Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zawyżone składki OC czyli jak nas się okrada

teskot 08 Sty 2017 09:55 4446 170
  • #121 08 Sty 2017 09:55
    vodiczka
    Poziom 42  

bart1500 napisał:
    Byłem dzisiaj u agenta i niespodzianka! Na razie nie ma żadnych podwyżek.
    Prima aprilis jest 1 kwietnia :)
    Uchyl rąbka tajemnicy i podaj firmę, która nie dokonała podwyżki w porównaniu do stycznia 2016 r.
    W moim przypadku najtańsze ubezpieczenie OC+NW w trzech firmach (Axa Direct, Link4. Proama) wynosiło w styczniu 2016 od 310zł do 380 zł.
    W tych samych firmach w styczniu 2017 od 630 zł do 740 zł.

• #122 08 Sty 2017 10:42
    mariuszkam
    Poziom 13  

Kolego ja juz wczesniej wspominałem, że we wrzesniu, czyli juz po podwyżkach zapłaciłem tę samą kwotę, co w ubiegłym roku. Nie mam przy sobie dokumentow, ale na 50 % może zaplacilem nawet mniej, niz wcześniej. Ubezpieczenie mam w Gene....li

• #123 08 Sty 2017 11:56
    bart1500
    Poziom 13  

vodiczka napisał:
    Prima aprilis jest 1 kwietnia :)
    Uchyl rąbka tajemnicy i podaj firmę, która nie dokonała podwyżki w porównaniu do stycznia 2016 r.
    W moim przypadku najtańsze ubezpieczenie OC+NW w trzech firmach (Axa Direct, Link4. Proama) wynosiło w styczniu 2016 od 310zł do 380 zł.
    W tych samych firmach w styczniu 2017 od 630 zł do 740 zł.

TUW

• #124 08 Sty 2017 17:13
    JakubST
    Poziom 9  

Tommy82 napisał:
    Po trzecie ceny polis na rynku dyktuje PZU. Ma największy udział w rynku i inni muszą trzymać ceny PZU jak chcą tym kanałem łapać klientów.

Ceny polis dyktuje rynek, a nie PZU.

• #126 08 Sty 2017 18:09
    Ricoh_220

Poziom 32  

Może by tak się bardziej przyglądać kolizją a nie tylko oglądać skutki. Można podstawić rozbite Lambo przez malucha i wypłacić milion szkody jednak ja nie zamierzam za to płacić.
    Zadam pytanie jeszcze jedno dlaczego na zachodzie jest wręcz policja wewnętrzna ubezpieczycieli która chroni przed wyłudzaniem ?
    Może oni umieją liczyć ?
    A może u nas nie ma bo trudniej było by przekręty robić a zapewniam robią podejrzewam iż jest to w interesie ubezpieczycieli.
    Zawsze Polak zapłaci.
    Miałem się nie odzywać jednak może firmy przypatrzą się własnym pracownikom bo oni robią co chcą a kasa leci.

• #127 08 Sty 2017 18:54
    Xantix
    Poziom 38  

Ricoh_220 napisał:
    Słuchajcie jak w Krakowie wyszedł przekręt na ubezpieczeniach w PZU (sztuczne dzwony i zawyżone wypłaty ) to teraz mamy efekty jeśli tak jest w całym kraju to nic nowego.

Czy ta sprawa była nagłaśniana w mediach? Jeśli tak to mógłbyś kolego zamieścić jakieś odnośniki? Bo bardzo mnie ta sprawa zainteresowała...

• #128 08 Sty 2017 20:57
    JakubST
    Poziom 9  

@Tommy82
    Udział w rynku, a dyktowanie cen to dwie różne sprawy.

• #129 08 Sty 2017 21:31
    Darom
    Specjalista elektryk

JakubST napisał:
    Tommy82 napisał:
    Po trzecie ceny polis na rynku dyktuje PZU. Ma największy udział w rynku i inni muszą trzymać ceny PZU jak chcą tym kanałem łapać klientów.

Ceny polis dyktuje rynek, a nie PZU.

Oczywiście. PZU to kolos na glinianych nogach. Tak jak napisał Jakub - ceny polis dyktuje rynek. Ja kiedyś miałem OC w PZU, z dnia na dzień przeszedłem do innej firmy. Nie wiem o jakim to mechaniźmie "sterowania" ceną przez PZU mówią tu koledzy. Moim zdaniem główne zdanie mają ci z drugiego rzędu: Aliantz,Compensa, Hestia, Warta, Generai, Link, reszta (maluczkich) oraz PZU muszą się jedynie dostosowywać.

pzdr
    -DAREK-

• #130 09 Sty 2017 10:28
    vodiczka
    Poziom 42  

Darom napisał:
    Moim zdaniem główne zdanie mają ci z drugiego rzędu: Aliantz,Compensa, Hestia, Warta, Generai, Link, reszta (maluczkich) oraz PZU muszą się jedynie dostosowywać.
    Chyba PZU nie bardzo musi, ceny ubezpieczeń u nich są na poziomie średnich lub wyższe niż średnie a udział w rynku pokazuje, że duża część klientów jest im wierna.
    Po prostu pojawienie się innych niż PZU i Warta ubezpieczycieli, walka pomiędzy nimi o rynek spowodowała znaczące obniżenie cen i przez kilka lat hamowała ich wzrost. Teraz wszyscy odrabiają straty jakie ponieśli w tej walce :)

• #131 10 Sty 2017 16:00
    Tommy82
    Poziom 39  

@Darom
    PZU ma 40 % rynku wiec rządzi. to ze ktoś ma troszke więcdej czy troszke mniej generalnie nie ma znaczenia. Żeby klienta PZU wyrwać musieli by dużo zejść bo PZU trzyma się jako rozpoznawalna marka. Tak samo jak Orange dla emerytów telefony stacjonarne długo sprzedawała jako TP SA. Zresztą takie zejście jest ryzykowne bo w pierwszej kolejności przyciągnie klientów wysokiego ryzyka. Dlatego właśnie PZU ceny dyktuje jak opuści to trzeba opuścić jak podnosi to 40% ludzi już podwyżkę dostało łatwo to klientom wytłumaczyć a do PZU nie uciekną. Należy zauważyć ze im większy ubezpieczyciel tym więcej zarabia nawet na przekładaniu z kieszeni czy działalności inwestycyjnej.
    Jak w dowcipie.

Do starego bankiera Srula, przychodzi syn Moszek.
    -Tate, jak to jest? Ludzie dają pieniądze i wyjmują. Dostają to co włożą. A u nas i mercedes, i jacht, i willa...
    -Dam ci przykład, synu - mówi Srul. - Idź do kuchni. W lodówce leży kawałek słoniny. Przynieś go.
    Mosze poszedł i przyniósł.
    -A teraz go odnieś - rzekł Srul.
    Mosze odnosi i wraca:
    -Odniosłem i co?
    -Odniosłeś, przyniosłeś a paluchy tłuste...

Natomiast jest proste pytanie skoro PZU stać na zakup PKO a skarb państwa ma 35% udziałów to znaczy że najbardziej narodowy ubezpieczyciel jadący na marce narodowego doi naród bardziej niż mu przystoi. A jeśli jeszcze nie zdoił wystarczająco bardzo to znaczy że będzie musiał zdoić w najbliższym czasie.

• #132 11 Sty 2017 10:30
    JakubST
    Poziom 9  

Tommy82 napisał:
    Natomiast jest proste pytanie skoro PZU stać na zakup PKO a skarb państwa ma 35% udziałów to znaczy że najbardziej narodowy ubezpieczyciel jadący na marce narodowego doi naród bardziej niż mu przystoi.

Gdzieś dzwoni, ale nie wiadomo gdzie?

Po pierwsze PZU nie kupiło PKO, tylko Pekao. To dwa różne banki
    Po drugie nie kupiło go samo, bo PZU nie stać na taką transakcję. W transakcji brał udział PFR (Polski Fundusz Rozwoju). Zakupu dokonały wspólnie PFR i PZU.
    Po trzecie PFR także nie było stać na tę transakcję, dlatego pieniądze (3,2mlrd zł) dostał od PKO.

• #133 11 Sty 2017 10:34
    vodiczka
    Poziom 42  

Tommy82 napisał:
    Dlatego właśnie PZU ceny dyktuje jak opuści to trzeba opuścić jak podnosi to 40% ludzi już podwyżkę dostało łatwo to klientom wytłumaczyć a do PZU nie uciekną.
    Dokładnie, mój ubezpieczyciel podniosł o prawie 100% i nadal jest tańszy od PZU a jednocześnie tylko o 17 zł droższy od najtańszego jakiego do tej pory znalazłem. Dla 17 zł rocznie nie będę zmieniał ubezpieczyciela.

Dodano po 3 [minuty]:

JakubST napisał:
    Po trzecie PFR także nie było stać na tę transakcję, dlatego pieniądze dostał od PKO.
    Nieważne kto bezpośrednio dał na zakup, ważne że my za to płacimy.

• #134 11 Sty 2017 10:40
    JakubST
    Poziom 9  

vodiczka napisał:
    Nieważne kto bezpośrednio dał na zakup, ważne że my za to płacimy.

Wręcz przeciwnie. Ważne jest, by dementować nieprawdziwe informacje.
    A kto za to płaci i czy to się Polsce opłaci zobaczymy dopiero po kilku, kilkunastu, czy kilkudziesięciu latach.

Być może na tej decyzji będziemy "psy wieszać", a być może będziemy ją chwalić.

• #136 11 Sty 2017 11:50
    vodiczka
    Poziom 42  

JakubST napisał:
    A kto za to płaci i czy to się Polsce opłaci zobaczymy dopiero po kilku, kilkunastu, czy kilkudziesięciu latach.
    Kilkudziesięciu lat nie dożyję, podobnie wlelu z nas.
    Uważasz upaństwowienie pekao za dobre posunięcie? Potrzeby jest silny NBP i dobre prawo bankowe a nie nacjonalizacja banków a potem ich obsadzanie przez Misiewiczów. Dlaczego PKO, który cały czas pozostaje pod nadzorem państwa średnio sobie radzi na rynku.

bart1500 napisał:
    No ale skąd Wt bierzecie te 100% podwyżek..
    Prawie 100% a nie 100%
    Pisałem wcześniej. OC+NW+mini asistance: 2016r. > 430zł, 2017r. > 740zł.
    Samo OC odpowiednio 380 i 680 zł.

• #137 11 Sty 2017 21:33
    kwok
    Poziom 38  

bart1500 napisał:
    No ale skąd Wt bierzecie te 100% podwyżek..

Kurnia z rankomatu. OC mi się kończyło na początku września ub.roku. Historia: OC 2015/2016 kosztowało coś około 380zł, OC 2016/2017 koszt 490zł, teraz (4 miechy po kupnie OC) z rankomatu wylicza mi najtaniej 580 zł. Nie jestem przywiązany do jednej firmy i zawsze kupuję najtańsze - w końcu kupuję OC dla kogoś a nie dla siebie. JAK DLA MNIE TO 70% PODWYŻKI W CIĄGU ROKU.

• #139 12 Sty 2017 15:07
    vodiczka
    Poziom 42  

bart1500 napisał:
    TUW
    bart1500 napisał:
    To dlaczego u mnie w TUWie nie wzrosło?
    Byłem dziś w Warcie i wyliczyli mi OC+NW na 748 zł czyli o 3 zł więcej niż proponuje mi na ten rok mój dotychczasowy ubezpieczyciel, dodatkowo z mini asistance.
    vodiczka napisał:
    OC+NW+mini asistance: 2016r. > 430zł, 2017r. > 740zł.
    Aby nie było wątpliwości - ponad 10 lat bezszkodowej jazdy.

• #141 12 Sty 2017 18:56
    vodiczka
    Poziom 42  

bart1500 napisał:
    TUW a warta to trochę co innego.
    Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Warta, jeżeli jest inne TUW to o nim nie słyszałem i w kalkulatorze OC też go nie widziałem.
    Pojemność 1198 cm3

• #143 12 Sty 2017 20:47
    atom1477
    Poziom 43  

vodiczka napisał:
    Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych Warta

Google nic takiego nie znajduje.
    Może się koledze pomyliło z TUiR WARTA?

• #144 12 Sty 2017 21:03
    Bieda z nędzą
    Poziom 24  

A ja jednak proponuję jeden wspólny mianownik. Zwie się on "zmowa cenowa".

• #148 13 Sty 2017 12:13
    vodiczka
    Poziom 42  

bart1500 napisał:
    Po szkodzie to nie mój problem
    Nie do końca. Są (nieliczne) wyjątki, gdy poszkodowany może dochodzić swoich roszczeń bezpośrednio od sprawcy.
    Jeżeli chcesz wnieść coś więcej do tematu, to poza informacją, że TUW nie podniósł składek, napisz ile płaciłeś w 2016 i teraz.

• #150 13 Sty 2017 12:22
    Christophorus
    Poziom 39  

bart1500 napisał:
    To dlaczego u mnie w TUWie nie wzrosło?

vodiczka napisał:
    Jeżeli chcesz wnieść coś więcej do tematu, to poza informacją, że TUW nie podniósł składek, napisz ile płaciłeś w 2016 i teraz.
    Ja mam w TUW. Ponad 10 lat jazdy bezszkodowej. W ogóle ani jednej szkody. W ubiegłym roku podwyżka jakieś 5%. W tym roku jak pytałem będę miał podwyżkę około 70-75%, ale namierzyłem dużo tańszą konkurencję, więc raczej w TUW mnie już więcej nie zobaczą. Firmy ubezpieczeniowe chyba same nie wiedzą ile mają danego klienta złupić na ubezpieczeniu OC.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME