Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SyncMaster 741MP gaśnie na nominalnej rozdzielczości.

Brykiecik 07 Sty 2017 15:54 780 3
  • #1 07 Sty 2017 15:54
    Brykiecik
    Poziom 11  

Witam. Mam w/w monitor który już dosyć dawno temu zaczął się wyłączać na nominalnej rozdzielczości 1280x1024. Polega to na tym, że gdy mam ustawioną mniejszą rozdzielczość 1024x768 to monitor nie gaśnie, ale gdy chcę ustawić na nominalną, monitor się wyłącza i próbuje się włączyć i tak w kółko aż "po omacku" w windowsie zmienię na 1024x768.

Ale to nie gaśnie samo podświetlenie, to cały monitor się wyłącza.

Czytałem że może to być wina zasilacza, kondensatorów itp. Więc rozebrałem monitor, zasilacz nie miał wybrzuszonych kondensatorów ale i tak je wymieniłem. Dodatkowo wymieniłem pastę termoprzewodzącą przy dwóch radiatorach, także nic się nie przegrzewa. Oczywiście nic to nie dało. Następnie ustawiłem jasność ekranu na najmniejszą w celu zmniejszenia poboru prądu - również bez skutku.

Także proszę Was o pomoc, może już ktoś miał taki problem i wie jak go rozwiązać?

Pozdrawiam

• #2 07 Sty 2017 16:47
    kokapetyl
    Poziom 42  

Raczej bym szukał gdzie indziej. Do czego jest podłączony ten monitor ?
    Szukał bym raczej w karcie graficznej.

• #4 26 Sty 2017 19:32
    Brykiecik
    Poziom 11  

Ok, problem rozwiązałem sam, dosyć prosta usterka. Wystarczyło odłączyć kabel zasilający oraz kabel VGA od monitora i otworzyć okno. Później już tylko wystarczyło wyrzucić monitor przez okno i problem zniknął jak ręką odjął.

Dziękuję wszystkim którzy próbowali mi pomóc, pozdrawiam.