Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

składanie kolumn od podstaw

wkolej 02 Sty 2017 18:17 510 9
  • #1 02 Sty 2017 18:17
    wkolej
    Poziom 2  

Witam.
    ostatnio znalazłem na strychu 2 kolumny mojego ojca. Chciałbym je odbudować i unowocześnić a właściwie doprowadzić do stanu użyteczności. Skrzynie te zostały wybebeszone nic w nich praktycznie nie pozostało. Na jednej skrzyni znalazłem logo CrossWood aczkolwiek nie byłem w stanie wygoglować takich kolumn. Wymiary kolumny to 298x320x1060mm. Kolumna ta posiada 4 otwory głośnikowe, wnioskując po wymiarach:
    -syczek 82mm średnicy,
    -średnio tonowy 82mm,
    -2 głośniki basowe 234mm.
    Nie znam się na budowie kolumn głośnikowych i nie wiem "co z czym się je", jakie głośniki , przetwornice, itd. Ponadto chciałbym nie zmieniać wyglądu tej skrzyni tak by w jak najmniejszym stopniu odbiegała od oryginału. W domu posiadam wzmacniacz Yamaha AX-470 pod którym by ewentualnie grały. Jestem w stanie przeznaczyć do 600 zł na ten prezent

Z góry dziękuje za pomoc

• #2 02 Sty 2017 18:22
    mariuszp19
    Poziom 29  

Jeżeli, jak piszesz nie znasz się na budowie kolumn, to odpuść sobie. Łatwiej jest zaprojektować obudowę i zwrotnicę pod konkretne już głośniki, niż odwrotnie, chociaż to też nie jest proste.

• #3 02 Sty 2017 18:44
    wkolej
    Poziom 2  

spróbować jednak warto. Nawet jak nie wyjdzie to jakaś umiejętność pozostanie

• #4 02 Sty 2017 18:58
    osiniak75
    Poziom 26  

Jeśli masz 600 zł na dwie kolumny to nawet porządnych głośników nie kupisz, nie mówiąc o zwrotnicach. Budowa zestawów głośnikowych to nie jest tania zabawa.

• #5 02 Sty 2017 19:06
    chisel
    Poziom 23  

Pewnie że warto próbować. Bardzo fajne pudła (gabarytowo). Nigdy nie słuchaj nikogo, kto będzie próbował odwieźć cię od nauki i możliwości zdobycia doświadczenia praktycznego.

• #7 02 Sty 2017 21:31
    mariuszp19
    Poziom 29  

Pewnie, że próbować, można, tylko musisz mieć świadomość, że efekt będzie mierny. Tak jak kolega wcześnie napisał, za 600zł, to nie kupisz przetworników do tych paczek, a potrzeba jeszcze zwrotnice.
    Ale mimo wszystko - POWODZENIA!!!

• #8 03 Sty 2017 19:33
    DjMapet
    Poziom 42  

Zdobycie oryginalnych głośników jak i zwrotnic, będzie graniczyło z cudem, ale poszukać możesz.
    Możesz ew. zapytać w STX, czy sprzedadzą Ci dwa komplety głośników i zwrotnic, do jakichś kolumn z serii STX F-xxx.
    Innego wyjścia raczej nie widzę.

Pozdrawiam.

• #9 11 Sty 2017 19:31
    Tomek_Schulz
    Poziom 12  

Posłuchaj kolegów- odpuść sobie budowę od podstaw bo rezultat jest trudny do przewidzenia (nawet jeśli będą to najpiękniejsze obudowy na świecie, nie koniecznie będą grać choćby zadowalająco.
    Zbudowanie kolumn od zera to minimum 1500+ zł

• #10 11 Sty 2017 22:31
    marian133
    Poziom 36  

Tomek_Schulz napisał:
    Zbudowanie kolumn od zera to minimum 1500+ zł

Nie przesadzaj.
    Na głośnikach STX małe monitory można złożyć za 800zł z wykończeniem. Większe monitory 900zł a podłogówki na tych samych głośnikach 1000-1100zł.

Tyle że się to po prostu nie opłaca, ponieważ w tej samej cenie kupimy nie raz lepsze kolumny z drugiej ręki.
    Jedynie aspekt wizualny może przeważać w konstrukcji wykonanej własnoręcznie w tej cenie, taki jak odcień forniru czy też wymiary obudów.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME