Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Czyszczenie łańcucha z farby proszkowej

misiekk2007 08 Sty 2017 20:27
  • #1 08 Sty 2017 20:27
    misiekk2007
    Poziom 8  

Witam wszystkich, z góry przepraszam jeżeli pisze w niewłaściwym wątku.

Tak jak w temacie, ostatnio zetknąłem się z małym problemem w moim zakładzie, gdyż posiadamy kilka pieców w których są wygrzewane różne małe elementy pomalowane proszkowo, te elementy w piecu są osadzane na łańcuchu który idzie przez cały piec, krótko mówiąc podczas użytkowania farba proszkowa czasami gdzieś spłynie i po jakimś czasie użytkowania łańcuch jest zabrudzony i oblepiony farbą. Do tej pory co jakiś czas łańcuch był czyszczony za pomocą szczotki drucianej i konserwowany smarem. Problem jest w tym że czyszczenie ręczne jest bardzo czaso chłonne.

I tu moje pytanie do was, czy praktykowaliście może czyszczenie łańcuchów po przez piaskowanie albo wypalanie farby poprzez palnik, a może macie jakieś inne pomysły?

• #2 08 Sty 2017 20:44
    ShakeAll
    Poziom 19  

Przy piaskowaniu pył dostaje się wszędzie, musiałbyś potem bardzo dokładnie umyć łańcuch np w ropie i zakonserwować, pod warunkiem że jest to zwykły łańcuch rolkowy, a nie np. X-ring jak w motocyklach.
    Wypalanie odpada, ogniwa łańcucha są hartowane, przy wygrzewaniu odpuścisz je i będą miękkie.
    Spróbuj chemicznie, ale najlepiej mechanicznie, tylko zamiast ręcznie to spróbuj zrobić sobie jakiś przyrząd, zamontować szlifierkę kątową z drucianką i jakiś prowadnik na łańcuch, po którym można byłoby go powoli przesuwać.

• #3 08 Sty 2017 21:21
    Diabeł Tasmański
    Poziom 11  

Jeśli łańcuch jest stalowy i daje się demontować - silny roztwór sody kaustycznej w gorącej wodzie. Zżera większość farb, jakie widziałem - przy myciu żeliwnych korpusów części maszyn itp.

• #4 08 Sty 2017 22:03
    DecoDominik
    Poziom 14  

Elektroliza.