Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nagłośnienie sali 35m x 40m

d2mac 08 Sty 2017 21:33 2133 7
  • #1 08 Sty 2017 21:33
    d2mac
    Poziom 9  

Witam

Jako , że nie mam doświadczenia w nagłośnieniach zadaję pytanie jaki wybrać sprzęt do nagłośnienia sali o wymiarach jak w temacie.

W każdym rogu sali wyprowadzony jest przewód głośnikowy 2 x 2,5 na wysokości 2,5 m.Inwestor chce aby kolumny były zamontowane na tej wysokości na uchwytach ściennych.Jest to sala taneczna na której będą odbywały się głównie imprezy okolicznościowe typu 18-tki itp.

Potrzebuję sprzętu z dwoma ,trzema wejściami mikrofonowymi i dwoma ,trzema , liniowymi..Ze względu na prostotę obsługi myślałem o power-mikserze z usb i bt. do odtwarzania muzyki.

Zastanawiam się na power-mikserem Peavey PVI 6500 (ze względu na bluetooth) 2 x200w przy 4 ohm oraz kolumnach ldm GVP-312F/8ohm połączonych po 2szt równolegle na kanał.

Czy to jest dobre rozwiązanie i nagłośni odpowiednio taką salę?

Pozdrawiam

• #2 09 Sty 2017 10:46
    adambyw
    Moderator Akustyka

Jak wysoka jest sala?
    W mojej ocenie zbyt mało zbyt słabych źródeł dźwięku na tak dużą salę. Będzie niezbyt głośno, dodatkowo przy większej wysokości sufitu będzie duży czas pogłosu który będzie sprawiał że dźwięk będzie nieczytelny. Przez co dźwięk będzie męczył i będzie bardziej odbierany jako hałas.
    Myślę że 4 kolumny to absolutne minimum a 6-8 było by optymalnie.

• #3 09 Sty 2017 12:26
    DjMapet
    Poziom 42  

Zastosowanie czterech GVP-312F/8 om jeszcze by można zaakceptować, ale zasilanie ich wzmacniaczem o mocy 2x200W/4 om, to niedobry pomysł.
    Druga sprawa, to odpowiednie natężenie niskiej części pasma. Z wysoko umieszczonych kolumn na 12" midbasach, basu będzie niewiele, co najwyżej wysoki kick-bas. Jakkolwiek w przypadku bankietu, czy wesela, taka konfiguracja jeszcze obleci, to w przypadku 18-stek, studniówek czy dyskotek nie widzę tego, bez podparcia odpowiednią ilością zestawów basowych.
    35x40m, to powierzchnia samego parkietu, czy całej sali, włącznie z częścią tzw konsumpcyjną? Bo nagłaśnianie konsumpcyjnej części w tym samym stopniu co parkietu, nie ma sensu.

Pozdrawiam.

• #4 09 Sty 2017 17:04
    d2mac
    Poziom 9  

Witam

Wymiar 35m x40m to sala razem z częścią konsumpcyjną. Sam parkiet taneczny to
    wymiary 15m x 25m i na tej części są wyprowadzone przewody do kolumn.

Jaki więc sprzęt moglibyście polecić , aby to brzmiało w miarę przyzwoicie i miało zapas mocy?

PS.
    Upieram się przy power-mikserze

Pozdrawiam

• #5 10 Sty 2017 00:22
    DjMapet
    Poziom 42  

Znalazłem specyfikację tego Peavey-a i jego moc RMS to 2x100W/4 om. Tylko ciekaw jestem, jak osiąga tak zawrotną moc, przy poborze z sieci .... 74W! :-)
    Zabawka z bajerami. https://assets.peavey.com/literature/manuals/118111_26341.pdf
    Trudno będzie o porządny powermikser z takimi bajerami jakich sobie życzysz, ale poszukaj, może znajdziesz. Jak znajdziesz to wrzuć - ocenimy.
    Bez bajerów mogę jedynie polecić minimum LDM SMX 810R i dobrane do niego odpowiednie dwie szerokopasmówki + subwofer pasywny z filtrem dolnoprzepustowym.

Dość prosta w obsłudze jest też konfiguracja typu zestaw aktywny 2+1+mikser z bajerami, no ale przecież Ty koniecznie chcesz powermikser... :-)

Pozdrawiam.

• #6 10 Sty 2017 10:13
    d2mac
    Poziom 9  

Witam
    Skoro uważasz , że lepszy będzie LDM SMX-810R to zdaję się na twoją opinię i wiedzę. Czy 4 szt kolumn GVP-315F/8 połączone równolegle po 2szt na kanał będą wystarczające? Czy może wystarczą tańsze GVP-312F/8.
    Z subwoofera na razie bym zrezygnował , ze względów finansowych.

Pozdrawiam

• #7 10 Sty 2017 22:12
    DjMapet
    Poziom 42  

Jak bez subwofera, to 4xGVP-315F/8.
    Do SMX-810R, można podłączyć: cztery kolumny o impedancji 8 om, lub dwie kolumny o impedancji 4 om, lub dwie kolumny o impedancji 8 om + subwofer pasywny z filtrem dolnoprzepustowym.

Pozdrawiam.

• #8 02 Cze 2017 13:46
    dr_aus
    Poziom 24  

Typowe podejście inwestora... czyli wyprowadził kable, bez konsultacji, a na sprzęt wyda mniej niż 1% inwestycji w ściany i wystrój... przy czym zapewne bez kompletniej jakiegokolwiek przygotowania akustycznego..
    Jak zwykle będzie z tego klapa.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme