Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie BEHRINGER XENYX 1002 plus MXL 770.

fabiniak 09 Sty 2017 22:45 906 8
  • #1 09 Sty 2017 22:45
    fabiniak
    Poziom 6  

witam kupiłem mikser Behringer XENYX 1002 plus MXL 770 i nie mam pojęcia jak podłączyć go do komputera żeby nagrywał mi ścieżki w programie AudaCity .proszę o pomoc w wytłumaczeniu mi gdzie mam kable podłączyć.

• #2 09 Sty 2017 23:07
    DoctorX
    Poziom 23  

Może przez wejście/wyjście analogowe na początek? W mikserze masz CD/TAPE IN OUT na chinch-ach.

• #4 10 Sty 2017 08:45
    fabiniak
    Poziom 6  

Stacjonarny i mam wejście niebieskie.

• #5 10 Sty 2017 09:32
    alojzy7719
    Poziom 35  

W linku powyżej masz podobny temat.

• #6 09 Maj 2017 19:07
    Kiepski Elektronik
    Poziom 9  

Witajcie!

Ja też chciałem coś dodać o Xenyxie 1002 i MXL 770.

Posiadam przedwzmacniacz i mikrofon, ktorych nazwy padły już wyżej. Nigdy nie miałem problemu z podłączeniem i z uzyskaniem sygnału z tych urządzeń. Jak wiadomo, owy mikrofon potrzebuję zasilania PHANTOM i takie też zasilanie posiada X1002. Niestety, od kilku dni mam problem z tymi "zabawkami"
    Opisze może co i jak.

Mikrofon ---- kabel XLR/XLR ------ Xenyx.
    Phantom - włączony. Czerwona dioda (+48V) aż daje po oczach.
    Diody poniżej z lewego i prawego kanału podskakują, regują, jakiś sygnał jest. Zakładając słuchawki, odkrywam, że mikrofon nie zbiera mojego głosu wogóle. Nie slychać nic, nic poza ..... No właśnie. Gdy udeżam czy też skrobie koszyk, siatkę, jak zwał tak zwał, tego mikrofonu, to wtedy mikrofon zaczyna jakos tam reagować. Słysze dosyc wyrażnie dzwięk skrobania paznokciem, ale nic pozatym. O swoim głosie nie ma mowy!

Miałem kiedyś taką sytuację, ale wtedy to była tylko wina mojej sklerozy. Poprostu, zapomniałem włączyć PHANTOMA, więc niemożliwe było uzyskać jakikolwiek sygnał. Sytuacja podobna, z jednym małym wyjątkiem. Teraz PHANTOM jest załączony, a sygnału nie ma.

Druga sprawa to taka, że mieszkam za granicą w starym domu, w którym instalacja elektryczna nie posiada gniazdek z bolcami. Nie wiem czy to ma jakiś związek, ale pisze o wszystkim co moglo by wzbudzić jakiś trop.

Kolejna ... poniżej gniazd XLR, na kanałach mikrofonowych, są również dostepnę wejscia JACK 1/4. Próbowałem też tą drogą.

tzn. MIC -------- JACK INPUT w X1002. Sygnłu brak!

Tutaj pytanie. Wchodząc z sygnłem przez Jacka, również potrzebuję +48V?

Pare dni temu, wybiło tez bezpieczniki. Jakieś spiecię gdzieś. Nie pamietam czy w tym momencie pre-amp z wsadzonym XLR-em był włączony.

Z kręgu urządzeń zepsutych wykluczyłbym X1002. Podpięta gitara pod te gniazda na kanale mikrofonowym, jak najbardziej gada!

Drodzy elektroniczni! Proszę o pomoc, ponieważ nie mam juz co obgryzać z nerwów, mowa o paznokciach u rąk. Do nóg za daleko i troche śmierdzi!

Pytanie kończące.

Siadł .... tylko PHANTOM, czy aż mikrofon ??

Z góry dzieki za wszelkie info!

• #7 11 Maj 2017 20:02
    adambyw
    Moderator Akustyka

Kiepski Elektronik napisał:
    Tutaj pytanie. Wchodząc z sygnłem przez Jacka, również potrzebuję +48V?

Mikrofon do pracy potrzebuje Phantom. Na jacku nie masz tego zasilania, i mikrofon nie ma prawa ruszyć.

Kabel XLR masz symetryczny i sprawny?
    Na czym odsłuchujesz?

• #8 11 Maj 2017 22:04
    Kiepski Elektronik
    Poziom 9  

Kabel sprawny , odsłuchuję na słuchawkach. czyli ...... zasilanie ?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME