Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 31 Gru 2016 20:47
    pszczolap
    Poziom 10  

Mam rekuperator Airpacka 500H i chcę go podłączyć do okapu.
    Poprowadziłem już kabel dwużyłowy od rekuperatora do okapu.
    Z okapu również wyprowadziłem kabel dwużyłowy w którym jest napięcie 230V w chwili gdy włączę wentylator. W załączniku przesyłam mały schemacik.
    Jak teraz to połączyć aby w chwili pojawienia się napięcia na kablach, które wychodzą z okapu doszło do połączenia się tych dwóch kabli z rekuperatora.
    Myślałem o jakimś styczniku SSR tylko jaki konkretnie dobrać?

• #2 31 Gru 2016 22:52
    nowackahelena
    Poziom 15  

Jeśli dobrze rozumiem rekuperator załączany jest przez styk bez napięciowy. Innymi słowy z rekuperatora jest jakieś napięcie na styk który jak się zewrze to załączy rekuperator. ty dysponujesz 230V które się pojawia po włączeniu wyciągu okapu. Podłączasz to do cewki przekaźnika a jego styki NO do rekuperatora. Wystarczy przekaźnik.

• #3 31 Gru 2016 23:15
    pszczolap
    Poziom 10  

Dokładnie tak :) Gdy te 2 kabelki od rekuperatora zewrę to załączy się tylko nawiew.
    Jaki dokładnie przekaźnik być polecił?
    Jak to tłumaczyłem w sklepie to widziałem wielkie maślane oczy i odp. Jak powiem dokładnie co potrzebuję to na 100% to dostanę, ale Pan nie jest elektrykiem tylko sprzedawcą :(

• #4 31 Gru 2016 23:23
    nowackahelena
    Poziom 15  

Jak to załączy się nawiew? jaki nawiew? Gdy zewrzesz te od rekuperatora to załączy się chyba rekuperator. Napisz co się dzieje jak zewrzesz te od rekuperatora? Jakoś dokładniej może. Ten kabel z okapu jasna sprawa załączasz okap pojawia się 230V.

Dodano po 3 [minuty]:

http://allegro.pl/przekaznik-przemyslowy-na-szyne-din-230v-ac-jqx-i6657371800.html#thumb/2
    na przykład coś takiego lub dowolny inny i do tego puszeczka.

• #5 31 Gru 2016 23:28
    pszczolap
    Poziom 10  

Dokładnie załączam okap i pojawia się 230V.
    Gdy zewrę te 2 kable od rekuperatora to wtedy działa on wg tego co ma ustawione wg funkcji okap: czyli zwiększony nawiew w stosunku do wywiewu. Jest też opcja że działa tylko nawiew a wywiem jest wyłączony. Wszystko zależne od tego jaki okap wybiorę w ustawieniach.

• #6 31 Gru 2016 23:35
    nowackahelena
    Poziom 15  

Ato ok. więc przekaźnik jakiś taki z cewką 230V i stykiem choć jednym NO. po sprawie. Nie wiem gdzie to zamontujesz ale może jakaś puszeczka.

• #7 01 Sty 2017 00:00
    pszczolap
    Poziom 10  

W okapie jest tam sporo miejsca więc nie będzie problemu :)
    Zaraz coś poszukam.
    Wszystkiego najlepszego w nowym roku

• #9 01 Sty 2017 10:14
    nowackahelena
    Poziom 15  

Tak. Idealny. Cewka z okapu na styki rekuperator może jeszcze znajdziesz kawałek wolnej szyny TS 35 w rekuperatorze.

• #10 01 Sty 2017 10:44
    pszczolap
    Poziom 10  

To wszystko będzie zamontowane w okapie :)

• #11 01 Sty 2017 10:57
    nowackahelena
    Poziom 15  

Może być w okapie.

• #12 04 Sty 2017 10:46
    pszczolap
    Poziom 10  

Tak wiec po zamontowaniu czegoś takiego wszystko działa tak jak trzeba :)
    AirPack 500H z ThesslaGreen - Podłączenie okapu do rekuperatora.
    Dziękuję za pomoc.
    Temat zamykam.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty