Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy Tab 2 7.0 - nie można zainstalować TWRP

jaros85 09 Sty 2017 19:06 537 6
  • #1 09 Sty 2017 19:06
    jaros85
    Poziom 20  

Witam wszystkich.
    Chcę zainstalować Cyanogenmod w tablece Galxy TAB 2.
    Pobrałem Odina + sterowniki USB + TWRP

Robiłem wszystko zgodnie z filmikiem poniżej niestety po wgraniu pliku tablet się restartuje ale po ponownym wyłączeniu i włączeniu trybu revovery (power + vol up) cały czas uruchamia się stary tryb recovery,
    Czy coś robię nie tak ?

Link

• #2 09 Sty 2017 19:32
    gsm-tech
    Poziom 23  

W Odinie odznacz ptaszka przy Auto Rebot i flashnij taba , po zakończeniu ręcznie zrestartuj taba

• #3 10 Sty 2017 21:33
    jaros85
    Poziom 20  

Witam niestety nie pomogło.
    Może napiszę co robię po kolei może coś robię nie tak.

Mam już pobranego Odina i zainstalowane sterowniki USB
    Wyłączam tablet a następnie włącza trzymając power + (vol -) później naciskam vol+

Podłączam kabel usb w Odinie wybieram AP i plik espresso-common_TWRP_3.0.2-8.tar.md5
    Według powyższych informacji odznaczam Auto Reboot
    Naciskam start Odin wyświetla w logach przebieg wgrywania pliku TWRP.
    Wszystko kończy się sukcesem odłączam tablet i wyłączam go przytrzymując zasilanie około 2-3sekundy.
    Po restarcie tabletu wyłączam go ponownie i włączam tym razem trzymając power + (vlo+) a tu to samo bez zmian.

Zrzuty ekranu poniżej.
    Samsung Galaxy Tab 2 7.0 - nie można zainstalować TWRP Samsung Galaxy Tab 2 7.0 - nie można zainstalować TWRP Samsung Galaxy Tab 2 7.0 - nie można zainstalować TWRP Samsung Galaxy Tab 2 7.0 - nie można zainstalować TWRP Samsung Galaxy Tab 2 7.0 - nie można zainstalować TWRP Samsung Galaxy Tab 2 7.0 - nie można zainstalować TWRP

• Pomocny post
    #4 11 Sty 2017 09:39
    xSzwagier
    Poziom 21  

Najważniejsze: sprawdź, czy twrp dla 3g czy dla wifi.

Dodano po 41 [sekundy]:

Przy okazji: ja korzystam z innego recovery; takiego dotykowego - nie pamiętam, jak ono się nazywa, ale postaram się Ci je znaleźć, bo nie miałem z nim żadnego problemu.

Dodano po 2 [minuty]:

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2202635 Proszę - dla 10.1
    https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2202667 dla 7.0

• #6 13 Sty 2017 15:48
    xSzwagier
    Poziom 21  

jaros85 napisał:
    Dzięki za pomoc.
    Potrzebuję TWRP dla wersji 3G czyli P3100.
    Z tego co czytałem do pobrania jest wersja pliku *.zip a do Odnia potrzebna jest plik *.tar.md5 nie mogę tego nigdzie znaleźć na tym forum.
    Znalazłem to ale nie wiem czy dokładnie o to chodzi https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=39935850&postcount=89

RATUNKU!
    Plik .tar.md5 masz w pliku .zip. ;-;

Dodano po 1 [minuty]:

A jeżeli nie, to rootuj tableta i instaluj mobile odina.

• #7 23 Sty 2017 22:40
    jaros85
    Poziom 20  

Witam.
    W pliku *.zip jest spakowany plik z rozszerzeniem *.img a nie *.tar.md5 dlatego się pytałem gdzie można to znaleźć.

Dzięki za pomoc tak czy inaczej udało mi się wgrać TWRP całość znalazłem tutaj:
    https://forum.xda-developers.com/galaxy-tab-2/galaxy-tab-2-unified/rom-cyanogenmod-13-cm13-0-t3303798

Cały problem leżał w resetowaniu się urządzenia.
    Aby prawidłowo wgrać TWRP należy:
    1. Wyłączyć tablet
    2. Nacisnąć i trzymać do włączenia się urządzenia przyciski Power + (Vol-)
    3. W następnym ekranie wcisnąć należy Vol+
    4. W Odinie odznaczamy opcję autorestartu urządzenia
    5. Wgrywamy TWRP
    6. Nie wiem czy dobrze ale po zakończeniu wgrywania ja trzymałem ponownie przyciski Power + (Vol-) aż urządzenie się zresetowało
    7. Następnie trzymałem Power + (Vol+) tak aby nie doprowadzić do załadowania standardowego androida.
    8. To wszystko gdy trzymałem Power + (Vol+) załadował mi się nowy system recovery i pozostał już na stałe.

Niestety nie polecam wersji cm-13.0-20161218-NIGHTLY u mnie nie działał google play więc praktycznie cały tablet był bezużyteczny.
    Z tego co testowałem działało wifi i aparat.
    Wgrałem u siebie najnowsze wydanie NIGHTLY cm 12 czyli Android 5.1.1 a tam już wszystko działa: gps,wifi i czujnik oświetlenia ponieważ podobno może być z nim problem.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME