Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Google/Python/Delphi/Inne - Pobieranie n pierwszych stron-wyników wyszukiwania

leburaque 03 Sty 2017 11:15
  • #1 03 Sty 2017 11:15
    leburaque
    Poziom 17  

Dzień dobry

Mam do rozważenia następujący problem: interesuje mnie w projekcie badawczym pobieranie stron wynikowych wyszukiwania (np. poprzez Google). Tzn. wybieram frazę, np. "słonina" i chciałbym zapisać kompletny zakres powiedzmy n (np. 100) pierwszych wyników Google dla frazy "słonina".

W dalszej części chciałbym wybrać z zapisanych stron wszystkie teksty które są w nich zawarte, łącznie z reklamami itp, a następnie przetwarzanie tego ile występuje poszczególnych słów (np. "smaczna"). Ta część projektu jest wprawdzie dalsza w perspektywie, ale być może istnieje coś co od razu przetwarza wyniki wyszukiwania do postaci obrabialnej-poprzez-słowa?

Znam dobrze Delphi (proszę się nie śmiać:) ), zaczynam przygodę z Pythonem, mam ogarnięte podstawy unixowe i w zasadzie chętnie się uczę. Nie wiem w którą stronę powinienem pójść na początku. Może Curl? Czy ktoś podpowie mi czym powinienem się zainteresować?

Z góry dziękuję za porady i wskazówki.

• #2 03 Sty 2017 11:45
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Sugeruję zacząć od tego miejsca : Google Custom Search .
    Niestety, Google usunęło swoje API do normalnej wyszukiwarki, ale można to łatwo "naprawić". :)
    Można tez skorzystać z konkurencji : BING oraz Yahoo .

• #4 04 Sty 2017 15:25
    leburaque
    Poziom 17  

arnoldziq napisał:
    Sugeruję zacząć od tego miejsca : Google Custom Search .
    Niestety, Google usunęło swoje API do normalnej wyszukiwarki, ale można to łatwo "naprawić". :)
    Można tez skorzystać z konkurencji : BING oraz Yahoo .

Rozumiem jednak, że jest to API do przeglądarki i musiałbym to oprogramować poprzez przeglądarkę, tak? Interesowało mnie coś bardziej do implementacji w programie, na przykład w jakimś demonie który chodziłby w tle i co powiedzmy 6 godzin zbierał informacje. Interesuje mnie badawczo w zasadzie sprawdzenie po jakim czasie pojawiają się treści odpowiadające danemu zdarzeniu. :) Czy da się to w takim razie oprogramować w ten sposób?

namok napisał:

Jest to konsolowe, prawda? Nie jestem w tym zbyt biegły, więc muszę zapytać - czy da się wywołania i zwroty z konsoli podpiąć pod oprogramowanie (pewnie tak, ale czy dla kogoś początkującego jak ja jest to wykonalne)?

Dziękuję za odpowiedzi!

• #5 04 Sty 2017 20:19
    namok
    Poziom 23  

Piszesz o projekcie badawczym a nie potrafisz "zbadać" tego co podesłałem. A o dziwo jet to w pythonie.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty