Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zakłócenia w sieci elektrycznej, widoczne na monitorze ASUS VW199

Leonnn4 06 Sty 2017 10:29 594 3
  • #1 06 Sty 2017 10:29
    Leonnn4
    Poziom 2  

Witam,
    Postaram się krótko zwięźle i na temat, mianowicie:
    Od pewnego czasu pojawiły się zakłócenia widoczne na monitorze w postaci "migania" obrazu monitora (wcześniej tego nie było). Szczególnie widoczne na Ciemnych kolorach. W okresie zimowym tj. okres grzewczy zauważyłem że obraz zdecydowanie się pogarsza. Podczas załączenia Konwektorów które sam posiadam obraz po prostu szaleje.

Jeżeli ustawie monitor na odświeżaniu 60 Hz Obraz jest fatalny jeżeli na 75 Hz Jest Troszkę lepiej.

Dziwne jest to że 2 monitor podpięty do tej samej linii pracuje bezproblemowo.

Może ktoś mi z tym pomóc? Listwy sugerowane jako przeciw zakłóceniowe nie działają próbowałem

• #2 06 Sty 2017 11:25
    dzimi
    Moderator

Załącz zdjęcia pokazujące zakłócenia. Z pobieżnego opisu można przypuszczać uszkodzenia na przetwornicy lub problem z podświetleniem.
    Jednak to tylko z Twojego opisu. Bez otwarcia, sprawdzenia elementów trudno cokolwiek dalej wyrokować.

• #3 06 Sty 2017 18:52
    Leonnn4
    Poziom 2  

Ciężko to uchwycić aparatem z zewnątrz

wygląda to mniej więcej tak:
    zakłócenia w sieci elektrycznej, widoczne na monitorze ASUS VW199 zakłócenia w sieci elektrycznej, widoczne na monitorze ASUS VW199 zakłócenia w sieci elektrycznej, widoczne na monitorze ASUS VW199

na zdjęciach przy okazji "teraz zauważyłem" widać pasy Pion/Poziom

oto króciutki filmik:

Oryginalny Obraz do porównania:
    zakłócenia w sieci elektrycznej, widoczne na monitorze ASUS VW199

• #4 10 Sty 2017 09:19
    dzimi
    Moderator

Na początek do sprawdzenia układ przetwornicy , strona pierwotna. A szczególności kondensator około 120uF/450V.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME