Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Nieprzyjemne zapachy sąsiadów - Czuć zapachy od sąsiadów mimo dobrej wentylacji

damciu234 23 Gru 2016 08:49
  • #1 23 Gru 2016 08:49
    damciu234
    Poziom 1  

Witam,

Odkąd wprowadziłem się do nowego mieszkania mam problem z zapachami pochodzącymi od sąsiadów, które są różnego typu – począwszy od dymu papierosowego, skończywszy na smażonej cebuli. O dziwo zapachy są odczuwalne najintensywniej w łazience.
    Sprawa została zgłoszona administracji, gdyż myślałem, że jest to problem z wentylacją. Niedługo potem w całym bloku odbyła się kontrola jej stanu, która wykazała, ze wszystko jest w porządku. Zdecydowałem się wziąć sprawy w swoje ręce i znaleźć przyczynę. Okazało się, że zapachy dobiegają z wnęki pod umywalką, gdzie znajdują się liczniki wody.
    Zdecydowałem się dokładne uszczelnienie tej wnęki. Przez kilka dni był spokój z nieprzyjemnymi zapachami, jednakże teraz jest on wyczuwalny zarówno w kuchni, jak i w łazience.
    Jestem bezradny, ciąg jest prawidłowy (nawet po mojej kontroli „na zapałkę”), otwór w łazience uszczelniony najdokładniej jak potrafiłem, a mimo to smród potrafi być taki, że budzę się przed 6 rano, gdy sąsiedzi robią sobie „cebulowe” śniadanie.
    Dodam jeszcze, że blok pochodzi z lat 80-90 i posiada wentylację grawitacyjną - z tego co mi wiadomo.
    Skąd te zapachy mogą dobiegać? Co mogę w tej sytuacji zrobić?

Z góry bardzo dziękuję.

• #2 23 Gru 2016 09:15
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Pewno mają wyciąg z wentylatorem skierowany w kanały wentylacyjne.

• #3 23 Gru 2016 20:02
    Wlodek22
    Poziom 21  

Ja stawiam na to, że sąsiedzi mają dopływ świeżego powietrza do mieszkania, a autor nie i woli oddychać cebulowym.