matrycy)
    Trafko od innego modelu ma oznaczenia QGAH02101 A09TM48A i jest dostępne w sklepach.

Lub może ktoś poda mi numery jakiegoś zamiennika trafka QGAH02101 A09TM29A.

• #3 22 Gru 2016 15:31
    mVn
    Poziom 9  

MDD napisał:
    To montuj 48

Po zamontowaniu 48 problem pozostał. Monitor nadal świeci około 2 sekundy po czym podświetlenie matrycy się wyłącza.

Po podstawieniu innych świetlówek problem nadal pozostał.

kondensatory które są przy trafku czyli C75 C76 C77 C78 są jednakowe ( 3D 3KV) po pomiarze mają 30 pikofarad czyli powinny być sprawne.

Nadal obstawiam trafko (uszkodzone ma 1.091 kohma) te nowe (48) miało nicałe 900ohm.
    Także wydaje mi się, że to nowe nie będzie działać poprawnie w tym zasilaczu.

Samsung 2233SN - gaśnie podświetlenie matrycy Samsung 2233SN - gaśnie podświetlenie matrycy Samsung 2233SN - gaśnie podświetlenie matrycy Samsung 2233SN - gaśnie podświetlenie matrycy Samsung 2233SN - gaśnie podświetlenie matrycy

• #4 29 Gru 2016 11:49
    majsterek
    Poziom 19  

mVn napisał:
    widać, że jest nadpalone i widać, że w drucie który tam jest nawinięty jest przerwa

mVn napisał:
    uszkodzone ma 1.091 kohma

Coś to nie tak... to jest przerwa czy nie?. Wartość rezystancji ok 1kohm wydaje się poprawna. Świetlówki podstawiałeś w komplecie czy pojedynczo?

• #5 29 Gru 2016 12:44
    mVn
    Poziom 9  

majsterek napisał:
    mVn napisał:
    widać, że jest nadpalone i widać, że w drucie który tam jest nawinięty jest przerwa

mVn napisał:
    uszkodzone ma 1.091 kohma

Coś to nie tak... to jest przerwa czy nie?. Wartość rezystancji ok 1kohm wydaje się poprawna. Świetlówki podstawiałeś w komplecie czy pojedynczo?

Wszystko się zgadza. Trafko te uszkodzone po stronie wtórnej ma 1.091kohma natomiast drugie uzwojenie wtórne ma przerwę i widać nadpalenie ( uwidocznione na zdjęciach)

Świetlówki podstawiałem w komplecie.

• #6 29 Gru 2016 13:15
    majsterek
    Poziom 19  

To może jednak uszkodził się któryś z kondensatorów C75 C76 C77 C78? Szczególnie ten przy uszkodzonym uzwojeniu..? Może lepiej podstawić niż mierzyć pojemność...
    Albo rzeczywiście to trafko nie pasuje... Jakie są różnice w rezystancji pomiędzy nimi?
    Jeśli wszytko okaże się ok, to trzeba szukać czemu działa zabezpieczanie. Jaki tam jest układ sterujący inwerterem?

Tu kolega Lisek pisze że płytki zasilania są takie same a więc i trafko powinno pasować.. Zobacz:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3079641.html

• #7 29 Gru 2016 13:50
    mVn
    Poziom 9  

majsterek napisał:
    To może jednak uszkodził się któryś z kondensatorów C75 C76 C77 C78? Szczególnie ten przy uszkodzonym uzwojeniu..? Może lepiej podstawić niż mierzyć pojemność...
    Albo rzeczywiście to trafko nie pasuje... Jakie są różnice w rezystancji pomiędzy nimi?
    Jeśli wszytko okaże się ok, to trzeba szukać czemu działa zabezpieczanie. Jaki tam jest układ sterujący inwerterem?

Trafko uszkodzone ma 1.091 kohma te nowe (48) miało coś w okolicy 900ohm.
    Kondensatorów nie mam na podmianę także na tą chwilę nie mogę ich podmienić.
    Układ sterujący pracą inwertera to prawdopodobnie (nie wiem czy dobrze odczytałem) BD9893F 923 H43 oznaczony jako IC41. Samsung 2233SN - gaśnie podświetlenie matrycy Samsung 2233SN - gaśnie podświetlenie matrycy Samsung 2233SN - gaśnie podświetlenie matrycy Samsung 2233SN - gaśnie podświetlenie matrycy Samsung 2233SN - gaśnie podświetlenie matrycy

Nadal obstawiam, że te nowe trafko (48) nie będzie poprawnie działać w tym zasilaczu.
    Dlatego może ktoś jest w stanie sprawdzić czy trafko QGAH02101 A09TM29A jest do kupna lub może jest dostępny jakiś zamiennik (allegro, google przeszukane - bez rezultatu)

Kondensatory przy trafku czyli C75 C76 C77 C78 mają oznaczenie 3D 3kv, mogę tam wlutować inne? Tzn też na 3kv ale np większą wartość ? Zasada jest taka sama jak w elektrolitach czy tutaj trzeba je po prostu wymieniać na takie same wartości ?

• #8 29 Gru 2016 15:15
    majsterek
    Poziom 19  

mVn napisał:
    może ktoś jest w stanie sprawdzić czy trafko QGAH02101 A09TM29A jest do kupna lub może jest dostępny jakiś zamiennik

Nie mam takiej wiedzy...a neta też przeglądałem i raczej nie ma go w sprzedaży...

Tu masz szereg postów dotyczących braku podświetlenia na inwerterze z układem BD9893:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/find.php?q=BD9893F

Polecam szczególnie ten:
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=14177158#14177158
    Masz tam też odpowiedź na temat możliwości podmiany kondensatorów przy trafie

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty