Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Optymalizacja kodu - co poprawić

belstar123 09 Sty 2017 18:21 303 0
  • #1 09 Sty 2017 18:21
    belstar123
    Poziom 7  

Witam wszystkich.
    Buduje sobie urządzenie które będzie zasilane silnikiem z taniego blendera. Ponieważ silnik ma dość wysokie obroty, wykorzystałem oryginalny układ kontroli prędkości blendera lekko zmodyfikowany, wstawiłem dodatkowy rezystor szeregowo z potencjometrem sterującym obrotami. Postanowiłem też dodać jakiś czujnik który by je mierzył - padło na halotron i arduino uno. Gdy już było cacy, stwierdziłem że silnik pod obciążenie się trochę grzeje, a że układ będzie zamknięty ze względów bezpieczeństwa (230v), dodałem też czujnik DS18B20 mierzący temperaturę. Całość w tej chwili przedstawia się następująco:
    Po włączeniu zasilania na wyświetlaczu wyświetlają się aktualne obroty silnika, po wciśnięciu przycisku wyświetlacz przełącza się na okres trzech sekund i w tym czasie pokazuje temperaturę silnika. Dodałem też diodę dwu kolorową (red green ) której zadaniem jest pokazywanie jaki jest stan temperatury bez potrzeby naciskania przycisku (zielona dobrze, czerwona źle i w miedzy czasie pośrednie kolory). W układzie pozostała też dioda z przykładów kursowych na pinie 13 i włącza się ona po naciśnięciu przycisku na okres taki jak wyświetlacz. I teraz mój problem:
    Co byście zmienili w kodzie by uczynić go bardziej optymalnym. Kod ten jest mieszanką różnych kursowych przykładów i tym co znalazłem w sieci.
    Muszę przyznać że tworzenie kodu dla Arduino gdy się ma przyzwyczajenia z VBA jest bardzo wkurzające(średniki, klamerki, przypisania, porównania itd).

Zaznaczam że nie pytam o gotowce, ale wskazówki co usprawnić.

Pozdrawiam.

Kod: c
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME