Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mój zestaw 2.1 STX DIY do słuchania muzyki i nie tylko

krychu123 10 Sty 2017 18:57 12354 46
  • #34 10 Sty 2017 22:04
    Krzysiek27
    Poziom 11  

Przydadzą się opaski plastikowe malutkie (cieniutkie) czarne do przewodów ;-)
    Ja robiłem już ze 4 pary kolumn , Różnie mi to wychodziło , raz lepiej raz gorzej ;-) też okleiną robiłem na czarno na złoto itd. Może kiedyś się jeszcze podejmę robienia kolumn , bo twoje wyglądają fajnie.

neoswat napisał:
    jedyne co mnie razi to kolorowy artystyczny nieład pod blachą perforowaną i te kolorowe gałki na froncie wzmacniacza

Kwestia gustu podobno o tym się nie dyskutuje :-) Zapewne koledze chodzi o jakieś czarne lub szare gałki.

• #35 29 Sty 2017 00:25
    lyzwa02
    Poziom 4  

Bardzo mi się podoba projekt. Jestem rok młodszy i chyba się wezmę za takie cudo. Ta okleina trochę wieśniacka ale może być

• #37 29 Sty 2017 13:13
    mati_323
    Poziom 9  

Lepiej wygląda dobrze oklejona obudowa niż źle przyklejony i obroniony fornir.
    Sam wiem - fornirowałem - bez zaplecza sprzętowego nie podchodź !

• #38 29 Sty 2017 22:22
    lyzwa02
    Poziom 4  

Krychu123. Do carbonu przypadła taka łatka że jest wieśniacki. Ponieważ kupują sobie golfy, obklejają carbonem z Chin i to wygląda gównianie. Tutaj nie wygląda to źle

• #40 30 Sty 2017 14:03
    marian133
    Poziom 36  

mati_323 napisał:

Do fornirowania nie trzeba żadnych narzędzi.
    Wystarczy nożyk (do cięcia formatek forniru oraz odcinania naddatku), papier ścierny + klocek (wiadomo do czego), wałek gąbkowy z rączką (do nakładania kleju) oraz wałek gumowy (do rozprowadzania kleju pod fornirem).

Bez doświadczenia nawet najlepsze narzędzia nie pomogą.

• #41 30 Sty 2017 14:17
    osiniak75
    Poziom 25  

Mnie ciekawi po co są zaciski głośnikowe na subwooferze? No i te podświetlenie trochę zalatuje remizą, te kolorowe gałki potencjometrów też trochę nie pasują. To takie moje spostrzeżenia, same monitorki i sub klasa!

• #42 30 Sty 2017 14:35
    krychu123
    Poziom 3  

Zaciski głośnikowe były jeszcze przed tym jak zaplanowałem zrobić wzmacniacz do suba jeszcze gdy działał jako pasywny i tak już zostało . Podświetlenie z początku wydawało mi się fajne więc zamontowałem ale z czasem stwierdzam że jest nie potrzebne ale w każdej chwili można zdemontować . Gałki od potencjometrów miałem po poprzednim wzmacniaczu więc wykorzystałem ale chciałbym je zmienić na bardziej eleganckie . Poza tym ukończyłem już nowy końcówkę mocy , a dokładniej Zbig Mosfet 3. Jak dla mnie gra świetnie , pod każdym względem lepiej od TDA.

• #43 30 Sty 2017 15:30
    mati_323
    Poziom 9  

marian133 napisał:
    mati_323 napisał:

Do fornirowania nie trzeba żadnych narzędzi.
    Wystarczy nożyk (do cięcia formatek forniru oraz odcinania naddatku), papier ścierny + klocek (wiadomo do czego), wałek gąbkowy z rączką (do nakładania kleju) oraz wałek gumowy (do rozprowadzania kleju pod fornirem).

Bez doświadczenia nawet najlepsze narzędzia nie pomogą.

Kleiłeś na zimno czy na ciepło ?
    Ja na zimno, miałem kijowy fornir i nie miałem czym przygniatać żeby się dobrze skleiło wszystko

• #44 30 Sty 2017 22:06
    marian133
    Poziom 36  

mati_323 napisał:

Kleiłeś na zimno czy na ciepło ?

Kleiłem obiema metodami.
    Zależy jaki fornir, bo np. dąb naturalny pod wpływem temperatury zaczyna się falować, więc metody na żelazko akurat w tym przypadku nie polecam.
    Pomaga lekkie zmoczenie, ale nie mam zbyt dużego doświadczenia z takimi utrudnieniami, bo zazwyczaj używam fornirów modyfikowanych, a z nimi podczas klejenia nie ma żadnego problemu.

Jak z dociskiem to musi to być docisk, a nie zwykłe przykrycie formatką. Na formatkę w zależności od wielkości obudowy kładziemy ciężar, przynajmniej 5kg na obszar 30x30cm (w przypadku kleju wikolowego), w przypadku kleju kontaktowego to najlepiej użyć prasy... a jak się nie ma prasy to ja kontaktowego nie polecam, zbyt dużo minusów w porównaniu z klejeniem na klej wikolowy.

• #45 30 Sty 2017 22:25
    mati_323
    Poziom 9  

Kleiłem na wikol - fornir to był naturalny - strasznie łamliwy i kruchy. Obciążenie nie pomagało ani trochę więc używałem pasów ściskowych ?
    A Ty jak kleisz ? i co używasz jako ciężar ? A może duże ściski by się nadały ?

• #47 08 Kwi 2017 20:07
    lyzwa02
    Poziom 4  

Powiem tak. Wygląd wzmacniacza ujdzie ale sub klasa