Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #1 04 Sty 2017 10:56
    koliny
    Poziom 6  

Dzień dobry forumowicze.

Mam głowicę od tokarki razem z chwytem trójszczękowym ,chcę ją rozebrać i zamontować pas, do tego muszę wyciągnąć wał - odkręciłem już wszystkie śruby jakie znalazłem razem z nakrętką zabezpieczającą przylegającą do tylnego łożyska lecz wał nadal nie chce wyjść. Czy macie pomysł co trzeba zrobić żeby go wyciągnąć?

Z góry dziękuję za waszą pomoc.
    Demontaż Wrzeciona Tokarki - Jak zdemontować wał z głowicy tokarki Demontaż Wrzeciona Tokarki - Jak zdemontować wał z głowicy tokarki Demontaż Wrzeciona Tokarki - Jak zdemontować wał z głowicy tokarki Demontaż Wrzeciona Tokarki - Jak zdemontować wał z głowicy tokarki Demontaż Wrzeciona Tokarki - Jak zdemontować wał z głowicy tokarki Demontaż Wrzeciona Tokarki - Jak zdemontować wał z głowicy tokarki Demontaż Wrzeciona Tokarki - Jak zdemontować wał z głowicy tokarki Demontaż Wrzeciona Tokarki - Jak zdemontować wał z głowicy tokarki Demontaż Wrzeciona Tokarki - Jak zdemontować wał z głowicy tokarki

• #2 05 Sty 2017 07:17
    Art.B
    Poziom 23  

Jeśli niczego nie przeoczyłeś, to teraz użyj ściągacza do łożysk. Musisz dobrać (dorobić) przyrząd z wykonanym nakiełkiem, który włożysz w drążony koniec wału wrzeciona. Ściągacz zapierasz o ten "korek" a pazurami łapiesz np. za obrzeże koła pasowego (tak chyba łatwiej niż za oprawę tylnego łożyska wrzeciennika).

• #3 05 Sty 2017 08:07
    koliny
    Poziom 6  

Mogę przytrzymać wewnętrzną bieżnię łożyska ,kręcić wałem niezależnie wiec wał nie jest wciśnięty w łożysko co jeszcze mogłoby trzymać? Wiesz może w którą stronę jest gwint od tarczy zbierakowej z przodu? Może jeśli uda mi się zemontować tarczę to znajdę jakieś zabezpieczenie przy przednim łożysku. Niestety tarcza pozostaje uparta i nie chce dać się odkręcić z wału.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty