Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Automation Studio B&R połączenie ze smartfonem poprzez VNC

fanzelito 09 Sty 2017 21:48
  • #1 09 Sty 2017 21:48
    fanzelito
    Poziom 2  

Witam wszystkich!
    Robię mały projekt a Automation Studio na sterowniku B&R, aktualnie testuje go ciągle na komputerze z użyciem VNC-viewera. Od jakiegoś czasu próbuje uruchomić wizualizację na smartfonie z użyciem vnc-viewera ale niestety bezskutecznie. Proszę o jakieś porady o czym mogłem zapomnieć w ustawieniach.

• Pomocny post
    #2 09 Sty 2017 22:58
    Zgoodie
    Poziom 20  

Moze wpisz w polaczeniach IP: Numer portu = 5900
    Ja testowalem te sterowniki z powodzeniem na smartfonach i wszystko dziala.
    Poza tym czy vnc pokazuje blad typu "conection refused" czy tylko nie widzisz wizualizacji? w tym drugim przypadku moze byc problem z rozdzielczoscia

• #3 10 Sty 2017 11:46
    fanzelito
    Poziom 2  

Zacząłem zmieniać pewne ustawienia i napotkał mnie poważniejszy problem. Aktualnie nie mam dostępu do wizualizacji z poziomu vnc również komputera. VNC żąda hasła do autoryzacji a w projekcie opcja physical view -> ETH (configuration) -> VNC server -> password -> authentication jest zaznaczona na off. Rebuildowałem cały program użyłem opcji create compact flash a vnc ciągle wymaga hasła. Pozostawienie pustego pola również nie powoduje dostępu do wizualizacji.
    Do połączenia z poziomu komputera używam IP ustawionego w Device parameters -> IP address czy w przypadku połączenia przez sieć używam tego samego? Gdzie ustawić adres zewnętrzny abym mógł skorzystac z VNC w smartfonie? W VNC servers port jest cały czas 5900
    Proszę o odpowiedź, zbliża się czas oddania projektu dyplomowego myślałem, że mam już dopięte wszystko na ostatni guzik oprócz właśnie połączenia z telefonem, a tutaj spotkała mnie ta niemiła niespodzianka z niemożliwością dostępu również z poziomu PC.

• Pomocny post
    #4 10 Sty 2017 12:22
    Zgoodie
    Poziom 20  

Jesli podeslesz na priv projekt albo linka do pobrania to moge po poludniu rzucic okiem. Ewentualnie sprobuj hasla "111"

• #5 10 Sty 2017 12:34
    fanzelito
    Poziom 2  

Konieczne było ustawienie hasła autoryzacyjnego w VNC a więc nie miało to nic wspólnego z projektem, zdziwiło mnie to gdyż wcześniej działało bez tego typu ustawień. Problem obecnie wygląda tak, że VNC zamiast z wizualizacją łączy się z moim pulpitem.

EDIT. powodem połączenia z pulpitem było uruchomienie VNC server, który udostępniał mój pulpit. Odznaczyłem tą opcję i połączenie z wizualizacją z poziomu PC znowu jest możliwe. Ciągle jednak pozostaje problem z dostępem poprzez smartfon.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty