Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zima i przechowywanie elektronarzędzi w garażu

corsasebastian 06 Sty 2017 22:24 1155 6
  • #1 06 Sty 2017 22:24
    corsasebastian
    Poziom 2  

witam posiadam garaż blaszany nie jest ocieplony tylko sufit ociepliłem steropianem aby nie skraplała sie z niego woda . Przechowuje tam mnóstwo elektronarzedzi typu wiertarka wkretarka szlifierka ukosnica piła spalinowa kompresor itp jest w nim niska temperatura zimą i moje pytanie brzmi czy szkodzi to elektronarzedzia dodam ze narzedzia sa czyste zadbane zawsze czyszczone po pracy i każde przechowane jest w swojej walizce osobno i lezy na swojej polce. Akumulatory zabieram oczywiscie do domu , jak wy sobie radzicie zima w swoi nie ogrzewanym garazu typu blaszak szopa zabieracie narzedzia do domu na okres zimy . Garaz jest szczelny nic nie kapie itp

Moderowany przez ANUBIS:

3.3. Użytkownik zobowiązany jest niezwłocznie wykonać polecenia moderatora.

Cytat:
    Polecenie moderatora: Mirek Z. (07 Sty 2017 01:24)
    Proszę poprawić pisownię postu (tytuł już poprawiłem). Brak wielkich liter, "polskich" liter, znaków przestankowych, zbędne spacje przed kropkami itp. http://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.13.

• #2 06 Sty 2017 22:32
    gimak
    Poziom 35  

Ja takie rzeczy trzymam w nieocieplanym garażu, ale również w altanie na działce - nie przenoszę ich garażu na zimę i nie miałem z nimi z tego powodu żadnych kłopotów. Jedyny problem który miałem w zimie to z uruchomieniem agregatu prądotwórczego, ale załatwiłem to w ten sposób, że odpalam go na gazie z butli.

• #3 06 Sty 2017 23:28
    corsasebastian
    Poziom 2  

a długo juz tak trzymasz te narzedzia ja w tym roku zaopatrzyłem sie w duza ilosc elektronarzedzi i nie chce dopuscic zeby cos z tego powodu im zaszkodziło bo nie mam gazu przydomowego w kompresorze jest pusty baniak spusciłem powietrze

• #4 06 Sty 2017 23:43
    Strumien swiadomosci swia
    Poziom 43  

Byle byś tylko nie zaczął robić takimi zimnymi narzędziami bo mogą się zepsuć.

Leżenie im nie straszne.

• #5 06 Sty 2017 23:47
    corsasebastian
    Poziom 2  

to osobiscie wiem tylko chodzi i o przechowywanie bezpieczne w takiej temperaturze w zime czy mozna i czy im to nie szkodzi

• #6 07 Sty 2017 09:58
    A.Gieronimo
    Poziom 34  

Akumulatory NiCd i NiMH, są narażone na uszkodzenie przez samowyładowanie ~1-3% na dobę (nikt nie stosuje long lajfów w sprzęcie roboczym). Więc zostawienie ich na zimę i nie doładowanie może się skończyć ich zniszczeniem.
    Akku LiIon/Poli , nic nie grozi, byle je przed zimą naładować (co najmniej na 2/3 pojemności) i mogą zimować do wiosny.

Samym narzędziom nic nie grozi.

• #7 11 Sty 2017 12:51
    Bambek
    Poziom 12  

Można trzymać ale trzeba uważać aby namarzniętym elektronarzędziem nie zacząć pracować w ogrzewanym pomieszczeniu. Wniesione namarznięte urządzenie do ciepłego pomieszczenia rosieje i trzeba go przynieść sobie najlepiej dzień wcześniej aby skroplona wilgoć zdążyła odparować.
    Oczywiście akumulatory zabierać do domu lub piwnicy.
    Ja z czystego poszanowania narzędzi -było nie było kupione za swoje - zabieram je z garażu do piwnicy a i do użytku w każdej chwili gotowe jak coś trzeba.
    Kiedyś na szybko złapałem starą wiertarkę celmę z garażu i chciałem podwiesić suszarkę do ubrań do sufitu. Trzeba było tylko 4 małe otworki pod kołeczki rozporowe i zdążył strzelić kondensator oraz poszło silne iskrzenie po komutatorze. Kondensator wymieniłem i wszystko ok, ale jako przestroga na przyszłość jest.

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME