Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Skraplanie się wody nad okapem

kylowaty 07 Sty 2017 19:03 576 3
  • #1 07 Sty 2017 19:03
    kylowaty
    Poziom 7  

Witam
    Mam problem z cieknącą wodą, która się skrapla nad okapem kuchennym (Rys. 1). Kompletnie nie mam pomysłu jak temu zapobiec. W miejscu (1) wywierciłem mały otwór aby woda skapywała na zewnątrz, lecz przy takich mrozach ten otwór zamarza a woda gromadzi się w okapie. Boję się, że może dojść do zwarcia. W załączniku zdjęcie ze schematem prowadzenia rur. Skraplanie się wody nad okapem

Co polecacie, aby zniwelować ten efekt? zrobić układ z podwójną rurą? jedna wewnątrz drugiej ocieplona pianką?

• #2 07 Sty 2017 21:58
    Tommy82
    Poziom 39  

Może zamiast kolanka trójnik w dół i tam odprowadzanie skroplin. Jak w dół będzie kawałek rury to zadziała jak zbiornik retencyjny i nawet jak zamarznie to będzie ok bo kiedyś stopnieje i wypłynie pytanie o pojemność.

• #3 07 Sty 2017 22:07
    kokapetyl
    Poziom 42  

kylowaty napisał:
    jedna wewnątrz drugiej ocieplona pianką?

Też mi się wydaje, że to problem z różnicą temperatur i może wystarczy ocieplić ten komin ?

• #4 07 Sty 2017 22:13
    Tommy82
    Poziom 39  

To na pewno problem z zimnym kominem, ciepłe wilgotne powietrze na zewnątrz się ochładza poniżej punktu rosy i kondensuje potem zamarza.
    Albo zmagazynować w razie zamarznięcia i odprowadzić kondensat albo ocieplić komin tak by kondensowało poza nim.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME