Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wyświetlacz Siemens Logo 8 nie pokazuje danych.

akhenaton 09 Sty 2017 18:50 459 4
  • #1 09 Sty 2017 18:50
    akhenaton
    Poziom 2  

Witam. Mam problem z wyświetlaczem wbudowanym w sterownik Siemens Logo 8. Zaprogramowałem go by po włączeniu układu na wyświetlaczu wbudowanym wyświetlał tekst oraz odczyty z czujników. Po zgraniu programu do sterownika, oraz podłączenia potencjometru w formie czujnika na wyświetlaczu pojawia się tekst, ale bez odczytów. Po wejściu do menu sterownika do zakładki parametry, dane do odczytu zapisane w programie, oraz zmienna z podłączonego potencjometru są wyświetlane. Pytam więc czy ma ktoś pojęcie jak ten problem rozwiązać, lub czy wie gdzie ten problem może mieć przyczynę.

• #2 09 Sty 2017 19:49
    pafciowaw
    Specjalista Automatyk

Na symulacji programu wyświetlały się te wartości?
    Jeżeli wiele ekranów jest wysterowanych jednocześnie to przy konflikcie pól wyświetlany jest ten z niższego numeru zakładki...

• #3 10 Sty 2017 18:57
    akhenaton
    Poziom 2  

Na symulacji wszystko było wyświetlane dobrze, a do sterownika nie było podłączonego żadnego ekranu, był tylko ten wbudowany. W programie również ustawiony był tylko jeden blok informacyjny.

• #4 10 Sty 2017 22:57
    hemicznyali
    Poziom 13  

Sprawdź czy masz prawidłowo wybraną opcję miejsca wyświetlania komunikatu, powinno być zaznaczone "Wyświetlacz Logo" albo "Oba".
    Przykład na zrzucie.

• #5 11 Sty 2017 18:00
    akhenaton
    Poziom 2  

Udało mi się rozwiązać problem. Okazało się że po przeniesieniu programu z zakładki "Tryb Schematów " do "Projekt Sieci" ustawienia w bloku informacyjnym(załącznik; blok B001) zniknęły. Po prostu musiałem w projekcie sieci ustawić je ponownie.

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME