Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

EasyEDA czy jest opcja "rebuild copper area"

rosak 09 Sty 2017 12:25
  • #1 09 Sty 2017 12:25
    rosak
    Poziom 17  

Kolejne szybkie pytanie-
    czy jest gdzieś opcja jak w EasyEDA "rebuild copper area"? Za każdym razem, kiedy przesunę coś na płytce z już istniejącym poligonem, muszę wejść w info poligonu, zmienić jakiś parametr np width, apply i zmienić go spowrotem. Można też zrobić ripup gnd, poprzesuwać sobie elementy i wylać poligon ponownie, jednak ciągle jest to więcej klikania niż przycisk "Rebuild" z EasyEDA.

Moderowany przez dondu:

Nie zadawaj pytań z innego tematu niż temat który utworzyłeś.
    Posty wydzieliłem do nowego.

• #3 09 Sty 2017 15:49
    rosak
    Poziom 17  

Nie rozumiesz.
    W EasyEDA kiedy coś przesunę, klikam na "Rebuild copper area".
    W Eagle kiedy coś przesunę, we właściwościach poligonu muszę np. zmienić parametr width z 10 na 8, kliknąć apply, i wtedy mam nowy poligon, jednak muszę go spowrotem zmienić na 10 i znów kliknąć apply.
    Innymi słowy dwa razy muszę budować nowy poligon.

• #5 09 Sty 2017 15:59
    rosak
    Poziom 17  

Dalej nie rozumiesz ;) nie pisz, że dziwne tylko napisz jak Ty to robisz. Masz gotową płytkę z poligonem. Przesuwasz np. jeden kondensator 0603 o 20 mil, czyli ląduje on już na poligonie. Co robisz, żeby poligon teraz zalał miejsce pozostałe po tym kondensatorze i oblał ładnie obrys w nowym miejscu?

• #7 09 Sty 2017 16:06
    rosak
    Poziom 17  

Dokładnie o to mi chodziło.
    Tzn wiedziałem o tej funkcji bo za jej pomocą budowałem przecież poligon, ale jakoś nie pomyślałem żeby jej użyć do szybkiej odbudowy.. :/
    Dzięki.