Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Viewsonic VX2880ml - Brak obrazu, działa tylko podswietlenie

nie_lubie_samochodow 22 Gru 2016 17:26
  • #1 22 Gru 2016 17:26
    nie_lubie_samochodow
    Poziom 10  

Witam, dostałem dwa uszkodzone monitory Viewsonic VX2880ml. Obydwa nie reagują na przyciski sterowania, na jednym (fizycznie sprawnym) dziala tylko podświetlenie matrycy. drugi ma dodatkowo rozbitą matrycę. Chciałem wykorzystać rozbity do naprawy 'całego', ale wyglada, że maja taką samą usterkę.. Czy ktoś może naprowadzić, który element jest uszkodzony? ( płyta główna / płyta sterownika wyświetlacza a może jeszcze coś innego?)

• #2 27 Gru 2016 11:42
    dzimi
    Moderator

Sprawdzałeś zasilanie matrycy?

• #3 24 Sty 2017 18:55
    nie_lubie_samochodow
    Poziom 10  

Dzisiaj rozebrałem monitor. NIestety brak widocznej usterki. Sprawdziłem zasilanie dochodzące do sterownika martycy z płyty głównej - na 4 przewodach lekko ponad 12V. Dalej raczej nie jestem w stanie zmierzyc - myśle, że nie umiem zmierzyc elestycznych taśm bez ich usdzkodzenia, więc nawet nie próbuję. Ustaliłem oznaczenia sterownika i płyty głównej.
    Płyta główna: 0171-2272-5572
    Sterownik LCD / T-CON: innolux v390dk1-cls1
    Znalazłem podobny sterownik na ebayu tylko nie wiem czy się nadaje - innolux V390HJ1-CE3.
    Dla zainteresowanych zdjęcia pacjenta Viewsonic VX2880ml - Brak obrazu, działa tylko podswietlenie Viewsonic VX2880ml - Brak obrazu, działa tylko podswietlenie Viewsonic VX2880ml - Brak obrazu, działa tylko podswietlenie Viewsonic VX2880ml - Brak obrazu, działa tylko podswietlenie

• #4 25 Sty 2017 13:10
    lisek
    Spec od monitorów

Cytat:
    Chciałem wykorzystać rozbity do naprawy 'całego', ale wyglada, że maja taką samą usterkę..

Zrobiłeś to!? czy tylko "chciałeś"?

Przełóż matrycę sprawną z niedziałającego ... >> do tego z rozbitą matrycą.
    Opisz potem efekt.

To były dobree monitory z poł.2014.
    Może jest jeszcze na gwarancji te 28" UHD 4K monitor.?

* częśći (moduły) do niego sa na ebay> tanie .
    T-con tylko 29.euro

mam gdzies SM na
    -scaler MST6251DA
    -matryca HSD280MUW1-A

Viewsonic VX2880ml - Brak obrazu, działa tylko podswietlenie

• #5 25 Sty 2017 22:14
    nie_lubie_samochodow
    Poziom 10  

'Nie zrobiłem' tylko dlatego, że ten z rozbitą matrycą ma dokładnie takie same objawy jak ten ze sprawną, tylko ma dodatkowo rozbitą matrycę. Widziałem jak wyświetlają rozbite matryce - 'coś tam' sie wyświetla jeżeli nie była przejechana przez czołg/pociąg no i powinna reagować na sterowanie - wlącz / wyłącz, regulacja obrazu.
    Jeśli przełoże elektronikę z rozbitego dawcy - czy potencjanie uszkodzona płyta główna nie uszkodzi T-cona?
    T-con z rozbiórki z gwarancją znalazłem za 130pln, ale płyty głównej nie moge znaleźć.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty