Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dylemat odnośnie oświetlenia dla dja.

adn18 02 Sty 2017 17:05 1272 7
  • #1 02 Sty 2017 17:05
    adn18
    Poziom 8  

Witam Wszystkich :)
    Mam dylemat i wiem że na was mogę liczyć. :)
    Sprawa wygląda tak, chciałbym byście mi doradzili co zmienić w oświetleniu na imprezki.
    Moje oświetlenie : Adj Revo Burst, 2 x Pary LED, Adj Mini Dekker oraz Adj Mystic LED z tym że tego ostatniego chyba sprzedam bo będzie chyba się gryzł z Revo. Co o tym sądzicie?
    Myślałem by sprzedać Mystica i kupić coś na podobę skanerów. Nie wiem co by najlepiej zmienić. Proszę o waszą pomoc :)
    Pozdrawiam Was Serdecznie.

• #2 03 Sty 2017 13:47
    leśny ton
    Poziom 9  

Witam.
    Ja bym zainwestował w większą ilość parów i światła w stylu skanerów lub najlepiej ruchomych głów.
    Nie w moim guście jest stosowanie zbyt wielu kropek i punktów migających po sali.
    Ja posiadam 4 szt. parów https://www.musicexpress.pl/pl/product/9852,light4me-flat-tri-par-7x3w-rgb-slim-plaski-led..
    Pary skierowane na sufit dają fajny nastrój na sali, bo skierowane na parkiet świecą zbyt mocno po oczach.
    Do tego 4 szt. parów https://www.musicexpress.pl/pl/product/9849,light4me-basic-flat-par-18x3w-rgb-led-plaski..
    Skierowane na parkiet i sterowane DMX dają już fajne efekty. Do tego używam derby, zig zaga i efektu eurolite, jednak kolejne światła będą w stylu ruchomych głów - z tego co widzę to prawie wszyscy inwestują w głowy.
    Pozdrawiam.

• #3 03 Sty 2017 15:43
    adn18
    Poziom 8  

No właśnie tak myślę nad głowami ruchomymi. Colorstage ma nawet w rozsądnej cenie głowy 15W lub 20W.
    To już fajnie by wyglądało. Tylko ok 1000 trzeba uzbierać :)

• #4 03 Sty 2017 16:50
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

leśny ton napisał:
    Pary skierowane na sufit dają fajny nastrój na sali, bo skierowane na parkiet świecą zbyt mocno po oczach.
    O ile są o szerokim kącie świecenia - owszem. Skierowane na sufit (lub inną dużą powierzchnię) mogą dawać "tło" świetlne. O ile są zsynchronizowane z muzyką (nie koniecznie zmiana barwy w zależności od częstotliwości, może być to np. zmiana barwy w bit) da to fajny efekt. Podobnie można ustawić (na wolne kawałki) wolne zmiany - ale tu trzeba mieć sterownik do nich.
    W wypadku PAR punktowych (świecących wiązką) w dymie (o ile jest fog-maszyna) nawet skierowane na salę (bawiących się) nie oślepiają, a dają ciekawy efekt przenikających się smug.
    leśny ton napisał:
    z tego co widzę to prawie wszyscy inwestują w głowy.
    Bo to efekt o dużych możliwościach - o ile są to głowy z możliwością wyświetlania wzorów, a nie tylko smug światła. Inwestowanie na obecnym etapie w takie proste głowy (bez możliwości wyświetlania wzorów) jest mim zdaniem trochę bez sensu - podobne efekty da np. Zig-zag.
    A tak w ogóle to jestem zdania, ze w sumie nie ważne jakie ma się światła, a jak się je wykorzysta. Sterowanie z "automatu" jest rozwiązaniem na remizę (a i to niewielką) - wykorzystując sterownik natomiast mamy możliwość pełnej kontroli nad tm co się chce uzyskać - a przez to dopasowanie świateł do sytuacji na parkiecie (rodzaju muzyki, "stopnia rozbawienia" gości itp). Automat nie koniecznie "nadąża" za tym co się dzieje (czy to w muzyce, czy na samym parkiecie) i czasem wręcz rozwala cały nastrój.

• #5 05 Sty 2017 21:22
    leśny ton
    Poziom 9  

Moje pary skierowane zazwyczaj na sufit mają faktycznie szeroki kąt świecenia. Już one odpowiednie wysterowane dają fajny klimat na sali, wtedy dla odpowiedniej atmosfery steruję pozostałymi parami o wąskim kącie świecenia i pozostałymi efektami.
    Co do ruchomych głów to widziałem kiedyś w akcji na dużej imprezie w hotelu głowy świecące światłem jak zwykłe mocne, wąsko świecące pary i nawet dobrze dawały sobie radę. Jednak głowy z ruchomym gobo na pewno dadzą fajniejszy efekt. Wybór zazwyczaj zależy od kasy.
    Jednak wszystko zależy, tak jak kolega napisał wcześniej, od dobrego wysterowania przez DMX.
    Podsumowując - moim zdaniem - najpierw zainwestowałbym w pary, no i później oczywiście w głowy ruchome.
    Pozdrawiam.

• #6 08 Sty 2017 11:05
    adn18
    Poziom 8  

Siemano. Dziękuje za wszystkie porady :)
    Z powodu że ja nie posiadam sterowania DMX to postanowiłem coś w tym kierunku zrobić :)
    Założyłem nowy temat odnośnie dmx, proszę o pomoc w doborze sprzętu oraz wszystkiego co potrzebne by te efekty świciły ładnie ;)

Pozdrawiam.

• #8 08 Sty 2017 14:38
    adn18
    Poziom 8  

O bardzo dziękuje :)
    Także liczę na waszą pomoc :)

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME