Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Eagle - podwójny potencjometr

Marek2006 07 Sty 2017 22:07
  • #1 07 Sty 2017 22:07
    Marek2006
    Poziom 29  

Nie mogę sobie poradzić z być może prostym problemem. Mam podwójny potencjometr (czyli ma 6 pinów) ale jest on w specjalny sposób podłączony przewodami do płytki. A mianowicie górny pin każdego z potencjometrów jest zwarty z jego ślizgaczem i dolne piny obu potencjometrów są ze sobą również zwarte. To powoduje, że w rzeczywistości ten podwójny potencjometr jest podłączony do płytki trzema przewodami (góra jednego, góra drugiego i zwarty dół ). Jak do czegoś takiego stworzyć bibliotekę? Myślałem, że wystarczy zwartym pinom nadać ten sam numer ale Eagle na to nie pozwala. Oczywiście mógłbym to zastąpić 3-pinowym gniazdem ale chciałbym to ładnie narysować. I prawdopodobnie się da ale jak?
    Schemat narysowany "na piechotę" wygląda tak:

Marek

• #3 08 Sty 2017 14:17
    Marek2006
    Poziom 29  

Możesz to jakoś rozwinąć? Gdzie te same etykiety - w bibliotece to raczej niemożliwe więc chyba na schemacie. A ja docelowo potrzebuję mieć "package" z trzema polami lutowniczymi.

Marek

• #5 10 Sty 2017 19:02
    Marek2006
    Poziom 29  

Dzięki. To jest prawie to co potrzebuję. Ale jest kilka niedogodności. Element po wrzuceniu na schemat nie pozwala się przesuwać (przynajmniej mi się to nie udało). Poza tym troche to odbiega od tego co chciałem mieć. W załączniku jest jak chciałbym aby to wyglądało na schemacie.

Marek

• #6 10 Sty 2017 20:06
    Artur k.
    Admin grupy audio

Tak idealnie to się nie da zrobić. Jeśli byś chciał żeby potencjometry dawały się niezależnie przesuwać, to niestety chyba muszą być w sumie 4 pady lutownicze (choć pomyślę jeszcze jak to przeskoczyć).
    Natomiast sam element da się przesuwać bez problemu. Zrobiłem go na szybko, więc jest niedoskonały - dla przykładu plusik za który trzeba złapać by go przesunąć wylądował dość mocno z prawej:
    Na obrazku zaznaczyłem niebieską elipsą.

Element trzeba poprawić, nie przykładałem się do tego, gdyż nie wiedziałem czy o to Tobie chodzi.
    Spróbuję poprawić zgodnie z wytycznymi, w międzyczasie możesz otworzyć bibliotekę i zobaczysz jak to jest zrobione. :)

Dodano po 34 [minuty]:

A jednak da się. Łap bibliotekę. Masz tutaj dwa potencjometry, które możesz niezależnie ustawiać gdzie chcesz, oba elementy mają łącznie 3 wyprowadzenia. Dolne wyprowadzenia są wspólne, choć nie połączone na rysunku bibliotecznym (po prostu przy rozdzieleniu potencjometrów się nie da). Takie połączenie trzeba wykonać ręcznie na schemacie.

Mogę zrobić połączenia na stałe, jednak wówczas nie będzie dało się niezależnie przesuwać elementów.

• #7 10 Sty 2017 23:33
    Marek2006
    Poziom 29  

Jest prawie idealnie. Musiałem jedynie zmienić grubość linii na 0.006 cala i nazwy bramek na A i B. Wynik na załączonym obrazku.
    Dzięki.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty