Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Przyciski dotykowe nie reagują w monitorze Samsung syncmaster 2243sw

byczasty 25 Gru 2016 19:05
  • #1 25 Gru 2016 19:05
    byczasty
    Poziom 3  

Witam. Od dawien dawna mam problem z przyciskami zaznaczonymi na obrazku poniżej. Próbowałem przytrzymać menu przez 5 sekund tzw. child mode ale nawet menu się nie wyświetla tak jakby w ogóle nie reagowały na dotyk. To samo próbowałem po kablu VGA mając nadzieje ,że to ma jakieś znaczenie i bez skutku. W czym może być problem ? Z góry dziękuję za pomoc :).

• #2 31 Gru 2016 00:56
    Daniel Pietras
    Poziom 20  

Do sprawdzenia płytka sensorów. Być może któraś ścieżka nie łączy. Był już taki problem że ścieżka zgniła bo "soldermaska" była niedbale wykonana, ewentualnie zdarta przy jakiejś operacji.

• #3 01 Sty 2017 14:08
    byczasty
    Poziom 3  

Zdjąłem tylną pokrywę z monitora i jest ta płytka z sensorami tyle ,że jest przykryta jakimś plastikiem prawdopodobnie przyklejonym do niej . D? a radę jakoś bez inwazyjnie się jej pozbyć?

• #4 01 Sty 2017 14:52
    Daniel Pietras
    Poziom 20  

Suszarka do włosów pomaga, ale ostrożnie.

• #5 01 Sty 2017 16:26
    byczasty
    Poziom 3  

Jakoś udało mi się zdjąć delikatnie podważając płaskim śrubokrętem. Mam wgląd na płytkę tyle że jeśli chciałbym dostać się do drugiej strony to nie wiem czy dało by rade ją odkleić . Jakieś pomysły? Przyciski dotykowe nie reagują w monitorze Samsung syncmaster 2243sw

• #6 03 Sty 2017 09:29
    dzimi
    Moderator

Przyklejona taśmą dwustronną do obudowy, delikatnie można to odkleić, wcześniej podgrzej jak wcześniej suszarką.

• #7 07 Sty 2017 19:56
    byczasty
    Poziom 3  

Udało mi się odkleić tą płytkę. Jak widać na zdjęciu jest taśma i to ona trzymała. Czy to ona może zakłócać prawidłową funkcjonalność klawiszy? Przyciski dotykowe nie reagują w monitorze Samsung syncmaster 2243sw

• #8 10 Sty 2017 09:12
    dzimi
    Moderator

Wyczyść z resztek taśmy, uruchom i sprawdź czy teraz działają przyciski. Jeśli będzie ok, pozostaje złożyć.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty