Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 03 Sty 2017 14:37
    Raskvillsvin
    Poziom 3  

Chciałbym zrobić coś z moim starym rekreacyjnym ( to ważne ) dronem . Zostały po nim jedynie silniki a rame stworzyłem sam . Niestety płytka została uszkodzona . Tą płytkę chciałbym zastąpić Arduino . Nie wiem czy nie lepiej zainwestować w nową ramę i silniki . Ale tak czy siak nie mam na to budżetu a to ma być w większości dla mnie nauką i wprowadzeniem do obsługiwaniem się arduino .Tkwi w tym problem że nie wiem jak się do tego zabrać , co mi jest potrzebne oprócz tego co wymieniłem . Kable od silników mają jedynie dwa przewody + i - czyli są szczotkowe . (Jeszcze nie kupiłem Arduino ). Problemem jest też to że nie mam zbyt dużej wiedzy na temat Arduino .Potrzebne są też kody do Arduino :) A ja się na tym nie znam jeszcze tak dobrze .
    Oto mój wcześniejszy post i zdjęcia :
    http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3288856.html
    Za każdy kod daje Pomógł mi
    Z góry dziękuje

• Pomocny post
    #2 03 Sty 2017 18:21
    kamdz
    Poziom 7  

1. Jaki masz budżet:)
    2. Nie warto robić dronów na silnikach szczotkowych, mają one małą żywotność i często zawodzą :) oczywiście bezszczotkowce są dużo droższe i trzeba dokupić do nich ESC ale warto.
    3. Jaką apkę masz zamiar użyć do tego drona, masz coś wybrane?
    4. Mogę się mylić, ale według mnie nie dostaniesz tu gotowego programu. Pewnie ktoś mógłby napisać takowy na sprzedaż. To nie jest prosta sprawa obsłużyć akcelerometr barometr żyroskop GPS czy co tam jeszcze chcesz. Radziłbym skorzystać z gotowych rozwiązań na arduino takich jak MultiWii
    5. Jakie zasilanie masz zamiar tam zastosować?
    6. Montujesz FPV?

• #4 05 Sty 2017 15:24
    Raskvillsvin
    Poziom 3  

.Odpowiedź na każde pytanie (kamdz) :
    1.Nieistotne
    2.Wiem , ale nie powiedziałem ilę mam zamiar latać tym dronem . Jak się popsuje to się popsuje .
    3.Nie wiem. Mam aparaturę i mam nadzieje że jest możliwe skalibrowanie jej z Arduino
    4.Możliwe . Czy MultiWii to gotowy program ?
    5.Znajduje się na podanym linku z wcześniejszeo postu .
    6.Nie chociaż mam kamerkę ale słabej jakości .
    Odpowiedz do Dondu :
    1.Chyba to nie jest problemem to że chcę zamiast zepsutej płytki wstawić Arduino . Ale to że nie umiem go obsługiwać .
    2.Kosztować może to jedynie tylko jeśli przy okazji zniszczę Arduino
    3.Powoli uczę się programować kursem z strony
    Do wszystkich którzy myślą że to ma być jakiś super drogi dron , to się mylą . To ma być dla mnie wprowadzenie do Arduino - czyli nauka , a przy okazji naprawa drona .
    Jeśli dron zniszczy się nie będzie problemem odmontować Arduino . Możliwe że w dalekiej przyszłości zbuduję droższego drona .

• #5 05 Sty 2017 20:24
    kamdz
    Poziom 7  

2 Nie kłócę się... ale możesz przy tym uszkodzić inne rzeczy..
    3 Daj dokładne fotki apki i odbiornika
    4 To sterownik dronów... google.pl nie gryzie :)
    5 Pakieciki spoko ale czy trzymają napięcie?

• Pomocny post
    #7 05 Sty 2017 21:22
    Piotr Piechota
    Poziom 20  

MultiWii to kontroler oparty na Arduino którego źródła są dostępne. Dodatkowo dostępny jest (ze źródłami) program na PC do konfiguracji kontrolera.
    Sporo wiedzy znajdziesz np. tutaj: Polskie Forum FPV

• Pomocny post
    #8 05 Sty 2017 21:28
    kamdz
    Poziom 7  

Piotr Piechota napisał:
    MultiWii to kontroler oparty na Arduino którego źródła są dostępne. Dodatkowo dostępny jest (ze źródłami) program na PC do konfiguracji kontrolera.
    Sporo wiedzy znajdziesz np. tutaj: Polskie Forum FPV

Od siebie polecam również Link

• #9 09 Sty 2017 17:41
    Raskvillsvin
    Poziom 3  

Kamdz :
    2 Racja ale jestem już doświadczony w lataniu to raczej sprzęt może nawalić
    3 Chodzi ci o aparaturę ? Jeśli tak to jest aparatura od drona Overmax 5.2 . Proszę przeczytać wcześniejszy post . Odbiornika jeszcze nie mam .Może jakaś propozycja z netu ?
    4 Racja , użyłem google i niepotrzebnie się spytałem :P
    5 Nie mam pojęcia . Używałem je z pół roku temu .. Zobaczę jeszczę
    Wystarczy mi wcześniejszy link ale dziękuje .
    Dondu :
    Nie jestem doświadczonym programistą . Co najwyżej dla porównania doszedłem do poziomu 2+2 :P Wiem o co chodzi ale nie mam chęci wielkiej i motywacji do nauki programowania .Ale mnie to ciekawi .
    Ale popieram to że należy wszystko od podstaw robić .
    Piotr Piechota :
    Dzięki kiedyś już korzystałem z tego forum ale zapomniałem loginu . :P

• #10 09 Sty 2017 19:53
    kamdz
    Poziom 7  

No cóż jeżeli nie masz odbiornika do apki to możesz już zbierać pieniądze na nową:) (oczywiście mowa o takich, które dostajesz w zestawie) Polecam Turnigy 9xr pro + FrSky 2.4 Ghz Combo pack na wtyczkę JR. Oczywiście z Hobbykingu. Po kupieniu tego sprzętu masz zestaw na całe życie chyba, że chcesz latać na FPV to trzeba lepszy moduł i odbiornik:)

• #11 10 Sty 2017 14:19
    Raskvillsvin
    Poziom 3  

To jest odbiornik ? Mogę to połączyć z arduino ? Dlaczego nie mogę użyc mojej aparatury ?
    Jeśli mam kupywać nową aparaturę i to co zakładałem czyli odbiornik oraz Arduino , to przy okazji można by kupić ramę .
    W takim razie nie ma sensu używać moich silników i tak dalej i dalej nie idę w tą stronę co trzeba. Nie o to chodzi .

• #12 20 Sty 2017 10:12
    kamdz
    Poziom 7  

Przepraszam, że dopiero teraz odpowiadam.
    To co podałem to cały zestaw(apka moduł i odbiornik), wystarczy sprawdzić w google:)
    Nie można użyć starej aparatury, bo odbiornik ma Pan spalony i wątpię, czy zrobiłby Pan swój, który by był kompatybilny z niefirmową apką. Tak, da się to łatwo połączyć z arduino.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty