Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Rozbudowa nagłośnienia DJ do 100 os.

Danek9 08 Sty 2017 11:40
  • #1 08 Sty 2017 11:40
    Danek9
    Poziom 17  

Witam,
    potrzebuję pomysłu/rekomendacji na rozbudowę/wymianę nagłośnienia dla mobilnego DJ'a.

Na tą chwilę posiadam:

2x nadstawki Silver Sound Sonus KS 112 wyposażone w głośniki: 12' (B&C 12HPL76) + driver (Selenium D220Ti)
    1x subbas własnej produkcji na głośniku 15' (B&C 15HPL76) w obudowie BR

1x Elmuz 2258M 2x250W RMS który napędza górki
    1x InterM M1000, który napędza subbas.

Pasmo jest dzielone za pomocą crossovera wbudowanego w mój mikser DJ'ski Behringer DDM4000, w tym samym mikserze mam filtr subsoniczny 30/40Hz.

Całość na salach do 50-70 osób daje sobie radę bez większych problemów. Schody zaczynają się wtedy, kiedy sala się robi odrobinę większa lub trzeba nagłośnić jakiś mały event pod gołym niebem (muzyka w tle + mikrofon do konferansjerki).

Subbas w takim przypadku nie daje rady nadstawkom i powstaje dziura. Właściwie nie ma się czemu dziwić, bo jest to głośnik bardziej do 2 Way niż do subbasu, ale kupiłem go kiedyś w okazyjnej cenie i spisuje się w małych salach dużo lepiej niż inne dostępne w okolicach 200 zł przetworniki, a jego ciężar ze względu na neodymowy magnes wpływa dobrze na moje plecy.

Teraz staję przed wyborem:
    - Sprzedać wszystko i kupić dwie aktywne 15'+Driver (opcja słabo mobilna i niezbyt dobra do konferansjerki)
    - Wymienić "sekcję basową" czyli nowy basik i końcówka do niego.

Co byście proponowali? Warunek konieczny - MOBILNOŚĆ - aktualny zestaw wrzucam do bagażnika w Skodzie Octavii liftback razem z oświetleniem, statywami i konsolą.
    Może bas (lub dwa) na jakimś 12' głośniku?
    Jedna mocniejsza 15' (np B&C 15PS100)?
    Wymiana nadstawek na 10' lub 8' i do tego bas 18'?

Z góry dziękuję za porady :)

• #2 09 Sty 2017 14:34
    DjMapet
    Poziom 42  

Zależy co grasz. Jak imprezki lżejsze (bankiety, wesela itp) to dwa basiki na dobrych 12" głośnikach by wystarczyły, ale z drugiej strony, podpieranie tubowych nadstawek 12" basikami? Hmm w zasadzie wszystko można, ale dla mnie to nieodpowiednia konfiguracja.
    Jeśli i cięższego gatunku imprezy wchodzą w grę (18-stki, dyskoteki) to minimum 2 basy 15" a najlepiej 18". Jakkolwiek na 15" głośnikach można jeszcze sklepać coś mobilnego, tak na 18", już nie. Co prawda 18 PS-76 zagra i w 120 l (netto), ale subbasem nazwać takiej paczki nie można.
    Może pogadaj z Granatem? Na pewno coś doradzi.

Pozdrawiam.

• #3 09 Sty 2017 17:32
    Danek9
    Poziom 17  

Gram w zasadzie wszystko - czasem klubowo, czasem weselnie. Oczywiście nie wymagam, żeby klubowa muzyka miała tyle basu co w klubie, ale chciałbym, żeby było go więcej niż te 350W, które mam aktualnie do 300W nadstawek ciętych przez producenta od dołu na 100Hz.

To są nadstawki BR nie tubowe - moja pomyłka w oznaczeniu.

Rozbudowa nagłośnienia DJ do 100 os. Rozbudowa nagłośnienia DJ do 100 os.

• #4 09 Sty 2017 23:15
    DjMapet
    Poziom 42  

Popraw w pierwszym poście, bo KT a KS, to spora różnica. :-)
    Jaką masz obudowę do tego B&C 15HPL76?
    Ile chcesz przeznaczyć kasy na sprzęt?

Pozdrawiam.

• #5 09 Sty 2017 23:49
    Danek9
    Poziom 17  

Obudowa 15HPL76 to własnej produkcji sześcian BR zrobiony według zaleceń producenta (coś około 100-115l @40Hz). Dokładnie nie pamiętam według jakiego projektu ją robiłem, ale to była moja pierwsza produkcja w życiu więc chciałbym zrobić obudowę od nowa, bo zdecydowanie nie jest idealna.

Co do funduszy to myślę że około 1000-1500 zł mogę wydać na głośnik i obudowe. Chciałbym trafić jakiś używany, nie zmęczony głośnik, a obudowę zrobić sam i tym sposobem zredukować koszty, ale to będzie trudne, bo używka to zawsze loteria :-)

• #6 11 Sty 2017 18:36
    DjMapet
    Poziom 42  

Znaleźć używany, w dobrym stanie, dobrej jakości i wysokiej skuteczności głośnik, nie będzie łatwo.
    Jak nie znajdziesz, to kup 18 PS/76 i zrób mu, domek br ok. 120L ze sklejki. Nie powinien ważyć więcej jak 30-35 kg i do skody też wejdzie. Projektów w sieci trochę jest.

Pozdrawiam.

• #7 11 Sty 2017 20:24
    Danek9
    Poziom 17  

Jest to jakaś propozycja, ale buda zamiast zmaleć to urosła :)
    Jaka będzie różnica pomiędzy 18ps76 a 15ps76/15ps100 ? 18' zagra głośniej czy niżej?
    Nigdy nie słuchałem 18' BR. Słuchałem kiedyś jedynie 18' tuby na B&C, ale to był zdecydowanie sprzęt na plener niż na salę.

• #8 12 Sty 2017 13:04
    irc205
    Poziom 23  

Ja używam bas na 18ps76 dokładnie uBR18 od Granata i polecam gra konkretnie jak za ta cenę. Ogarniesz wszystkie imprezy do 100osób. Ja napędzam go Synq 1k0 w mostku.

• #9 12 Sty 2017 16:43
    Danek9
    Poziom 17  

Ile waży taki subbas? To jest ogólnodostępny projekt czy wiedza zastrzeżona?
    Uradzi to jakiś lekki wzmacniacz bardziej budżetowy niż Synq? Np jakiś Behringer iNuke?

• #10 12 Sty 2017 21:15
    irc205
    Poziom 23  

Wazy 37kg projektu nie ma jedynie możesz kupić gotowy bas u granata.
    Co do końcówki to bez problemu z lekkich stx pa 1000 w mostku czy wspomniany Behringer.

• #11 12 Sty 2017 22:52
    Danek9
    Poziom 17  

No to niestety odpada - budżet był określony powyżej :-) Ten bas u Granata kosztuje dwa razy tyle co mój cały budzet... Gdyby był projekt budy to głośnik za ~750zl da się kupić i do tego złożyć obudowę za jakieś 300-400 zł i bym się zmieścił.
    Szkoda, bo już prawie mnie przekonaliście na 18' :-)

Szukamy w takim razie 15' glosnika do basu, do którego da się samemu zrobić domek BR według sprawdzonego projektu.

Chyba że jakaś bardziej skomplikowana obudowa dla 15' sprawdzona w sali jako pojedyncza sztuka?

• #12 13 Sty 2017 00:01
    irc205
    Poziom 23  

Budżetu za bardzo byś nie przekroczył wystarczy napisać do niego i zapytać. Nie sugeruj się tym uBR ze strony to całkiem inna moc i głośnik.

• #13 13 Sty 2017 11:56
    DjMapet
    Poziom 42  

Tak myślę, iż może lepiej kupić jakiś firmowy, używany bas z odsprzedażą którego, nie będzie większego problemu? Z DIY masz praktycznie dożywocie, bo trudno coś takiego sprzedać.

Pozdrawiam.

• #14 13 Sty 2017 17:51
    Danek9
    Poziom 17  

Ja bym bardzo chętnie kupił sobie wszystko od dr_aus'a albo granata, ale na tą chwilę wygląda to tak, że może być to ostatni sezon mojego grania (praca zawodowa, zakładam rodzinę itd.).
    Aktualne nadstawki mają u mnie na pewno dożywocie, więc i ten basik pewnie zostanie na zawsze z przeznaczeniem na letnie grillowanie na działce i imprezy ze znajomymi.

Ktoś słyszał kiedyś Beyma 15G40 w BR? Spory xmax i niezła moc - może w tą stronę?

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty