Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Arduino Uno r3 - Odczyt danych z urządzeń.

Marcinn212 09 Sty 2017 20:14 447 7
  • #1 09 Sty 2017 20:14
    Marcinn212
    Poziom 6  

Witam.

Chcę podłączyć pod uno inne urządzenie, żeby odczytać dane z niego, tylko nie wiem pod które piny wpiąć Data+ i Data-.

• #2 10 Sty 2017 07:32
    ditomek
    Poziom 17  

Nie sądzę, żebyś znalazł odpowiedź na tak postawione pytanie. Wynika z tego, że jesteś kompletnie zielony albo masz problem z formułowaniem pytań. Jeśli jesteś kompletnie zielony to najpierw trochę poczytaj sam.
    Myślę, że po zapoznaniu się z pinoutem USB i Arduino będziesz miał pierwsze wnioski.

• #3 10 Sty 2017 09:23
    Marcinn212
    Poziom 6  

ditomek napisał:
    Nie sądzę, żebyś znalazł odpowiedź na tak postawione pytanie. Wynika z tego, że jesteś kompletnie zielony albo masz problem z formułowaniem pytań. Jeśli jesteś kompletnie zielony to najpierw trochę poczytaj sam.
    Myślę, że po zapoznaniu się z pinoutem USB i Arduino będziesz miał pierwsze wnioski.

Chcę podpiąć urządzenie zewnętrzne do arduino z kabla USB , data+, data- nie wiem w które piny.
    Źle zrozumiałeś pytanie, nie chodzi o pinout USB tylko o wejście danych na płytkę arduino w celu odczytu i emulacji urządzenia.
    A to zupełnie co innego, nigdzie nie podałem pinout USB, żebyś udzielał takiej treści odpowiedzi,
    ktoś się tu pomylił, albo nie przeczytał ze zrozumieniem.

Chodzi mi o takie coś jak na linku:
    https://www.youtube.com/watch?v=CJjLUAgAFnQ Arduino Uno r3 - Odczyt danych z urządzeń.

• #4 10 Sty 2017 14:33
    ditomek
    Poziom 17  

Napisz dokładnie co chcesz zrobić. Widzę, że zmodyfikowałeś treść pierwszego postu wiec teraz rzeczywiście nasza dyskusja wygląda co najmniej dziwnie. Napisz co dokładnie chcesz uzyskać bo to ze chcesz podłączyć jakieś tajemnicze urządzenie do arduino przy pomocy kabla USB to mało. Szczególnie w przypadku że atmega 328 nie obsługuje USB. Co ma do rzeczy ta przejściówka USB - serial z załączonego obrazka? Nie mam teraz dostępu do YT.

• #5 10 Sty 2017 19:19
    Marcinn212
    Poziom 6  

ditomek napisał:
    Napisz dokładnie co chcesz zrobić. Widzę, że zmodyfikowałeś treść pierwszego postu wiec teraz rzeczywiście nasza dyskusja wygląda co najmniej dziwnie. Napisz co dokładnie chcesz uzyskać bo to ze chcesz podłączyć jakieś tajemnicze urządzenie do arduino przy pomocy kabla USB to mało. Szczególnie w przypadku że atmega 328 nie obsługuje USB. Co ma do rzeczy ta przejściówka USB - serial z załączonego obrazka? Nie mam teraz dostępu do YT.

Nie musi być to połączenie z USB urządzenia pod Arduino, może być z pinów urządzenia, żeby odczytać dane z urządzenia.
    Widziałem na filmiku, że się da emulować urządzenia z odczytu danych z Arduino UNO R3 z innego urządzenia, żeby sterownik tego urządzenia był traktowany jak oryginał.

• #6 11 Sty 2017 13:19
    ElectronicRideTV
    Poziom 9  

To pokaż jakiś link czy coś bo nie wiemy o co chodzi. Istnieją różne rejestry przesuwne i inne moduły, których bity da się odczytać przez arduino, lecz w takich sytuacjach trzeba znać co to za moduł mieć jego dokładny datasheet, pinout, strukture, sposób funkcjonowania. Dopiero wtedy można coś zacząć myśleć co i jak by tu napisać w programie arduino. Ale taki program nie był by prosty do napisania, no chyba, że już ktoś to zrobił i się podzielił swoim osiągnięciem w internecie. Także @Marcinn212 więcej informacji co? do czego? (a no tak arduino) w jaki sposób? Jak na działać? Jaki zamierzony efekt?

• #7 11 Sty 2017 14:24
    Piotrus_999
    Poziom 39  

Marcinn212 napisał:
    Chcę podłączyć pod uno inne urządzenie, żeby odczytać dane z niego, tylko nie wiem pod które piny wpiąć Data+ i Data-.
    Pytanie o niemożliwej do udzielenia odpowiedzi. Urządzenia mają różne interfejsy u(s)art, i2c, SPI, can, analogowe, pętle prądowe ...... I każde się podłącza inaczej

• #8 13 Sty 2017 11:51
    Marcinn212
    Poziom 6  

Piotrus_999 napisał:
    Marcinn212 napisał:
    Pytanie o niemożliwej do udzielenia odpowiedzi. Urządzenia mają różne interfejsy u(s)art, i2c, SPI, can, analogowe, pętle prądowe ...... I każde się podłącza inaczej

Dzięki za info,daje sobie z tym spokój. :)