Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Behringer xenyx 1002fx - zakłócenia co 2-3 sekundy

Rafiozaa 05 Sty 2017 17:57 333 2
  • #1 05 Sty 2017 17:57
    Rafiozaa
    Poziom 1  

Mam pewien problem związany z tym mikserem Behringer xenyx 1002fx. Wygląda to tak.
    "
    Chcę nagrać dźwięk z mikrofonu podłączonego do miksera, na komputer ( program Audacity ). Mikser podłączony jest do komputera kablem "czincza " w wyjścia out i do komputera mini jackiem w wejście mikrofonowe. Problem polega na tym, że gdy podpinam w owy sposób ten mikser, gdy włączę nagrywanie ( nawet bez podłączonego mikrofonu ) na ścieżce dźwiękowej pojawiają się co jakiś czas( 2/3 sekundy ) krótkie "spięcia" ( nie wiem jak to nazwać, zaburzenia ). Sprawdzałem na inny komputerze, to samo. Sprawdzałem na innych kablach też to samo.

Następnie sprawdziłem, czy gdy odepnę końcówkę białą ( czyli podłączona zostanie jedynie czerwona ), a później odwrotnie, to czy coś się zmieni.
    Wyszło na to, że gdy podłączona jest jedynie końcówka czerwona to na ścieżce jest cisza, jeżeli jedynie końcówka biała to pojawiają się te spięcia.

Pytanie brzmi, czy to wina miksera, źle podpiętych kabli, czy może po prostu nieodpowiedni kabel?

• #2 05 Sty 2017 18:53
    DjMapet
    Poziom 42  

Najpewniej nieodpowiedniego wejścia w komputerze.
    Jak jest w tym komputerze wejście liniowe, to tam wepnij mikser, najlepiej z wyjść MAIN OUT.
    Jak komputer nie ma wejścia liniowego, to zaopatrz się w zewnętrzną kartę muzyczną z wejściem liniowym.

Pozdrawiam.

• #3 06 Sty 2017 14:57
    alojzy7719
    Poziom 35  

Rafiozaa napisał:
    Mikser podłączony jest do komputera kablem "czincza " w wyjścia out i do komputera mini jackiem w wejście mikrofonowe.

I tu jest źródło problemu. Nie można podłączać miksera do wejścia mikrofonowego w laptopie, ze względu na zbyt wysoką czułość (nie wspomnę o jakości zintegrowanej karty). Trzeba kupić zewnętrzną kartę na USB lub Fire Wire. Jakość dźwięku (odtwarzanego i nagrywanego) będzie dużo lepsza i nie będzie problemów z odsłuchem podczas nagrywania (opóźnienie zwane też latencją).

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME