Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

festo fpc 101 b - Brak wiedzy i sprzętu

jakikolwiek2 06 Sty 2017 21:09
  • #1 06 Sty 2017 21:09
    jakikolwiek2
    Poziom 2  

Cześć, dostałem do nauki sterownik jak w temacie, jest to mój pierwszy kontakt z automatyką, nie mam kabla ani oprogramowania.
    Interesuje mnie jaki kabel jest mi potrzebny żeby urządzenie podpiąć pod usb, komputer na sys win 10, słyszałem że mogę mieć z tym problem bo podobno programuje się urządzenie w dosie który nie widzi usb (cokolwiek to jest, proszę tłumaczyć jak dziecku)
    jeśli będzie trzeba to zdobędę komputer z odpowiednim portem. Gdzie kupię kabel, czy muszę go zrobić sam?
    Do tego jaki program jest mi potrzebny i w jakim systemie operacyjnym, jaki język, jakie urządzenia wpinać na wyjście?
    Czy może mnie ktoś przez to poprowadzić? :)

• #2 07 Sty 2017 08:08
    daro31ie
    Poziom 23  

jakikolwiek2 napisał:
    Cześć, dostałem do nauki sterownik jak w temacie, jest to mój pierwszy kontakt z automatyką, nie mam kabla ani oprogramowania.
    Interesuje mnie jaki kabel jest mi potrzebny żeby urządzenie podpiąć pod usb, komputer na sys win 10, słyszałem że mogę mieć z tym problem bo podobno programuje się urządzenie w dosie który nie widzi usb (cokolwiek to jest, proszę tłumaczyć jak dziecku)
    jeśli będzie trzeba to zdobędę komputer z odpowiednim portem. Gdzie kupię kabel, czy muszę go zrobić sam?
    Do tego jaki program jest mi potrzebny i w jakim systemie operacyjnym, jaki język, jakie urządzenia wpinać na wyjście?
    Czy może mnie ktoś przez to poprowadzić? :)

Żeby z nim się połączyć musisz mieć program o ile dobrze pamiętam "FST" firmy Festo

Schemat kabla.

DB9 C
    5-----------------------> 9c
    3----------------------->11c
    2----------------------->10c
    Mostek na DB9 1-6-4 oraz 7-8.

• #3 07 Sty 2017 21:00
    jakikolwiek2
    Poziom 2  

ctrl-c ctrl-v, czytałem gdzieś tego posta ale dalej nie wiem jaka wersja programu, ani jak taki kabel wpiąć w usb i czy da sie za pomocą usb połączyć ze sterownikem, proszę o więcej szczegółów, z angielskiego orłem nie jestem i na stronie producenta niektóre informacje mogły mi uciec, pozdrawiam :)

• #4 10 Sty 2017 12:11
    robmar26
    Poziom 9  

Witam,

Miałem kiedyś do czynienia z jednym podobnym modelem tego sterownika (niestety nie pamiętam dokładnie którym). Informację uzyskałem w firmie Festo (mają w polskim oddziale osoby odpowiedzialne na sterowniki) i po problemach udało mi się otrzymać od nich program (działał pod DOSem). Tobie też tak radzę.

Niestety w moim przypadku okazało się, że pod sterownik nie mogę się podłączyć bez kodu źródłowego, możliwe że w tym przypadku jest podobnie.

Pozdrawiam, Robert