Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #31 10 Sty 2017 11:15
    viper111
    Poziom 13  

Przejście z ocynku 1/2 cala jest na filtr wodny mosiężny, potem zawór zwrotny (mosiężny), trójnik mosiężny i dalej już rura miedziana.
    Dodano po 25 [minuty]:

dobroslaw napisał:
    zwykłe filtry zmiękczające pralkowe podłączone wężykiem pralkowym

Niby piszą, że te filtry do pralki i zmywarki nie należy stosować do wody spożywczej?! Czy złoże wymienne można stosować do wody pitnej? Jeśli by tak było wówczas podłączyłbym filtr narurowy, zasypał dowolny wkład własnie złożem wymiennym i miałbym fajny filtr i dobry montaż :)

Ewentualnie czy wkłady do zmiękczania wody są tak skuteczne jak te do pralek i zmywarek ze złożem wymiennym?? Widzę że są typu odwrócona osmoza, żywica i kryształki (złoże wymienne)?

• #32 11 Sty 2017 21:33
    dobroslaw
    Poziom 16  

Po co ci do wody spożywczej ten filtr ma uzdatnić wodę na CO nie CWU czyli tą co dolewasz do układu ,jak chcesz uzdatnić wodę do celów spożywczych to filtry pralkowe nie nadają się.

• #33 12 Sty 2017 00:00
    viper111
    Poziom 13  

Filtr na samą Co nie do końca ma sens bowiem kocioł podgrzewa również CWU więc i tak by się zakamieniał od CWU.
    Dlatego postanowiłem zainstalować filtr zmiękczający na zasilaniu z sieci dla CO i CWU.

Zamierzam zainstalować filtr narurowy z wymiennym wkładem z żywicą zmiękczającą Purolite C100E. Co sądzicie?

Druga sprawa, dziwny dźwięk jak się okazało był od mimo wszystko zapowietrzonego układu CWU. Dopiero po trzecim odpowietrzaniu na pracującym CWU dźwięk zanikł :)

Zatem to jednak nie zakamieniony kocioł był winowajcą :)
    Ale jak wyżej napisałem, profilaktycznie zainstaluję filtr tym bardziej że i pralka i zmywarka będą miały lżej :)

• #34 13 Sty 2017 12:27
    Krzys55
    Poziom 10  

Filtr tylko na CO ponieważ to CO podgrzewa zasobnik .

• #35 13 Sty 2017 12:33
    viper111
    Poziom 13  

Krzys55 napisał:
    Filtr tylko na CO ponieważ to CO podgrzewa zasobnik .

Hmmm a co w sytuacji kiedy CO jest wyłączone, jak wówczas zasobnik CWU jest podgrzewany? Czy sam obieg z zasobnika CWU do kotła nie wymaga filtra, aby woda nie zakamieniała obiegu CWU która przepływa przez kocioł?

Drugie pytanie czy raz odkamieniona woda w wyniku przepływania w instalacji CO ponownie zakamieni się? Bo to faktycznie by wymagało aby na CO był filtr aby non stop obieg odkamieniał?? A drugi na obiegu CWU??

• #36 13 Sty 2017 12:48
    Krzys55
    Poziom 10  

Ktoś już to wcześniej napisał . Kamień w ukladzie zamkniętym osadza się tylko raz a nie bez końca .

• #37 17 Sty 2017 12:44
    Marek39
    Poziom 10  

miałem to samo winny był zasobnik a nie kocioł 5 hydraulików przyjeżdżało i drapało się po głowie zamienialiśmy wejście z wyjściem napełniali powolutku,odpowietrzali na trzy sposoby,dokręcali hydr.aku do łapania powietrza.po wymianie zbiornika w którym prawdopodobnie była przygięta wężownica temat skończony ( nie był to Vitodens tylko kocioł z zasobnikiem do solarów)

• #38 18 Sty 2017 11:32
    viper111
    Poziom 13  

Jak juz napisałem dziwny dźwięk ustał po ponownym kilkukrotnym odpowietrzeniu zasobnika. Prawdopodobnie zasobnik CWU był bardzo mocno zapowietrzony.
    Obecnie jest ok, choć sprawdzałem wodę i jest bardzo twarda. Do tego instalacja ocynk, mosiądz, miedź.

Wspomniany filtr odkamieniający do pralki zamierzam zastosować tylko najpierw chciałem uzyskać informację jaki spadek ciśnienie powoduje wspomniany filtr ?

• #39 18 Sty 2017 14:39
    zibq
    Poziom 26  

Nie tyle spadek ciśnienia co spadek wydajności. Wspomniany filtr ma przepływ 60l/min.

• #40 18 Sty 2017 14:47
    viper111
    Poziom 13  

Biorąc pod uwagę moją dużą instalację (duze średnice rur) to spadek wydajności nie jest najlepszym rozwiązaniem.
    Czyli pasowałoby zainstalować filtr na dodatkowym "obiegu" odcinany zaworami aby przepuszczać przez niego wodę tylko podczas napełniania instalacji a po napełnieniu odcinany zaworami żeby nie zmniejszał wydajności. Da się zrobić :)

• #41 18 Sty 2017 19:51
    zibq
    Poziom 26  

viper111 napisał:
    Biorąc pod uwagę moją dużą instalację (duze średnice rur) to spadek wydajności nie jest najlepszym rozwiązaniem.

Przecież jak masz w swojej "dużej" instalacji załóżmy 200l wody to napełnisz to w 4 minuty, czy to dużo? Nie robisz tego codziennie.

• #42 19 Sty 2017 09:58
    viper111
    Poziom 13  

Oczywiście że nie problem, zakładając filtr na "zasilaniu" instalacji a nie na głównym obiegu.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty