Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GeForce GTX 660 - Błąd sterownika urządzenia, gasnący ekran

Luqas94 09 Sty 2017 21:02 279 9
  • #1 09 Sty 2017 21:02
    Luqas94
    Poziom 9  

Witam. Mam taki problem z moim komputerem; najpierw zaczął gasnąć ekran podczas np. oglądania filmów w przeglądarce (przechodził tak jakby w stan standby, ale komputer dalej pracował, o czym świadczyły działające głośniki). Podobnie dzieje się przy grach wideo tyle że dochodzi do tego jakby zacięcie dźwięku i samoczynny restart komputera. Korzystam z programu do kontrolowania karty graficznej : MSI Afterburner- wykresy na spoczynku zawsze były prostolinijne, teraz zrobiły się poszarpane. Postanowiłem przeinstalować sterowniki, jednak niewiele to dało. Czasami pojawaia się też okienko: sterownik ekranu przestał działać, ale odzyskał sprawność. Po takim błędzie wskazania programu afterburner wariują) GeForce GTX 660 - Błąd sterownika urządzenia, gasnący ekran GeForce GTX 660 - Błąd sterownika urządzenia, gasnący ekran

Specyfikacja
    01-Płyta główna ASRock H81M
    02-Intel CORE i5-4460, 3.2GHz, 6MB
    03- Pamięć Corsair Vengeance DDR3 4GB 1600MHz CL9
    04-Karta graficzna MSI GeForce GTX 660 GAMING OC, 2GB DDR5
    05-Zasilacz XFX Core 450W PRO 120mm 80+ PSU (P1-450S-X2B9)
    06
    07
    08-
    09-Windows 7 Ultimate

• #2 09 Sty 2017 21:09
    Kasek21
    Poziom 43  

Można przeinstalować system, można sprawdzić poprawność działania karty na innym komputerze... choć doświadczenie mówi o uszkodzeniu karty graficznej.

• #4 09 Sty 2017 21:37
    Kasek21
    Poziom 43  

Luqas94 napisał:
    Jest jakaś możliwość sprawdzenia karty ale na miejscu? na moim komputerze?

To co zotało napisane sugeruje co napisałem!

Możesz sprawdzić na innym komputerze ale nie wróżę lepszej diagnozy!

• #5 10 Sty 2017 16:29
    Damkofr
    Poziom 9  

Miałem podobnie na starym lapku, karta padnięta była.

• #6 10 Sty 2017 17:10
    Luqas94
    Poziom 9  

Aktualizacja: problem z gasnącym ekranem podczas oglądania YT ustąpił. Podczas grania w lekkie tytuły typu DSJ 4, Gwint beta- nic się nie psuje, wszystko śmiga elegancko. Przy uruchomieniu np. Wiedźmina 3 po kilku minutach ekran łapie freeze (słychać dźwięk powiadomienia systemowego- tylko jakiego?), ale komputer dalej działa: można normalnie odpalić na przykład Youtube i dowolną piosenkę. Pierwsze spróbuję przeinstalować system. Tylko mam trochę danych do zarchiwizowania, trochę mi to zajmie.
    Jak wygląda sprawa oddania karty na gwarancję- uznają je czy zrzucą winę na niewłaściwe użytkowanie?

• #7 11 Sty 2017 21:13
    Rafik_ck
    Poziom 23  

Będziesz raczej musiał wymienić kartę graficzną bo ta już swoje przezyła i musi iść na emeryturę .

• #8 12 Sty 2017 09:25
    Luqas94
    Poziom 9  

UP żartujesz sobie ze mnie? Kupiłem ją 2,5 roku temu jeszcze jest na gwarancji. Tyle wytrzymuja te nowoczesne superultra karty graficzne?
    Aktualizacja: po przeinstalowaniu systemu blad ze sterownikami nie występuje. Pytanie czy instalować najnowszą ich wersję?

EDIT
    Niestety diagnoza jest trafna. Po przeinstalowaniu błąd początkowo nie wyskakiwał. Ale po jakimś czasie sytuacja się powtórzyła. Kartę wysłałem na gwarancję- zobaczymy z jakim skutkiem. Teraz pytanie czy używając karty zintegrowanej nie rozwalę procesora nim karta zdąży wrócić?

Scaliłem. RADU23

• #9 14 Sty 2017 22:22
    RADU23
    Moderator - Komputery Serwis

Luqas94 napisał:
    Teraz pytanie czy używając karty zintegrowanej nie rozwalę procesora nim karta zdąży wrócić?

Niby dlaczego miał byś rozwalić procesor używając zintegrowanej karty?
    Przecież po to jest, by z niej korzystać gdy się nie ma innej.

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME