Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Adafriut HUZZAH ESP8266 i DS1820

hubcio451 07 Sty 2017 13:01
  • #1 07 Sty 2017 13:01
    hubcio451
    Poziom 9  

Witam, jako zadanie na zaliczenie przedmiotu mam zaprojektować schemat oraz płytkę dla układu Adafruit HUZZAH ESP8266 wraz z połączonym czujnikiem DS18B20. Dodatkowo układ ma posiadać diodę LED świecącą podczas gdy urządzenie działa, diodę LED świecącą wtedy, gdy urządzenie jest zasilane, ma również zasygnalizować słaby stan baterii oraz posiadać przycisk reset. Projekt wykonałem w Eaglu i o ile schemat jest w porządku, to z płytką jest coś nie tak. Wyskakują błędy: dimension na łączeniach, overlap i restrict w okolicy przycisku reset. Dołączam obrazy ze schematem oraz płytką.
    Adafriut HUZZAH ESP8266 i DS1820 Adafriut HUZZAH ESP8266 i DS1820

• #2 07 Sty 2017 14:47
    Christophorus
    Poziom 39  

Projekt jest tak prosty, że niepotrzebna jest płytka dwuwarstwowa. Jak przycisk reset warto zastosować mikroswitch. Gdyby zastosować wszystkie elementy w obudowach SMD (choć niekoniecznie) to większość elementów da się zmieścić pod modułem Adafruit HUZZAH ESP8266 i płytka wyjdzie miniaturowa. Błąd Overlap to zwarcie. Klikając na tym błędzie w oknie kontroli DRC powinno zostać wskazane na płytce miejsce jego wystąpienia. Być może chodzi o różne etykiety zasilania, ujemnego gdzie występują połączone razem etykiety V-, GND i 0V. Brakuje też pól lutowniczych do dołączenia źródła zasilania, np. w bibliotece wirepad.lbr. Najlepiej wrzucić tu pliki projektu spakowane np. zipem.

• #3 07 Sty 2017 15:33
    hubcio451
    Poziom 9  

W załączniku wysyłam archiwum projektu eagla. Problem jest taki, że przycisk reset ma zwarcie nawet przed rysowaniem ścieżek. Poza tym biblioteka adafriuta również jest źle zaprojektowana, ale robiliśmy ją na zajęciach więc nie wiem.

• Pomocny post
    #4 07 Sty 2017 16:54
    Christophorus
    Poziom 39  

Poniżej masz przykład jak można na tej płytce poprowadzić ścieżki po poprawieniu biblioteki Adafriut lub skorzystania tej z załącznika. Gdyby biblioteka Adafriut miała poprawnej wielkości pola lutownicze to ścieżki biegnące do diod LED od rezystorów R1 i R2 nie muszą być zwężane jak na obrazku.

Adafriut HUZZAH ESP8266 i DS1820